Tatralandia 2011, den první

9. července 2011 v 17:17 | Anwi |  Akce
Plánovat dovolenou týdny dopředu?? Proč?? Phe, to není žádná zábava!

Takže, jak to vlastně všechno začalo?? Bylo to v neděli, když jsem se dozvěděla, že příští týden se jede do Chorvatska. Vcelku neochotně jsem si začala zařizovat dovolenou v práci (sice to bylo jen na jeden den, ale problémů s tím bylo opravdu hodně). V pondělí ráno byla dovolené potvrzená a já se začínala těšit. Ovšem po pár minutách jsem se dozvěděla, že Chorvatsko se ruší. No, nenaštvalo by vás to??

Ve čtvrtek jsem dostala zprávu, že jedeme do Itálie. Slibovalo to pořádný dobrodružství, protože nebylo zajištěné jakékoli ubytování, totálně jsme nevěděli, kam pojedeme, jen jsme si určili oblasti. Takže jsem si ve čvtrvek večer naházela nějaké to lehké, letní oblečení naházela do báglu, vzala stan a spacák a šlo se spát.

V pátek odpoledne jsme udělali obrovský nákup potravin a pití, které si vezmeme s sebou. Doma jsme pak hledali, kam se tedy vydat. Ještě někdy v deset večer jsme o tom neměli ani ponětí a navíc jsme začínali zjišťovat, že takový výlet by stál asi víc než jsme byli ochotni zaplatit. Byl navrhnut Tropical iland v Německu, ale kamarád tam byl je to tam prý totálně přeplněné. Tak jsem navrhla další zábavní park a to Tatralndii na Slovensku a ten byl ihned schválen. Protože to vypadalo opravdu úžasně.

Spala jsem asi tři hoďky a po třetí ráno se vyráželo. Cesta ubíhala opravdu skvěle, na to, že jsme jeli více jak 3 hodiny po "dálnici smrti" D1. Žádné bouračky, žádné kolony, prostě nic. Což bylo celkem zajímavé, vzhledem k tomu, že byl začátek prázdnin a navíc další týden byly 2 volné dny, takže spousta lidí (jako já) si brala volno... Ale co, pro nás jen dobře.

Cestou jsme poslouchali povídky od Šimka a Grosmanna, sice staré, ale pořád super vtipy.

Hned, jak jsme překročili hranice, bylo opravdu poznat, že už nejsme v ČR. Že prý jsou na tom Slováci mnohem hůře než my?? Že prý jejich ekonomika je horší?? Jak je potom možné, že na naší D1 jsme si totálně protřásli kosti, že to tam byla samá díra a na Slovensku i silnice na vesnici byly naprosto super, ani jednou jsme za celých 200 km, co jsme jeli na Slovensku nevjeli na silnici, která by byla ve špatném stavu, nebo která by se neopravovala??

Také ta jejich příroda... To se u nás taky jen tak nevidí. Samožřejmě ve větších městech to taky nebylo nic moc, ale jinak nádhera. Prakticky celou dobu jsme jeli obklopeni horami a jak byla zima a pršelo, tak byly hory zahalené v mlze a byla to prostě nádhera. Bohužel jsem nemohla moc fotit, protože přes okýnko auta to není nic moc.

Po příjezdu do Liptovského Mikuláše jsme napočítali asi 17 různých privátů a spoustu penzionů. Takže i kdyby nám nevyšlo ubytování přímo v Tetralandii, tak se bylo kde zeptat. Což se také nakonec ukázalo jako nejlepší nápad. Za ubytování v jejich chatkách přímo u parku jsme měli zaplatit skoro 500 euro. Jo, tak to nasrat!

Stačilo zajet tak 200m zpátky a našli jsme úchvatné ubytování. Jedni manželé měli skvělé chatky, které ovšem byly už obsazené a tak nás ubytovali v domku, co byl udělán z garáže. A bylo to tam krásné. A stálo nás to dohromady jen 150 euro na celou dobu.

A jelikož pořád pršelo, tak jsme šli jen obhlídnout, jak to tam vlastně vypadá a kolik to stojí a tak. Vstup na dva dny pro mě (student) 30 eur, pro dospěláky 36. Což je celkem slušná cena srovnatelná s těma, co mají v Praze, až na to, že tenhle kompex je tak 3x větší. 9 celoročních toboganů, 21 letních, 9 celoročních bazénů s termální minerální vodou. Venkovní bazén s vodou teplou 38° s výhledem na zasněžené vrcholky hor... Wou!!

Večer jsme si ještě od majitele ubytování objednali čerství sýr, mléko a máslo. Za barákem se mu totiž pásly krávy, ovce, kozy a já nevím, co ještě všechno, takže naše snídaně byla jasná.

A ještě jedna fotka hodin, které jsem si prostě zamilovala...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama