Duben 2010

RIMORTIS, 17. 4. 2010, Chvaletice

26. dubna 2010 v 14:37 | Anwi |  Akce
    Zrovna sedím ve škole a měla bych psát nějakou tu zprávu z praxe, která byla neskutečně úžasná a je mi neskutečně líto, že skončila. Taky bych se měla připravovat na zkoušky. Už se to sakra blíží... Ale nechce se mi.
    Poslední dobou se událo vícero věcí, které mi v hlavě leží a chce se mi o nich psát.
    V sobotu 17. 4. jsem byla na koncertě. Jak jinak než na Rimortis. Pár dní před koncertem byla na webu uveřejněna zpráva, která sice byla očekávatelná, ale i tak mě celkem rozesmutněla. Bubeník Martin musí z kapeli odejít. No jo, co se dá dělat, zdraví je přednější. Ale stejně, Martin to s kapelou táhnul už od začátku, vlastně 11 let. A tak jsem si řekla, že si tohoto úžasného bubeníka užiju co nejvíce. A tak mě velice potěšilo, když mi volali hned dva lidi, že se jede na koncert. Měla jsem takovou radost, že jsem si den před koncertem zlomila prsty na noze... Jako kdybych nemohla jít pro jednou na koncert zdravá a bez nějaké té bolístky. Ale nevadím koncert si užiju i tak!!
    Víkend to byl opravdu náročný. Ráno jsem jela na Kladno za rodinou, kde se mělo oslavovat, přát a hlavně pracovat. Po jídle a po práci se jelo do Prahy do kina. Původně se mělo jet na Titány. Ale jelikož v naší skupině bylo pár lidí, kteří by si film s titulkama rozhodně neužili, tak se nakonec šlo na Jak vycvičit draka. Vřele doporučuji!! Ovšem film byl důvodem toho, proč jsem přišla pozdě na smluvené místo odjrézdu. Naštěstí byla dostatečně velká časová rezerva. Tak se cca v půl sedmé odjíždělo z Budějovický směr Poděbrady. To nic uprostřed ničeho, kde byl cíl naší cesty se jmenuje Chvaletice. Cestou jsme se hádali jak s navigací, tak s mapou, ale nakonec se úspěšně dorazilo do Chvaletic, ale ať jsme zahnuli kamkoli, tak ne a ne najít kulturák. Nakonec jsme byli pronavigováni až ke Kulturnímu domu Chvaletice. Hurááá!! Poznávací znamení, že jsme dobře bylo auto s velkým nápisem Rimortis. A hned vedle něj auto Komunálu, pro nás už né tak důležité.
..


    Hned, jak jsem vešla do sálu, tak jsem se odbelhala za klukama. Se zpěvákem jsme zavzpomínali na poslední koncert, kdy jsme experimentovali s panáky. Tedy, oba jsme si dávali červené pití, tak se to sem tam pomíchalo. Je pravda, že když jsem tehdy odjížděla, tak jsme byli oba dosti veselí. Pak jsem se zesmála nad snažením se klávesáka nandat si kontaktní čočky. Znovu jsem si připoměla další důvod proč je nenosím.
    Za chvilku už dorazila další parta z Prahy a mohlo se drbat a drbat. Řeč se samo držela v okolí bubeníka a pak se taky řešil Masters of Rock na který jsem získala lístky (jeden je na prodej!) a tak jsem sháněla s kym bych tam mohla jet, protože sama určitě neee.
    O pár minut později už začal koncert. Statečně jsem se dopajdala pod pódium, kde jsem se zavěsila na bednu a odmítala jsem se vzdálit.Pravda, vydrželo mi to asi tak dvě písničky, pak mi byla do ruky narvána vlajka a já jsem i na vzdory své noze skákala. Prostě, když je člověk na koncertě, tak si ho má užít, no ne.... Je pravdou, že po většinu času jsem vlajku měla u sebe já a také jsem jí zodpovědně hlídala.
,
     Ovšem s vlajkou jsme si tam vyhráli opravdu úžasně!! Člověk by nevěřil, jak se parta lidí dokáže vyblbnout s kusem látky... Fotky jako důkaz:
.
.
.
Tak toto je nejlepší fotka večera, teda ta nekoncertní, moje nej nejoblíbenější příjde za chvilku.
.
Tak nějak naše parta. Plus k nám patřili ještě tyhle dva. Ta fotka je luxusní:
.
No, fotek už je tu tak nějak dost. Už jsem dám jen tu mou oblíbenou... Na koncertě mě to opravdu dostalo, nemohla jsem se vyhnout přirovnání těch dvou ke scénce z porodnice. Ona rodí a kříčí, on jí drží za ruku a ukazuje jí, že jí to jde výborně....
.

Další nekoncertní fotky zde
Fotky z koncertu zde

Nová image Roba Zombieho... vítáme "staré" časy

21. dubna 2010 v 21:59 | Anwi |  Muzika
   Novinek kolem hRoba je poslední dobou vícero. Když jsem poprvé viděla jeho nový klip k nové desce, tak jsem byla dosti skeptická. Pak jsem si poslechla desku. No, dejme tomu. Ale pořád se mi neskutečně moc stýskalo po těch starých dobrých časech, kdy jeho nejnovější hitovka byl Dragula a hlavně po jeho neskutečně povedeném zevnějšku... No, i ten vnitřek stál za to .
Maude mi jistě dá zapravdu, když prohlásím, že byl vážně k nakousnutí!!
A pak přišlo období "normálnosti" a také jakéhosi zmírnění muziky. Toto období se spíše vyznačovalo větší reřisérskou aktivitou. Zombie vzhled zmizel úplně, rozervané scary hadry nahradil džínama, trikem a šílenou čapkou vhodnou pro dědu...
Ale to by nebylo to nejhorší... Když jsem poprvé uviděla tuto fotku, tak jsem málem spadla ze židle. Myslím, že žádný komentář ani nepotřebuje:
V roce 2010 přišla nová image zmlácených houmlesáků. Klukům to vážně slušelo!!
Je to tak měsíc, co bylo oznámeno, že bubeník Tommy odchází a místo něj nastupuje na tour Joey Jordison. Tommyho jsem měla ráda, ale tohle byla bomba velikosti Ameriky!! Rob, Piggy, John a Joey?! Dokonalost!! A včera byla zveřejněna první promo fotka. U ní jsem musela jásat jako malé ímák, co našel pod stromečkem celou sadu s Jackem... No, to je divný přirovnání, ímáci se přece nikdy neradují, ani jsou chudinky a nikdo jim nikdy nedá nic pod stromeček, protože je nikdo přece nemá rád...
No, a tady je ta fotka, co mě právě donutila sednou k počítači a místo zprávy z praxe a vypracovávání otázek na zkoušky, napsat tohle...
.
Všimněte si, že se opět vrátili k oblíbenému X na čele, což u Roba frčelo okolo toho roku 97\98. Teď už je zase důvod se týhle bandy bát, až je v noci potkáte v temném průchodu (kéž by...).

A ještě jsem taky musím dát nějaké to video, ať to není jen o písmenkách a obrázcích. Tohle video mě pobavilo  neskutečně. Rob a jeho pohyby dokáží rozesmát za každé situace. Škoda jen, že se jich nedočkáme také tady, nebo alespoň někde v okolí...

Rob Zombie - More Human Than Human: Revolver Golden Gods