Dnes na čt2

10. března 2009 v 15:02 | Anwi |  Akce
Rádi bysme vás upozornili na dnešní televizní pořad Ta naše povaha česká: Když trpí zvíře. V dokumentu budou mluvit někteří členové českých projektů na obranu zvířat o jejich pohledu na problém i o situaci, v jaké se dnes zvířata nacházejí, především ta držená lidmi v zemědělství. Pořad bude vysílán dnes ve 20:00 na ČT2 a v repríze v pátek 13. března ve 12:40. Po vysílání bude ke shlédnutí online na webu České televize.
Přejeme hezký den,
lidé z projektu Otevři Oči.

Skutečnost, že jsou zvířata živými tvory, kteří mají nárok a právo na plnohodnotný život, většinou chápe každý rozumný člověk. Nicméně v zákonech rozvinutých zemí jsou zvířata chápána jako věci, zboží a zemědělské produkty. V rozvojových zemích jsou sotva zákony chránící lidská práva, natož ta zvířecí. Mezinárodní organizaci pro ochranu hospodářských zvířat (Compassion In World Farming) se podařilo, po 9letém úsilí, doplnit smlouvu o Evropské unii o ustanovení, které přisuzuje zvířatům status "cítící bytosti". Tento unikátní počin, ke kterému došlo v Amsterdamu v roce 1997, se odrazil také v našich zákonech. Ale opravdu zacházíme s hospodářskými zvířaty šetrně? Není náš "nesoucitný materialismus" patrnější než v jiných zemích EU?

Nevim, jak ostatní, ale na tohle se já moc ráda kouknu!!! Ochrana zvířat mě moc zajímá a jsem ráda, když se sem tam něco objeví i v televizi....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama