Prague Pride 2011

13. srpna 2011 v 21:28 | Anwi |  Akce
Tak tohle byla stoprocentně nejlepší nehudební akce na které jsem kdy vůbec byla. Neuvěřitelná pohoda, spousta veselých a suprových lidí, zábava a neuvěřitelné množství šílených kostýmů.

Někdy ve dvanáct odpoledne jsem přijela domů, dala si rychlou sprchu, vzala foťák a hurá na Náměstí Republiky, kde už bylo opravdu hodně moc lidí. Se spolubydlící a dalšími kamarády jsme se chytli několik desítek metrů dlouhé pride vlaky a čekali jsme na pokyn k pochodu.
Vyšlo se před druhou hodinou směrem k Václavskému a Jungmanovu náměstí. Vlastně to šlo všechno bez větších problémů. To, že po celou dobu nás pronásledovali křesťané a cpali nám ty jejich keci o tom, že homosexualita je hřích a že když se vzdáme svých nestoudných myšlenek, tak nám Bůh odpustí a bla bla bla... No jo, co nadělat, tomu se člověk prostě nevyhne. A navíc oni nebyli zas takový problém, jen mluvili a mluvili.

Ale na Jungmanově náměstí už čekali neonacisté a to vypadalo na větší problém. Ale ani tohle nic nebylo. Jestli jich tam bylo padesát (nás bylo přes 5000) a jen pokřikovali. Sice se některý z nich snažili dostat se mezi nás a jeden z nich tam hodil dýmovnici, ale jinak to byla trapnost. Naštěstí.

Na střeklecký ostrov jsme dorazili okolo třetí a já jsem zjistila, že za tu celkem krátký úsek se k nám přidalo tak neuvěřitelné množství lidí a všichni byli tak veselí a rozjuchaní, byl to opravdu krásný pohled. Takových akcí bych brala více. Nemyslím tím jen takový průvod, ale i celý festival tolerance! A teď už jen pár vybraných fotek (jinak jich mam přes 200)


Všechny fotky jsou na mém rajčeti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama