Červen 2010

I have this Knife!!!It's a Good Knife!!

29. června 2010 v 23:08 | Anwi |  Muzika
Tak si tu sedím u pc a už po několikáté se dívám na (zatím) čtyři krátká videa u kterých se člověk neskutečně nasměje. V hlavní hlavních rolích Wednesday 13 a Joey Jordison, neboli Murderdolls. Vedlejší role se ujal (velice nedoprovolně) jejich manager.
Sice jsem chtěla ještě počkat až budou všechny videa, než je sem dám, ale to poslední mě prostě dostalo. A to hlavně hláška hnedka ze začátku a to I have this Knife!!!It's a Good Knife!! Tuhle dvojku bych vážně u sebe mít nechtěla, když to na ně přijde...
Mad Manager pt. 1
Mad Manager pt. 2 - the revenge
Mad Manager pt. 3
Mad Manager pt. 4 - I have this knife!!
A aby toho nebylo málo, tak jsem dám ještě obal nové desky Women and Childer Last, která vyjde 31. srpna 2010, a to dokonce ve třech provedeních:

Tři měsíce a zabít...

24. června 2010 v 12:20 | Anwi |  Výlevy
Místostarosta Kutné Hory Václav Vančura přišel v novým nápadem, jak v městské kase ušetřit nějaké peníze. Nechce živit psy v útulcích. Podle něj by v zařízeních měli zůstávat tři měsíce, a pokud si je nikdo nevyzvedne, měli by se utratit.

Tak tohle jsem si zrovna přečetla ve zprávách. Už jen tenhle kousek textu mě dokázal neskutečně naštvat. Copak psi můžou za to, že se dostali do rukou někomu nezodpovědnému, k někomu, kdo se o ně nedokázal postarat a tak je vykopnul? Nebo snad může pes za to, že jeho páníček zemřel a rodina se o něj nechtěla nebo nemohla postarat?

"S plnou odpovědností říkám, že pokud by se s nimi nemělo nic dít, tak co s nimi? Když zákon neumožňuje, jako třeba na Slovensku, toho psa utratit, tak je někde chyba!"

Chyba je v tom, že stejně jako kdekoliv jinde jsou ve vysokých funkcích lidi, co dokážou jen mluvit kraviny a neskutečně štvát lidi (a to bez prominutí)! Tak dobře, vezmeme pana místostarostu za slovo a trošku to rozvedeme. Dítě se dostane do dětského domova. Tam ho musí krmit a taky šatit, vzdělávat a já nevím co ještě. A je tam více než tři měsíce, tak co s ním, vždyť stojí naší kasu jen peníze!! Tak ho zabijem taky. Vždyť je jedno, jestli je to pes, nebo dítě, jde pořád o živou bytost. Jenže někteří lidé si prostě myslí, že když jsou ty "inteligentnější" a mají jakousi moc, tak že můžou rozhodovat o životech jiných stvoření. A když už jsme u toho, tak rovnou vyvraždíme i domov důchodců, ne? A víte co, tak zabijeme rovnou i pana místostarostu, ten nás stojí rozhodně mnohem víc, než pes v útulku...

Vančura je přitom povoláním veterinář. Podle zákona navíc nejde psa zabít jen tak. Přesně vypočítává důvody, kdy lze zvíře zabít. To, že péče o něj stojí peníze, mezi nimi není.


Jediné, co můžu k tomuhle napsat je to, že by pan Vančura měl jít vrátit diplom a už nikdy v životě se nepřibližovat k jakémukoliv zvířeti. Kdybych měla takovému člověku svěřit svého miláčka, to bych raději pokaždé cestovala do jiného města, než tohle...
Návrh už přednesl na zastupitelstvu, které právě jednalo o penězích na útulek. S velkým nadšením se ale jeho slova nesetkala.

Jedině dobře. A mam takový pocit, že po tomhle už to má pan místostarosta sečtené. I když, u nás je možné všechno a ty lidi, kteří dokáží naštvat nejvíce lidí jsou nahoru...

Stříbření, 19.6.2010, Kutná Hora

20. června 2010 v 22:23 | Anwi |  Akce
Včera jsem poprvé navštívila akci, která se koná už nějakou tu dobu, a to Kutnohorské Stříbření. Je to několik měsíců, co jsem si pořídila gotické šaty a zatím jsem v nich byla jen na dvou akcích, tak jsem se dohodla s kamarádkou a v sobotu někdy v deset jsme sedly na vlak a hurá do Kutné Hory.

Už samotné cestování Prahou v kostýmu bylo hodně zajímavé, ve vlaku na mě taky koukali lidi, jak na idiota... To si každý myslí, že v dobových kostýmech se můžou prohánět jen lidi ve filmelvh, nebo v seriálech??

Přijely jsme zrovna na první část pohádky o dvou nevěstách. Nijak nás to nezaujalo, tak se rozhodlo, že se půjdeme obhlídnout stánky, kterých tam bylo nespočet. Spousta jídla, oblečení, hraček a různých kravin. Ovšem má pozornost se stále obracela ke stánku s dobovými šperky. Šaty mam, pelerýnu, opasek a tašvici taky... Ještě chybí boty (ale zrovna nemám 4 tisíce navíc) a čelenka, nebo prostě něco na hlavu. Chodila jsem okolo toho stánku jako hladová šelma, až jsem si nakonec opravdu jednu stříbrnou čelenku koupila. Hned, jak budu moct, tak ji vyfotím, je úžasná!! Mohla jsem si vybrat kámen, co si tam nechám vložit a jednoznačně to vyhrálo Tygří oko.
Po dvanácté hodině jsem se šla podívat na vystoupení hudební skupiny Arcus. Musím uznat, že jsem nechápala, co se dělo na pódiu. Byli úžasní!! Ale pak přišlo to, na co jsem se těšila asi nejvíce. Vystoupení skupiny Merlet. Merleti jsou česká špička v šermu a všeho, co se týká historie. Mam je ráda, viděla jsem je už několikrát a musím uznat, že oni prostě umí. Mají to, co většině historických skupin chybí a to umění pobavit. Vážně, jejich vystoupení je sranda. A ani teď nezklamali!! Škoda jen, že neměli více času.

Pak následoval souboj na koních. To je vždy pěkná podívaná, pokud se nestane něco opravdu nepěkného. Ale tohle vystoupení mělo něco, co jsem ještě na žádném nezažila. Jezdci byli celkem čtyři. Všichni byli super, ale hlavní "záporák" pan Vlk (mimochodem Zajíc tam byl taky) měl celý obličej popálený. Teda, všechno to bylo už zahojené a asi i několik let staré, ale vypadalo to neskutečně. Myslím tím, že k té jeho roli se to hodilo a já jen smekám před tím pánem!

Pak pokračovala pohádka, druhou část už jsem viděla. Jak se dalo čekat, tak vše dopadlo skvěle, dobro vyhrálo a zlo bylo potrestáno. Jako vždy. Už nám moc času nezbývalo. Poslechly jsme si další dávku muziky od Arcus, koukly se na jedno "šermířské" vystoupení, kde šermu bylo skutečně pomálo, vlastně žádný, ale zato jsme se všichni nasmáli jako nikdy. To celé jsme s Kris zapíjely (zajídaly??) ledovou tříští. To ovšem byla větší sranda, než to vypadá. Tříšť se prodávala tak, že člověk dostal kelímek a mohl si namíchat, co chtěl. Udělaly jsme si hrozný mix, to mi věřte. Já jsem byla odvážnější a šla jsem do středního kelímku a to, co jsem si tam nakydala!! Borůvku, šmoulu, višeň, jablko a ještě další. Ale byla vynikající!!

Další část byla královské hostina. Vlastně to bylo celé zaměřené na dvorního šaška, ale tohle vystoupení už jsme celé neviděly, protože jsme se tak v polovině musely sebrat a jít na vlak. Příště bych tam chtěla být až nakonec, protože závěrečná část "Dvorská slavnost" (velký komponovaný program s bojovým kláním za čest čtyř rytířských symbolů a magické symboly čtyř živlů), oslava svátku ohně zakončena ohňostrojem. zní opravdu dobře, ale to by chtělo najít přespání, jelikož spojení takhle hezky v sobotu v noci je pěkně na jednu věc.

Tak toto byla moje první, ale určitě ne poslední návštěva Stříbření. Povedená akce, kde se zaručeně pobaví i ten, kdo historické akce tolik nemusí. A hlavně se tam suprově nají. Masa tam tedy měli opravdu hodně. Já jsem spíše přemýšlela nad staročeskýma plackama. Měli je tam asi na 4 způsoby. Příště si jednu dám. Nebo všechny čtyři?? Uvidím.
Moc fotek zatím není, ale nějaký jsem přece jen hodím
Václav VI. a královna Žofie Bavorská
Šikovní pánové z Arcus
A skupina Merlet

My Dark Place Alone

18. června 2010 v 12:42 | Anwi |  Muzika
Je libo něco trošku drsnějšího a tvrdšího, než je Axel?? Není problém!! Co takhle nový
song Murderdolls?? Ano, oficiálně byla puštěna na internet nová písnička z alba Women and Children Last. Já osobně se nemohu dočkat, až budu mít album v ruce a tahle ochutnávka mi jen potvrdila proč... Písnička je k poslechu tady
A aby toho nebylo málo, tak je tu ta samá písnička i naživo:

The Clown Is Dead... It is the Masquerade Ball

13. června 2010 v 16:43 | Anwi |  Muzika
Ne ne, tentokrát nebudu psát o ničí smrti. The Clown Is Dead je písnička od kapely
Axel Rudi Pell. Na tuhle bandu jsem narazila při snaze udělat si jasno na které grupy se půjdu podívat na Masters a na které ne. Snažím se udělat si alespoň nějakou představu o těch. které neznám... A hnedka u prvního dne jsem narazila na dvě celkem slušné bandy. Jedna z nich je česká Final Fiction (opravdu celkem ujde, ale má u mě jedno hrozně velký mínus a to je zpěv - ne, že by zpěvačka neuměla zpívat, ale její angličtina je prapodivná... a navíc samotná angličtina je mínus, česká kapela, co má texty v aj u mně hrozně klesá).
Jako další kapelu jsem si pustila právě Axel a jen jsem nestačila zírat. Vážně moc
povedený písničky a navíc ten hlas!!! Kurva TEN HLAS!! Nejvíc se mi dnes zalíbila právě písnička The Clown Is Dead... Asi je to mojí současnou náladou. Musím uznat, že pánové klávesák a kytarista si s touhle písničkou skvěle pohráli. Když si vezmu, že studiová verze má "pouze" čtyři a půl minuty...
A jako další písničku sem musím umístit Masquerade Ball. No vážně klubouk dolů!!

Gratuluji, postupujete do dalšího kola...

8. června 2010 v 21:55 | Anwi |  Výlevy
No, kdo by tuhle větu nechtěl slyšet u své úplně poslední zkoušky?? Ale že mě napínala pěkně dlouho, baba jedna!! No nic, první ročník na vejšce mam za sebou a musím uznat, že mít takovou "menší maturu" dvakrát do roka není nic příjemného. Hlavně, když je těch otázek 40 (místo 25 na střední) a taháte si dvě a ne jen jednu.
Tahle zkouška mě ale naučila jednu velice důležitou věc. Nechávat si tu nejtěžší zkoušku jako poslední je vážně kravina. Takhle jsem měla přes týden na to, abych je stresovala z toho, jak je toho hodně a jak je to těžký.
Tak nějak si říkám, že teď bude pohoda, žádné ráno do školy, pak do práce a domu se vrátit v noci. Teď už je to jen do práce a vrátit se domu v noci. Někdy mě to celkem sere. Tak třeba např. dnes bylo oznámeno, že se chystá další SN CZ\SK Meet. A to ne jen tak nějaký, ale roadtrip meet. Což znamená cca 5 dní na cestách. Jaká krása!!! Jak ráda bych jela, ale v práci mi volno nedají.To už jsem si totiž vybrala na Masters. Už se tam těším. Tři dny plný muziky, pití a skvlelejch lidí, co tam budou se mnou!!
Zrovna mě tak napadá, když mam ty volný dopoledne, nechtěl by někdo zase zajít nadopovat se kefejnem, co??.
Před chvilkou jsem narazila na tuhle fotku, pobavila mě...
Murderdolls back in sunny LA, aneb Panenky se cachtají