Červenec 2011

Demonstrace proti utrácení psů ve slovenských karanténních stanicích

29. července 2011 v 13:10 | Anwi |  Akce
Pelléova 87/12, Praha 6 - Bubeneč
24.8.2011 14.00 - 16.00

Toulavé a ztracené psy čeká na Slovensku často velmi smutný osud. Některé psy utratí hned po odchytu, někteří se dostanou do tzv. karanténních stanic. Na mnoho z nich zde čeká smrt a nehumánní zacházení. Věříme, že se to dá změnit.

Výzva slovenské vládě

1. Zastavte zbytečné utrácení psů ve slovenských karanténních stanicích a začněte neprodleně řešit nehumánní podmínky, ve kterých zvířata v těchto zařízeních žijí!
2. Zpřístupněte karanténní stanice veřejnosti a uložte těmto zařízením povinnost nalezená zvířata inzerovat.
3. Podporujte úzkou spolupráci karanténních stanic s ochránci zvířat a převádějte tato zařízení do jejich správy. Lidé, kteří mají zvířata skutečně rádi, pro ně dokážou i v rámci současných zákonů udělat mnoho.
4. Řešte zejména situaci ve Zvolene, Martine, Košicích a Trebišove.
5. Zaveďte kastrační a osvětové programy, které by mírnily problémy s přemnoženou psí populací přímo v zárodku.
6. Zpřísněte zákony na ochranu zvířat tak, aby se Slovensko v ochraně zvířat zařadilo mezi civilizované země Evropy.


V hlavní roli MHD a naštvaná Anwi

27. července 2011 v 11:31 | Anwi |  Výlevy
Tak tohle mi mozek vážně nebere... Normální scénář mého přesunu z domova do práce:
Nastupuji na Suchdole na autobus a jedu na Dejvickou. Z Dejvické jedu metrem na Strašnickou, kde nasednu na tramvaj číslo 7 a pokračuji na Obloukovou, kde vystupuji.
Ale, včera jsem zjistila, že se opravují koleje u Edenu a moje cesta vypadá takto:

Nastupuji na Suchdole na autobus a jedu na Dejvickou. Z Dejvické jedu metrem na Strašnickou, kde nasednu na tramvaj číslo 37, jedu 2 zastávky, kde vystoupím, nasednu na autobus X7, kterým jedu 3 stanice a vystoupím. Pak musím sednout na tramvej a dojet na Obloukovou.

Tohle musel vymyslet nějaký totální idiot! Ze Strašnický na Obloukovou je to 5 stanic a já na téhle trase přestupuji 3x?? A to nemluvím o tom, že to jedu minimálně o 10 minut dýl, než normálně!


Londýn...

24. července 2011 v 15:39 | Anwi
Já už musím být vážně magor. Totální fanatik, protože tohle už se nedá jinak vysvětlit. To už není jen oddané fanouškovství...

16.12.2011 se bude konat poslední koncert Sabaton letos a vůbec poslední koncert tohoto turné, které trvá s malými přestávkami od 27.02.2010, což už je sakra pořádný turné. Za tu dobu pánové odehráli přes 150 koncertů a z toho se 5x zastavili i u nás. Ale mně to pořád ještě nestačí. Tak si říkám, proč nezajet na ten úplně poslední koncert, který ještě ke všemu bude velice speciální... Protože je to v Londýně a protože mně ten jeden den vyjde na pořádný prachy?? No jo, a tady máte ten důkaz, že jsem blázen, mně je to jedno.

V londýně jsem ještě nebyla, tak se na něj aspoň kouknu. Cestu letadlem jsem zavrhla rovnou, protože tolik peněz za to opravdu nedám. Ale bus je o poznání levnější. Ale zase budu nějakých 18 hodin sedět na zadnici. Aspoň bude čas na čtení, spaní a já nevím na co všechno. Prostě pohoda (už se vidím, jak budu nadávat po pár hodinách jízdy =D)

A jaký je teda vlastně plán?? Ve čtvrtek se vyráží z Prahy, v pátek dorazím do Londýna, kde na mně bude čekat kamarádka z UK Panzer Battalion a nejspíš se hned půjde k místu, kde se bude konat koncert, protože mi chceme firts line!! Po koncertu se budu snažit co nejvíce se zabavit s kapelou, protože přece jen to bude v prosinci, takže se očekává hnusná zima. Bavili jsme se o tom, že by pánové mohli zůstat déle, když je to poslední koncert a oni nikam nebudou pospíchat, což by bylo ideální. Zbylý čas strávím v Starbucks, kde mají otevřeno 24 hodin. Dle doporučení Mariny nebudu v noci chodit po Londýně (jojo, už to vidim... jsem v Londýně a mám být zavřená ve Stáru?? Cssss). A pak už jen nasednout opět na autobus a věřím, že tentokrát nebude zas takový problém spát opravdu dlouho. Příjezd v neděli do Prahy, sprcha, odpočinek a pak práce. Jak snadné, že...

Teď už jen zbývá jediná otázka, pošlou mi lístek na ten koncert do ČR, nebo ne??

Anwi píše

22. července 2011 v 15:19 | Anwi |  Anwiel
Rozhodla jsem se založit si další účet na pise.cz. Zrovna jsem se začala třídit filmy a seriály, co už jsem viděla, knížek jsem přečetla taky dost. A když jsem se snažila sehnat seznam toho, co jsem ještě jsem chtěl vidět. Ale ten zmiznul. Tak jsem si řekla, že když už se tím budu hrabat, hodnotit a tak, proč to nedělat online... Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží =)
Tatralandia 2011, den pátý a šestý

22. července 2011 v 13:40 | Anwi |  Akce
Celé úterý vlastně bylo jen o tomhle. UV and Multimedia Show! Celý den jsem se válela a nic nedělala. Koukali jsme na nějaký film... nejsem si jistá, ale myslím, že to byl poslední díl Pottera. No, oproti první dílům už to bylo dobré, ale i tak musím říct, že mně to stále nezaujalo...

K obědu jsme měli vegetariánská cosi... Vypadalo to velice nevábně, ale bylo to vynikající. Ale jak ono se to jmenovalo?? Vůbec si nevzpomenu, ale nevadí, vím, kde se to dá sehnat!

Do Western City jsme šli okolo páté odpoledne. Zašli jsme si do ZOO, které tam měli, ale to bylo celkem nechutné... Byla tam lama, emu a kamerunské kozy. A toť vše. A ty zvířata ty ještě ke všemu ležely v blátě. Ještě pár plastik postaviček z animovaných filmů.

Brácha si šel pak ještě zastřílet z luku a už se blížila doba, kdy měla začít ta UV show. Zpoždění nakonec bylo okolo 10 minut, kdy se čekalo, až bude tma. Vstup stál 5 eur, ale věřila jsem, že to za to bude stát.

Amfiteátr už od začátku velice překvapil. Propracovaný byl stejně precizně jako celé městečko a hlediště je opravdu velké, pro takových 3000 lidí.

Takže, co tam vlastně bylo?? Zpěv, kůň, tanec, oheň, 3D projekce... bylo toho spousta!! A musím uznat, že vše na špičkové kvalitě. Pan zpěvák (nemůžu nikde najít jeho jméno) je opravdu úžasný. Show samotná trvala asi hodinu a půl a nejimpozantnější byly určitě ty projekce! A samozřejmě ohňostroj nakonec, který nebyl nijak ochuzený.

Tatralandia 2011, den třetí a čtvrtý

18. července 2011 v 23:59 | Anwi |  Akce
Popisovat, jak jsem magořila v aquaparku snad ani nebudu. A to magoření myslím opravdu! Teplota vzduchu byla skoro pod desítkou, zima, že bych bez mikiny a bundy normálně prostě nevylezla ven. A já tam jako největší machr (blbec) lítám z bazénu s 38° ven a mokrá lítám klidně i 15 minut venku a proháním se na toboganech. A že když člověk sviští 20 km\h v mokrých plavkách, tak je zima ještě větší. Až se divím, že jsem neskončila s angínou =D

Fotky nejsou, ale videa ano... tady je můj žebříček atrakcí:

Nejlepší atrakce:

1. Boomerang raft ramp
Vypadá to jako sranda, ale představte si, že jedete cca 40 km\h na zadku. Přirovnala bych to k bungee jumpingu. Opravdu se mi ztratil úsměv z tváře, když jsem stála tam nahoře. Ale zamilovala jsem si ho a byla jsem na něm opravdu hodně krát!!
2. Tornádo
Veliké překvapení. Vzala jsem si raft s tím, že to bude další tobogan. ALE!!!! Jedu, jedu a najednou mě to vyplivlo do trychtýře a já se tam točila a točila a divila se, jak se mám sakra vejít do té malé dírky.... Rychlost sjezdu je taky dosti velká.
3. Black and white
Zase to vypadá úplně normálně a nudně. Ale to je rychlost, že vás to zarazí do raftu a když to jde do zatáčky, tak máte co dělat, aby se to nepřevrátilo... Což se mnoha lidem povedlo a docela se tam pomlátili.

Nejhorší atrakce
Au, au, au
Tzv. free fall se zdál být super. Ale nejméně 3 minuty mi trvalo, než jsem se odhodlala ho sjet. A to jsem udělala špatně, protože jsem si o tobogan spálila ruku a docela dost, přistání taky bylo dosti bolestivé. Takže tuhle věc jsem si sjela jen jednou...

Nuda
Kamikaze. Už pod tím názvem si člověk představí něco hrozného a zábavného. Ale!! Nic takového se nedělo. Ono se vlastně nedělo vůbec nic. Ze začátku se člověk musel odstrkovat, jinak nejel, pak se chvilku jelo, ale asi tak uprostřed zase nic a lidi používali ruce a nohy a nadávali. Až na konci byl takový maličký sešup dolů do vody. Opravdu nepovedená atrakce...
Ono jich tam takových "dětských" bylo víc, ale od téhle jsem díky jejímu názvu čekala něco víc.

No, co jen k tomu dodat?? Bylo krásně. Opravdu jsem si tam ty dva dny užila neskutečně moc a těch cca 10 hodin denně, co jsme tam byli, mi dalo opravdu zabrat a já jsem večer hrozně ráda hodila tělo do postele a spala a spala...

Tatralandia 2011, den druhý

15. července 2011 v 1:12 | Anwi |  Akce
Dostala jsem se v neděli do aquaparku?? No, nedostala. Šli jsme ohlédnout Western City. Jako městečko je to parádní, všechno je to krásně udělaný a krásně namalovaný. Pravda, jen jsme se tam procházeli, jen brácha si zajezdil na elektrickém býku a byla to opravdu sranda... Spousta lidí se tam zastavilo, aby se podívali a někteří z nás dokonce i brečeli smíchy. Mám to nahrané na videu, ale raději nebudu zveřejňovat...

Já jsem se těšila, že si zajezdím na koni. Ale!! Jedna jízda u nich byla tři kola a to ještě né moc velké. A za to chtěli 2 eura. Takže, pokud bych si chtěla opravdu zajezdit, tak bych se asi nedoplatila... Tak jsem si šla raději zastřílet z luku a házet sekerou. Škoda jen, že jsem nemohla střílet z toho koně...

Jinak se nic moc nedělo, naplánovali jsme si další návštěvu, kdy měla být UV a multimedia show, což slibovalo celkem zajímavou podívanou. A pak se šlo nakupovat, koukat na film a spát...


A můj nebezký úlovek:

Tatralandia 2011, den první

9. července 2011 v 17:17 | Anwi |  Akce
Plánovat dovolenou týdny dopředu?? Proč?? Phe, to není žádná zábava!

Takže, jak to vlastně všechno začalo?? Bylo to v neděli, když jsem se dozvěděla, že příští týden se jede do Chorvatska. Vcelku neochotně jsem si začala zařizovat dovolenou v práci (sice to bylo jen na jeden den, ale problémů s tím bylo opravdu hodně). V pondělí ráno byla dovolené potvrzená a já se začínala těšit. Ovšem po pár minutách jsem se dozvěděla, že Chorvatsko se ruší. No, nenaštvalo by vás to??

Ve čtvrtek jsem dostala zprávu, že jedeme do Itálie. Slibovalo to pořádný dobrodružství, protože nebylo zajištěné jakékoli ubytování, totálně jsme nevěděli, kam pojedeme, jen jsme si určili oblasti. Takže jsem si ve čvtrvek večer naházela nějaké to lehké, letní oblečení naházela do báglu, vzala stan a spacák a šlo se spát.

Itálie

1. července 2011 v 8:33 | Anwi |  Výlevy
Tak jsem se včera dozvěděla, že dnes jedu do Itálie. Ani nevím kam přesně, nemáme ani rezerované nějaké to ubytování... Prostě trocha dobrodružství, tak to mám nejraději =) A co bylo první, co jsem si začala balit?? Plavky?? Nee! Oblečení?? Opalovací krém?? Nene!! Přece foťák a nabíječku na baterky. Klidně bez plavek, ale foťák doma nenechám =D