Květen 2010

Ronnie, Petr i Paul... Květem buď proklet!!

27. května 2010 v 11:40 | Anwi |  Muzika
    Člověk by řekl, že květen je normálním měsícem, ale po 24. dni tohoto měsíce už pro mě bude květen navždy černým měsícem. Důvod je stejný asi jako u metalových fanoušků.
   
    Když mi sedmnáctého května psala kamarádka sms, aby šla na icq, že je to hrozný a že si chce psát, tak jsem si říkala, že se zase (už asi po desátý) rozešla se svým přítelem. Ale ne, když jsem dorazila na icq, tak jsem se dozvěděla důvod jejího smutku. Oznámila mi, že zemřel Ronnie Jemes Dio, zpěvák Black Sabbath, Rainbow a dalších kapel, a také její oblíbenec. Smutná zpráva, Ronnie mám ráda. Nějakou dobu jsme si o něm psaly, pouštěly si písničky a vzpomínaly. Ale člověk to bere prostě tak, jak to je, lidé umírají.

   


    Zpráva o smrti Petra Muka mě zastihla v pondělí 24., když jsem se vracela z chaty. Ne, že bych byla extra fanynka, ale jeho hlas mám opravdu hrozně ráda. Ráda jsem si ho poslechla, když jsem ho třeba chytla v rádiu, nebo když jsem si postila nějaký muzikál, kde zpíval. Rozhodně si myslím, že Česká scéna jeho smrtí přišla o hodně.


Tuhle písničku si nemůžu odpustit...


    Ale největší rána mě dostihla včera. Ve stejný den, jako Petr, tak byl nalezen i můj milovaný člen Slipknot Paul Gray. Tohle byla rána, kterou jsem dlouhou dobu nemohla rozdýchat. A ještě pořád přemýšlím nad tím, jestli to není nějaký debilní vtip. Je opravdu možný, že v jednom měsíci zemřeli všichni tři?

    Paulovi bylo 38, jeho manželka je těhotná a všichni členové Slipknot jsou neskutečně smutní. Policie zatím nezveřejnila, co je příčina smrti. Byl nalezen v hotelu poblíž Dem Moines, kde bydlí. Tohle je vážně rána, Paul byl zrovna tím, který Slipknot držel pohromadě, on dělal toho, kdo pobíhá mezi dvouma, co se zrovna pohádali a usmiřoval je. S fanoušky dělal na své zahradě party, griloval, prostě to byl člověk plně oddán muzice, kapele a fanouškům. Lidé se začínají ptát, co bude se Slipknot dál, protože už několikrát členové kapely jasně řekli, že Kdyby někdo odešel, tak se nikdo jiný hledat nebude, protože kapela jsou tyhle lidi a nikdo jiný do ní nikdy patřit nebude... Uvidíme, nerada bych, aby se rozpadli, ale na druhou stranu bych tam nerada viděla někoho jiného, než zrovna jeho.

    Tohle video asi ani nepotřebuje vyjádření, je to konference, co uspořádali Slipknoti v úterý, je tam i Paulův bratr a jeho žena.


Corey Taylor: "Byl vším, co je nádherné na této kapele a této skupině lidí. Jediné slovo, kterým bych mohl zhodnotit Paula, je "láska". Všechno, co dělal, dělal pro lidi okolo, ať už vás znal, nebo ne... a to je to, co za sebou zanechal - naprostá láska. Bude chybět každému kousíčku mého srdce, stejně jako všem u tohoto stolu a všem, kteří jej znali. Byl z nás tím nejlepším. Chybíš nám, strašně nám chybíš."

Shawn Crahan: "Je velmi důležité, aby si každý tam venku uvědomil, že Paul Gray byl skutečnou esencí Slipknot. Paul stál u zrodu kapely a nikdo z nás by bez něj nebyl tam, kde je teď. Miloval fanoušky. Byl tím z nás, který vždy chtěl, abychom spolu navzájem vycházeli a soustředili se na kapelu. Byl skvělým přítelem a člověkem. Bude nám neskutečně chybět a svět bez něj bude jiným místem."

Sid Wilson: "Potkal jsem tuto rodinu skrze Paula. Tehdy jsem si to ještě neuvědomoval, ale můj život se od doby, co jsem ho poznal, změnil. A to je podle mě to nejdůležitější - kohokoliv potkal, tomu dokázal změnit život, ať už to ten dotyčný věděl, nebo ne. Miluji jej za to, že mě tady dostal. Bude mi chybět. Miluji tě, Paule."

Chris Fehn: "Byl to prostě ten chlápek, kterému když zavoláte a on to zvedne, hned se cítíte lépe. Dokázal vás rychle uklidnit. Dal vám pocit, že jste součástí jeho rodiny. Kdybyste neměli kde bydlet, klidně můžete zůstat u něj doma, takový on byl. Dokázal vás obejmout jako nikdo jiný. Když vás popadl, okamžitě jste cítili tu lásku, která v něm je. Naučil jsem se díky němu hodně věcí o sobě samém. Pokaždé vám kryl záda, což je něco, co jsem se od něj snažil naučit."

Tony Gray: "Moc nám chybíš. Děkuji všem fanouškům, kteří jej učinili tím, čím byl a učinili Slipknot tím, čím dnes jsou. Bude nám chybět."

Joey Jordison: "Moc mi můj bratr chybí. Je to teď pro mne velmi složité. Chci jenom říct, že tě moc miluji, Paule. Celému světu budeš chybět. Díky za všechny úžasné chvíle, které jsme spolu prožili."

Brenna Gray: "Paul byl můj manžel, skvělý člověk a chci, aby si ho lidé takto pamatovali. Jeho dcera si jej bude pamatovat takového, jaký byl. Děkuji všem, kteří přišli."

____________________________________________________________________________
Video i překlad jsou z Maggots-lair


Rozcestí Osudu

17. května 2010 v 15:48 | Anwi |  Muzika
Rimortis - Rozcestí osudu

Jen jednou z cest můžeš se dát,
rozum se hlásí,
snad lepší je na místě stát.
Své jméno neznáš,
já jen vidím v šeru jeho stín,
tím, čím jsi kdysi byl,
kde jsou tvé sny a cíl?

Jsi tak blízko,
jen o krok blíž,
myšlenkou rozhodnout,
nad žitím udělat kříž.
To, co dal ti Bůh,
sám sobě chceš brát,
ne dvakrát, jen jednou můžeš se vzdát.

Vítej v zemi nenávisti nocí zastřenou,
kde snem se stává probuzení a spánek věčnou tmou.
Vítej v zemi nářku a pláče, co nikdo neslyší,
tak nestůj, běž tou nocí prázdnou - nocí prokletých.

Uvězněn ve vlastním já zkoušíš se bít,
nemůžeš stát, nemůžeš jít, snad můžeš jen snít.
Sám sobě lhát, sám sebe se bát,
před branou stojíš, snad peklo, snad ráj?

Vítej v zemi nenávisti nocí zastřenou,
kde snem se stává probuzení a spánek věčnou tmou.
Vítej v zemi nářku a pláče, co nikdo neslyší,
tak nestůj, běž tou nocí prázdnou - nocí prokletých.

Řeka co nevyschne, bouře co neztichne,
růže co nezvadne, slunce co nezhasne,
mládí co nestárne, stáří co nezemře,
nic které nezmizí, všechno co ztratí se.
Oheň co nepálí, rány co nebolí,
tóny co nedozní, čas který nezradí,
smutek co netrápí, štěstí co nezmizí,
láska co nežárlí, život co nekončí.

Vítej v zemi nenávisti nocí zastřenou,
kde snem se stává probuzení a spánek věčnou tmou.
Vítej v zemi nářku a pláče, co nikdo neslyší,
tak nestůj, běž tou nocí prázdnou - nocí prokletých.


Pár nových fotek

14. května 2010 v 9:51 | Anwi |  Muzika
  Tak si tak sedim ve škole, čekám  na test a nemam nijak co dělat. Jak už jsem si s Maudem psala v komentářích o nových fotkách hRoba a jeho bandy.

.
.
,
,
.
.
Vypadají opravdu dobře, kluci...

Stojí mi tohle za to?!?!

10. května 2010 v 21:38 | Anwi |  Výlevy
   Já se z toho musím vypsat!! Já nesnáším zápočty a zkouškový!!! I když člověku písemka dopadne dobře, tak za ty nervy to nestojí...
   Dnes ráno jsem vstala s totálním pocitem hrůzy a se strachem, že ani nedojedu do školy.

   Dneska jsem psala dvě zápočtový písemky. Účetnictví a japonštinu. Účetnictví nemam ráda, nebaví mě a tak bych sice byla naštvaná, kdybych ho nedala, ale nijak strašně. Ale kdybych nedala japonštinu, můj milovaný jazyk!!!!smile11
   
    Napsala jsem písemku z účta tak nějak, něco mi tam vyšlo, tak jak mělo, s něčím si zas tak jistá nejsem. Asi půl hoďky na to se psala japonština. Když nám rozdala papíry a oznámila, že musíme mít min. 75%, tak jsem málem šla do kolen!!! Při psaní totální okno a pocit debility vlastní osoby, prostě

    Ve třídě je nás 15, deset lidí, co odevzdávalo přede mnou to neudělali. Tím mi moje mínění o tomhle testu kleslo úplně. Jak bych to mohla dát zrovna já... No, na výsledek jsem si musela počkat až do teď, kdy jsem dostala mail, že jsem to jako jediná udělala.
  
   Jsem sice ráda, ale ty nervy, co jsem měla celý den, kdy jsem chodila po práci jako tělo bez duše a kdy se i chtělo brečet, protože mi přišlo šíleně líto, že jsem to tak pokazila.... Já budu tak ráda, až budu ze školy pryč!!!!

     Všem, kteří teď taky skládají zkoušky a píšou testy, tak držím palce a já se jdu učit ekonomii....


A nebo bych se mohla podívat na nějaký film a učit se zítra. Nebo jít spát??


Nemohla jsem si pomoct, zrovna jí tu posloucham. Je dokonalá!!!