Duben 2009

Den D (-56)

22. dubna 2009 v 16:32 | Anwi |  Výlevy
Tak je to za mnou... A to tak, že dneska už všechno. Nebudu se vykecávat, mam tu nějakou práci, ale musim uznat, že sem spokojena. Jako jediná sem si přinesla svojí vlastní klávesnici a všichni na mě čuměli jako na dobila... ale vyplatila se, většina z těch, co tam byly, stála za hovno. Včetně tý, co sem měla mít já. Ale na mojí milovanou dotykovou a modře podsvícenou je prostě spoleh!!!

Měla sem číslo jedna. Z dopisů to byly nabídka, přihláška ke konkurzu, poděkování a srtvezenka. Všechno to mam, jak moc dobře, to netušim. A pak nastalo účtování... To bylo šílený, rozklepaná sem otevřela desky a doufala sem, že sem si nevytáhla odpisy nebo zaměstnance... Ale nakonec mi spadnul balvan ze srdce a měla sem tam kalkulace!!!! To jediný, co sem dala dohromady za pár minutek a dobře!!! Celkově mi to trvalo 4 hodiny a přes 25 papírů. Ale co řikala profesorka, tak konečný výsledek mam dobře... V účtování si nejsem zas tak jistá, ale musim říct, že po celou dobu probíhala výměna informací, takže kdo co věděl, tak to řekl.

Teď sedim v čajovně a mam práci... a to myslim, jako takovou tu, co se do ní chodí a dostávají se za ní prachy. Zatim sem v zaučování, ale po maturitě to vypukne. A jediný, co mě trápí je to, jestli brigáda, nebo poloviční úvazek.

Pekelný tempo

16. dubna 2009 v 17:22 | Anwi |  Výlevy
Příští týden bude vážně pekelný!!! 21. mam pohovor na vejšku... musim se ukázat, jde o japonštinu!!! :) tuhle šanci nechci zmeškat!!! 22. odborná maturita... o tom snad ani raději psát nebudu, nervy tak nějak nemam, což je snad ještě horší, než kdybych je měla. A hned z maturity jdu na pracovní pohovor a tohle by mi taky mohlo vyjít, doufam. Kdyby to vyšlo, tak bych pracovala v nejúžasnější čajovně v jaký sem kdy byla!!!

Teď sedim v čajovně a chlastam senchu... úchvatný to nápoj!!! Ale chce se mi z toho na záchod... No, za chvilku si dojsu. Učim se tu ekonomiku. Zítra píšem z těchto témat:
1. peníze, cenné papíry a burza
2. vedení účtu a vklady
3. úvěrové a jiné služby bankovních domů
4. pojištění, penzijní připojištění a stavební spoření
5. management
A každý tohle téma mam vypracovaný tak na 2-3 stránky. Nebaví mě to... Už abych to měla za sebou a konečně se mohla (na chvilku) na učení vykašlat. A hnedka jak budu moct, tak odjíždim sem:

Teda, bude to drsný... Nechce se mi tam jet ani busem a ani vlakem, takže sem si řekla, že pokud se nenajde někdo, kdo mě tam hodí, tak si to dam pěšky... No nejsem já vůl!!! :D Ale tohgle bude stát za to!!!
Tak já se du zase věnovat učení a hlavně tomu záchodu....

Úspěch!

8. dubna 2009 v 12:45 | Anwi |  Výlevy
Tak a je to za mnou... Tohle sem chtěla napsat už včera, ale vzhledem k tomu, že se okolo mě furt něco dělo, tak nějak moc nebyl čas. Ten sloh byl v pohodě, teda pro mě určitě. Většina lidí nadávala na témata, ale já sem byla v celku spokojená. Nakonec sem si vybrala úvahu na téma "Úspěch v životě nespočívá v tom, že děláme to co nás baví, ale v tom, že nalézáme potěšení v tom, co děláme." Skoda, že tam nebylo vypravování. Jinak tam byl fejeton, fiktivní rozhovor s politikem a pak ještě nějaký příspěvek do diskuze. Takže úvaha byla jasná. Téma fejetonu bylo dobrý, ale ten slohový útvar mi nikdy nešel...

Zítra...

6. dubna 2009 v 17:33 | Anwi |  Výlevy
Tak zítra se de na věc... V 8.45 nástup do třídy ve společensky přijatelném oblečení a bude se ptát písermná maturitní zkouška z češtiny... Já vlastně nevim, co mam čekat, co budu psát už vim, jenom doufam, že na to budou dobrý témata... Vždycky sem si vybírala úvahu a když bylo nejhůř, tak vypravování. Takže snad to vyjde.

Typický český ochránce zákona...

5. dubna 2009 v 19:12 | Anwi |  Výlevy
Sammy: "Nesnášim řidiče, co jezdí podle předpisů!! To je hrozná pakáž!!!"
Já: "Ty vole, dyť seš policajt!!"
Sammy: "To je další důvod proto je nesnášet..."
Já. "To jak proč??"
Sammy: "Nejenom, že mě brzdí, když chci jet, ale ještě k tomu z nich nemáme žádný prachy..."

20 let s Anwiel

4. dubna 2009 v 18:01 | Anwi |  Akce
Tak mam za sebou dvacáté narozeniny a musím říct, že jsem ráda, že nebyla žádná oslava a že se ozvalo jenom málo lídí. Nějak by se mi teď nechtělo řešit to, že je zrovna den, kdy mam narozky. A že jsou kulatý?? A co... Ale jedna věc mě opravdu rpzesmála... Je to vlastně dárek. Sepsal to kámoš. Dam sem ty nejlepší kousky. Musim říct, že tenhle člověk mě zná opravdu dobře, možná mnohem víc, než sem kdy tušila...


20 let s Anwiel

Sice Anwiel neznám přesně 20 let, ale víc než 10 už to určitě bude. A ještě musím upozornit, že jsem s ní nikdy nespal, ikdyž to tak může někdy i vyznít... Tak tady je to, co jsem se o ní naučil:

Anwiel se dá snadno strhnout nějakou impozantní myšlenkou. Má velké organizační schopnosti. Pokud nenajde ve své práci to správné pole působnosti, hned se ohlíží po jiném. Od svých plánů se nenechá jen tak lehce odradit, své idey se nevzdává, i když často narazí na překážky na nichž si vyláme zuby. Prohry nebere nijak tragicky, naopak, ještě odvážněji začne znovu od začátku.

Stejně jako dítě je naivní a nebojácná - dokud se nespálí. Je ovšem nepoučitelná. Není ješitná, bude se vám dívat zpříma do očí a také vám do nich bude říkat to, co si doopravdy myslí. Ona vlastně neumí lhát, ale na druhé straně dovede spřádat fantastické sny, jejíž uskutečnění je velmi obtížné, protože pro ni jsou detaily podružné a nezabývá se jimi. Proto někdy, i díky ukvapenosti a bezohlednému jednání, její plány krachují. Jako správná bojovnice se nikdy nevzdává - ani v těch nejtěžších situacích. Vždy se opět zvedne a za svými sny a cíly jde znovu a znovu. Odvaha, impulsivnost, rozhodnost, podnikavost, ctižádostivost a navíc ještě kapka náruživosti a touhy po uplatnění, to vše má v sobě. Je velkorysá a ví, jak nadchnout ostatní pro své plány a cíle, naučí se snadno získat poslušnost druhých.
Do práce se pouští vždy s velkým nasazením, pracuje velmi usilovně a zasvěceně. Někdy se jí stává, že za dobré skutky sklidí jen nevděk. Vrozený smysl pro spravedlnost se u ní může lehko změnit na neústupnost, činorodost na bezohledné prosazování. V práci nikdy neztrácí čas zbytečnými úvahami, zatímco jiný přemýšlejí, ona už dávno koná. Intuitivně vycítí, kdy je čas přiložit ruku k dílu. V životě si získá důvěru ve vlastní zručnost, se kterou může vždy počítat. Její touha po změně nemá vždy jen negativní dopady. Ráda se učí, miluje krásu, harmonii a inspiruje prostředí. Je velkým kamarádem přírody, líbí se jí horolezectví, ráda se zdržuje ve vysoko položených lokalitách. Je neobyčejně přátelská, energická, pevně a srdečně vám stiskne ruku a mile se na vás usměje, pokud se jí zalíbíte. Člověk, který je zcela oddán nějakému ideálu a zaníceně hájí utlačované a pronásledované, neúnavně bojuje proti bezpráví, nedělá jí potíže vyslovit svůj názor a hájit jej do krve, nemá zábrany a jde přímo k věci, bez nejmenší známky nerozhodnosti a bez zakolísání. Je sobecká a bere ohledy především na sebe a na vlastní zájmy. Anwiel je velmi nebojácná. Může se i spálit, ale to jí rozhodně nepřiměje vyhýbat se předmětu, který jí bolest způsobil. Půjde a zkusí to znovu. Dovede se jiným dívat do očí s neskrývanou a především nepředstíranou upřímností. Co však nikdy nikomu neukáže, jsou slzy. Anwiel by snad raději zemřela, než by dala najevo svou vlastní slabost. Její slzy jsou určeny výhradně čtyřem stěnám domova. Pokud se snad stane, že jí uvidíte plakat, musí to být skutečně mimořádná situace a v takové situaci je bezesporu raněna až do hlouby duše.
Tato žena nepotřebuje, aby se o ni někdo staral, aby o ní pečoval nebo ji jen otevřel dveře. Je velmi nevázaná. Miluje změnu a volnost. Na druhou stranu je velmi silná a dokáže překonat i ty nejobtížnější situace, ve kterých ostatní neobstáli. Je to žena činu. Rozhodne-li se pro něco, pak učiní vše proto, aby toho dosáhla. Nesnáší bezpráví a lež. Domnívá se, že neexistuje nic, s čím by si neporadila, a nenechá si to vymluvit. Její velkou chybou je to, že se nedokáže poučit z vlastních chyb a do všeho se vrhá střemhlav.
S muži vychází mnohem více než se ženami. Na muže působí jako magnet, jemuž nemohou odolat. Je citlivá a zranitelná, což na sobě nedává znát a skutečně se otevře jen tomu, komu hluboce věří a neskutečně ho miluje. Bez mužů se dokáže obejít, ale nedá se říci, že by jí nechyběli. Muž, který by se pro ni rozkrájel na kousíčky a ty jí pak poslal expres poštou, ji příliš nezaujme. Vzrušuje jí spíš ten, kdo jejímu kouzlo odolává. Lichotky má ráda, ale neuvěří jim, sladké nesmysli naopak úplně nesnáší. Potřebuje mít stále pocit volnosti a především mívá miliony zájmů. Je docela pořádná a i dobře vaří, ale puťku domácí z ní nikdy nikdo neudělá. Potřebuje neustálou vášeň, stereotyp jí ničí. Je jako šelma. Na první pohled měkoučká a nevinná, ale skrývá drápky, kterými dovede pořádně seknout. A stejně jako šelma i ona vyčkává, sleduje a monitoruje terén, aby si vytipovala nejvhodnější kořist. Nelze ji ovládnout, pokud ona sama nechce. Je to živel. Má ráda přímý a nespoutaný sex. A v otázce sexu dokáže být také dosti krutá a i zde říká to, co si myslí. Láska pro ni představuje neustálé vzrušení, napětí, potřebuje stále nové podměty. Stereotyp a nuda ji ubíjí jak v životě, tak v posteli. Je velmi upřímnou milenkou.
Pokud jde o práci, tak je tvůrčí typ a miluje vše neznámé. Dokáže se rychle zorientovat a rychle se rozhodnout. Skoro vše dělá s ohromným nadšením. Pracovní rutina a omezování v ní probouzí rebelský postoj.


Já bych řekla, že k tomu už dodávat nebudu...