Říjen 2010

Trochu podivná radost

8. října 2010 v 23:22 | Anwi |  Výlevy
Už jsem v životě zažila hodně situací, kdy jsem měla hroznou radost a sem tam to dokonce nebylo ani kvůli mně. Někomu, na kom mi záleží, se něco povedlo a já jsem se radovala s ním. Těchto chvílí má člověk v životě celkem hodně. Ale dnes jsem se přistihla nad tím, že mám šílenou radost z věci, která by normálně byla nějak mimo mně...

O kapele Sabaton jsem tu psala už několikrát. A taky jsem se zmiňovala, že tu budou mít koncert. A tak prostě sleduji dění okolo turné, kde za několik měsíců kluci odehrají okolo 60 koncertů. A čím více se koncert v Praze blíží, tím více se na něj těším. To je zatím ta normální část.

Sabaton nejsou nijak extra známá skupina, i když mají opravdu úžasnou fanouškovskou základnu. Což také dokazují naprosto vyprodané koncerty. Vážně, skoro všechny jejich koncerty jsou už nějakou dobu vyprodané a pokud to jen jde, tak kapela přidává další koncerty ve stejné zemi. A co se nestane, během pár dní je i ta extra show vyprodaná. A já mám z toho snad ještě větší radost než kapela samotná (trošku přeháním...). Normálně si člověk řekne, že je fajn, že se kapele, kterou má tak rád, daří, ale já se raduji jako malé dítě z každého koncertu u kterého se objeví nápis Sold out.

Kdyby se jednalo o nějakou velkou, hrozně moc známou a profláklou kapelu, tak bych reagovala normálně a stavy koncertů bych ani nesledovala, ale tady je to prostě jiný. Nějak nemohu správně pojmenovat, proč tomu tak je.

Ovšem největší výbuch radosti jsem zažila včera. Byla jsem ve škole, celkem jsem se nudila, projížděla fotky na netu a pouštěla si videa. Pak jsem se podívala na mail a hele, nová zpráva od Sabaton: Czech Republic: sold out. Wou!! Vážně, takovou radost jsem už dlouho neměla. Moje kamarádka, co v tu chvíli seděla vedle na mně koukala jak na debila, ale mě to bylo celkem jedno. Radovala jsem se, že mám doma lístek už nějakou tu dobu a ze spousty dalších věcí, ale hlavně z toho, že i u nás jim dokážeme ukázat, že je tu rádi vidíme. A to hned dvakrát. Škoda jen, že u nás už se žádný koncert přidávat nebude, když už jsou dva. Klidně bych šla i na další.

Jinak, když už jsem u koncertů, tak tady je něco málo lákadel, na která jsem se chytla já:

10.10.2010 (hezké to datum!): Acey Slade and Dark Party v Matrixu
28.10.2010: jdu na tetování (což není pozvánka, to je má soukromá záležitost, ale rozhodně se o ní prostě musím zmínit)
29.10.2010: Rimortis ve Kbelích (sice je to hned po tetování, ale stejně tam asi půjdu, i když si moc řádění neužiji, zato moje tetování si užije až až. Aby mi z těch zad raději neslezlo...)
7.11.2010: Sabaton ve Vltavký

A pak? Pak už nejspíš nic, protože další koncert Rimortis, co měl být v Praze 18.12. byl přesunut na dlaší rok. A taky budou zkoušky. A to mi zabere veškerý volný čas. Ale rozhodně se nebráním žádnému lákání. Pokud se něco vyskytne, tak jsem ochotná učení hodit na chvilku za hlavu a jít se bavit :)

Tak takhle nějak začne i koncert v Praze. Úvodní píseň zbožňuji
Sabaton - Ghost Division / Uprising, 05.10.2010, Live at the Live Music Hall, Cologne