Duben 2011

Gejša Anwi

30. dubna 2011 v 23:12 | Anwi |  Pro oko


Tak a další japonské fotky. Musím uznat, že mě začíná šíleně bavit nechat se fotit a hlavně u toho blbnout. Ta tyhle fotky jsou vážně úžasný. A společnost mi dělal úžasný pes jménem Aramis. Asi jsem blázen, co věto, to nějaký smajl

Samuraj Anwi

28. dubna 2011 v 21:35 | Anwi |  Anwiel
Nemám čas na psaní článku, ale o tohle se prostě musím podělit! Dneska jsme měli ve škole takovou divno akci, kde jsme si měli vybrat z jednoho jazyku, který se učíme a udělat nějakou scénku. U mě byla hnedka jasná japonština a i role - samuraj. Jak já tu svojí katanu zbožňuji, i když je stará, tupá a jak jsem včera zjistila, tak i značně zrezivělá. Samozřejmě jsme vyhráli první místo my japonštináři (samuraj, gejša, amine holka, jídlo, kaligrafie a vynikající český turista), dostali jsme bednu šampusu a jsme prostě NEJLEPŠÍ!Bio Anwi

24. dubna 2011 v 22:31 | Anwi |  Výlevy
Tak si tu tak sedím a při robotickém opisování textu do diplomky přemýšlím nad tím, že jsem spokojená, protože jsem docílila něčeho, co jsem plánovala už dlouho. Ráno jsem vstala a vyčistila si zuby pastou netestovanou na zvířatech a navíc s certifikátem vegan, napatlala jsem si obličej krémem, který také není testován a taky má certifikáty, snědla jsem jablko, které jsem s kamarádem koupila na farmářském trhu. K obědu jsme si dali babičiny štrůdlíky (mák, tvaroh a ořech) ze stejného místa k tomu jsem pila bio kafe s třtinovým cukrem a s mlékem z trhu - mimochodem, tý srágory, co prodávají v obchodech jako plnotučný se už asi nikdy nedotknu, tohle je vážně vynikající.

Odpoledne jsem si umyla hlavu šamponem, pro změnu netestovaným a s certifikátama. Dokonce tu mám ve váze i bio kytici =) (mimochodem růže za desetikačku, kde najdete takový ceny??). Takže je všem jasné, že u mě se teď nenajde nic, co by bylo testováno na zvířatech. Díky jedné značce, které se u nás prodává to není drahá záležitost, jako kdysi bývala. Jsem spokojená a můžu na sebe napatlat cokoli a vím, že tím nějaké zvířátko netrpělo. S jídlem je to horší. Mléko za 30 kč, jogurt za dvacku, štrádlík za pětatřicet... Což není zas takový problém, protože já jím ve všední dny jen jednou denně, ale problém je v tom, že to vydrží jeden, dva dny, víc ne =( Potřebovala bych farmářské trhy tak obden...

Jinak Terrana nebude. Čekala jsem až mi kamarád pošle fotky, kde jsem vyfocená s mistrem, ale ono pořád nic a nic a teď už na to nemám náladu. Takže až konečně budou fotky, tak sem dám jen je a přidám k tomu live video a je to =)

Jo a speciální zpráva pro zasvěceného člověka - oficiálně je potvrzeno, že Ginger bude hrát zase s Jendou a to ve spoelčnosti Prasátka a hRoba =)Queer Eye 9.4.2011

14. dubna 2011 v 23:22 | Anwi |  Akce
Festival jsem představovala v minulém článku, tak rychle shrnu zážitky a pocity. Akce to byla prostě úžasná! Nejdřív musím pochválit výběr místa, kde se bude fest konat. NOD je perfektní místo! Člověk přijde a vidí kavárnu a pak najednou zjistí, že je tam ještě 6 (i víc) dalších místnosti včetně divadla, galerie, přednáškového sálu, čajovny... Prostě vše v jednom =)

Já s kamarádkou, která mi dělala doprovod jsem nejvíce času strávila v čajovně, kde se konaly přednášky. Ta první byla pro mě asi nejzajímavější. Nesla název Ekožena v dnešní společnosti. Nejdřív jsme začaly očišťováním se po indiánsku - zapálila se šalvěj a každý se očistil jejím kouřem. Pak se udělal čaj a už se diskutovalo. Vzali jsme to od indiánů, přes domky ze slámy a hlíny až po pěstování vlastních dobrot na vlastním pozemku.

Následovala diskuze Lehce adrenalinový dýchánek o feminismech. Tak se probral dnešní svět feminismu a jeho problémy. Bylo zajímavé to poslouchat, i když se mezi feministky nijak moc neřadím a ani se nehlásím k nějakému feministickému uskupení. Jeden z největších problému (podle mně), co se týče feminismů, tak je to, že většina mladých lidí ani pořádně neví, co to je a hlavně to vnímají jako něco špatného. "Ty jsi fenimistka? Jéžíííííš!" "Feministky? To jsou ty lesby!" a podobně...

Od pěti odpoledne nastala chvíle, na kterou jsem se těšila asi nejvíce - bubenická dílna! Rychle jsem přeběhla z čajovny do prostoru divadla a popadla první věc, co mi padla do ruky. Bubnů, bubínků a různých rachtátek tam bylo opravdu hodně. Od bong až po jakoužesi bednu, na které se sedělo a zároveň se do ní mlátilo. Naučili jsme se nejdřív dva základní africké rytmy a chvilku hráli dohromady, pak jsme si prohodili nástroje (já jsem skočila po milovaném bongu) a tak si prohodily i rytmy. Nakonec jsme se naučili ještě jeden, který jsme hráli všichni společně a to už jsem měla v ruce věc, co vypadá jako kravský zvonec a za boha si nemohu vzpomenout, jak se jmenuje =)

A už jsme zase v čajovně. Přišli jsme na konec přednášky Vztahy a jak na ně. Bohužel opravdu na konec, ale i tak jsem zaslechla zajímavé věci a hlavně i dostala radu od odbornice, které se snad budu držet a snad bude líp... Mimochodem jsem u toho popíjela morgana s colou a musím uznat, že mi moc chutnal, i když stále nejraději morgana samotného =)

Někde v průběhu děje jsem se nechala vyfotit pro výstavu s názvem Coming Soon = výstava o hledání současného lesbického/ ženského queer umění. Nebyl to nijak originální nápad, totiž modelové si vybraly papír s nějakým nápisem, nějak se zatvářily a pak už jen cvak. Ale ty nápisy byly vcelku dobré. Nejdřív jsem si vybrala jeden s názvem mé oblíbené písničky - I'd Do Anything for Love - But I Won't Do That (když tak od kapely Meat Loaf) a pak jsem přemluvila kamarádku a já jsme si vzala nápis Can I have your phone number (klekla jsem si) a ona hodila takový ten csss výraz a na papíře měla I don´t think so! Fotky pak budou na výstavě až do 1. května a budou se promítat v takové= růžové televizi... No, raději pak hodím fotku, jak ten přístroj vypadá =)

Je sedm večer a na scénu má přijít Ester Kočičková a něco nám zazpívat. Nevím, co od toho mám čekat, jsem zvědavá. Jenže díky technickým problémům se koncert na odkládá a má společnice mě opouští. Sedám si ke kávě a k tomu jsem po chvilce obdarována závinem. Sice jsem neměla hlad, ale když on by čerstvě upečený, křupavý a totálně horký. Což by byla škoda ho nechat ležet a sníst ho, až bude studený a jak bláto, že. Spálila jsem si jazyk, ale byl vážně vynikající! A docela i bodnul, když si vezmu, že jsem tam byla ještě dlouhou dobu!

Technické problémy vyřešeny a šlo se na koncert. O Ester je všeobecně známé, že se prostě nebojí. Písničky mají (společně s klavíristou) vcelku povedené. Tedy... rozhodně mají nápad a jsou vtipné. Třeba hned první písnička, která opěvuje vložky! Člověk by se ušklíbl, když to čte, ale ta písnička byla vážně dobrá a navíc se perfektně hodila pro tuhle sešlost! Klidně bych pro tohle duo dala více prostoru, hráli totiž všeho všudy asi 30 minut.

Poté nastoupila slečna, co si říká Lucia Lip z Německa a její styl byl označen jako elektro/punk/psychedely. Prostě šílený mix. A šílené to taky bylo. Nemám tenhle styl nijak ráda a tam jsem se jen přesvědčila o tom proč. Když pominu muziku, tak slečna sebou škubala a různě sebou házela, že to chvílemi vypadalo na ukázkový epileptický záchvat a s tím vbíhala mezi diváky. A navíc mě z toho jejího řvaní a vřískání po pár minutách bolela hlava neskutečně. Takže tady jsem byla ráda, že to trvalo jen těch 30 minut...

Dále byli na řadě Red Velvet a ty byli super! Tuhle kapelu jsem si vážně užila a klidně bych si na ně zašla kdykoliv znovu! Miluji, když někdo hraje na basu. Ale na kytaru, ale na tu, jak si jí člověk postaví na zem a má jí o sebe opřenou. Tyhle lidi opravdu na jedničku podtrženou!

Potom už jsem jen fotila audio - video výstavu. Obrázky z toho mám moc pěkný, ale ty jsem dávat nebudu. A taky jsem si tak pak sedla s pár skvělejma holkama na pokecaly jsme. Domu jsem šla pozdě v noci (nebo brzo ráno?) a jelikož se mi domu ani moc nechtělo, tak jsem to vzala pěšky a byla to krásná noční procházka.

A teď už jen fotky. Tady je jediná moje:
Tady jsou (sebestředně) fotky mé osoby od Jitky Havlíkové:

Zde jsem vidět i se svou společností =)

Nepsala jsem náhodou, že to shrnu rychle? Tak to nevyšlo, píšu to tu docela dlouho a navíc je to delší, než jsem původně měla v úmyslu. No, nevadí. Ještě jsem chtěla stihnout sepsat zážitky ze včerejšího koncertu Mika Terrany, ale tak co, zítra je taky den.

Queer eye

7. dubna 2011 v 21:46 | Anwi |  Akce

Queer Eye - jiný pohled, je festival, co jsem nedávno objevila a musím říct, že se na něj těším jako důchodce na důchod. Naštěstí nebudu muset moc dlouho čekat, bude už tuhle sobotu (9. 4. 2011)! A o co vlastně jde?

Někteří se už možná zorientovali, jakmile viděli slovo Queer. Tohle slovo v angličtině znamená zvláštní, podivný, podezřelý, pochybný, homosexuální. Dnes se toto slovo spojuje s něčím, co je nekonvenční, mimo komerční proud. Festival se zaměřuje na alternativní hudbu, performanci, vizualitu a fotografii, mapující českou společnost a kulturu z "jiného, queer, pohledu". A je to pohled ženský, lesbický, feministický. A co se hrozně moc líbí je to, že akce je čistě nekuřácká! Snad první fest, kde nebudu po pár minutách smrdět jako celá hospoda =)

A úplně nejvíc se asi těším na výstavu, co tam bude. Jmenuje se to Coming Soon a potrvá do 10. května. Dále pak čajovna, různé workshopy (hlavně ten bubenický) do hlasové dílny se asi jen půjdu podívat =) A v neděli je pofestivalové poflakování, piknik. Už aby byla sobota!

Web festivalu zde: Queer Eye

Co dělat o narozeninách?

3. dubna 2011 v 20:54 | Anwi |  Výlevy
NIC!!!
Já vím, je to špatný! Dneska bylo vážně nádherně, je den, kdy mam narozeniny a já se válím doma a nic nedělám!! No, pravda... Dodělala jsem jednu prezentaci k absolutoriu a to je všechno. Ale vůbec mi to nevadí, nějak není nbálada na to někam chodit, nebo něco dělat.

Chlastat jsem byla už v pátek, kdy v Praze byli moji oblíbení Rimortis společně se Salamandrou, což už byl dárek sám o sobě, protože konečně tu byli taky s někym jinym než s Nightwish revival, takže jsem hned po nich nezdrhala pryč!

Přemýšlím, že bych docela uvítala nějaké nové fotky. Poslední dobou (no dobře, tak asi dva roky...) mám fotky jen z nějakých akcí, ale žádné pořádné portrétovky, žádné předem domluvené focení... Sicce jsem na to nikdy moc nebyla, ale nějakou tu pěknou fotku bych uvítala. Ale vzhledem k mému věčnému boji s časem (je blbý to psát po tom, co jsem se přiznala, že jsem prolenošila celý den, já vím) z toho stejně nic nebude =)

Ale když už jsem u těch fotek, tak jsem hodím alespoň pár povedenejch z toho pátečního koncertu...