Září 2011

Mělnické vinobraní 2011

20. září 2011 v 23:40 | Anwi |  Akce
Musím se přiznat, že na mělnickém vinobraní jsem nikdy nebyla. Což je opravdu ostuda, vzhledem k tomu, že jsem docela dlouho žila pár kilometrů od Mělníka. Vlastně nikdy nebylo s kým jít, nebyl čas, nebo prostě nevím co. Ale nikdy není pozdě s něčím začít, že?

Ale můj nápad to nebyl. Vytáhl mě tam Jenda, což je hrozně zvláštní člověk, se kterým teď trávím hodně času a je nám spolu dobře. A jelikož vím, že on i jeho kamarádi chlastají první ligu, bála jsem se toho, co mě tam vlastně čeká. A navíc se mělo spát v autě a já vůbec nevěděla, co to má být za auto. Ale na druhou stranu jsem se mohla spolehnout na to, že v noci bude Jenda topit, když bude zima.Dva krasavci z naší zahrady

10. září 2011 v 16:04 | Anwi
Varování pro Kentaura: tyto fotky můžou způsobit infarkt, noční můry a podobně

Někdo se pavouků bojí, někdo se jich štítí, ale mně osobně nevadí. Na zahradě nám přes noc vznikly dvě nádherné, obrovské pavučiny a jejich majítelé si na nich hrdě relaxují... Je to vážně nádhera!


R.I.P. Marek, Rachůnek, Vašíček

7. září 2011 v 22:28 | Anwi |  Výlevy
Ani nevím, co bych na to měla napsat. Ten obrovský šok, který jsem zažila, když jsem přišla domů a podívala se na internet. Nemůžu tomu uvěřit...


Když už jsme u těch Queen

6. září 2011 v 0:47 | Anwi |  Muzika
Miluji tuhle písničku, hlavně kvůli tý basse, to je prostě orgasmus pro uši!!


65 let od narození legendy

5. září 2011 v 22:04 | Anwi |  Muzika
Když zde napíšu jméno Farrokh Bulsara, tak si asi málo lidí řekne, že ví o koho jde, ale... Ale stačí napsat Freddie Mercury a každý na světě ví o koho jde. Ale před těmy 65 lety to byl jen obyčejný Farrokh Bulsara, který se narodil do chudé rodiny žijící v Zanzibaru. Jeho první krůček ke slávě byla školní kapela The Hectics. Nebylo to vůbec nic velkého a známého, ale (!!!) zde dostává přezdívku, pod kterou ho bude za nějaký čas znát celý svět - Freddie.

Zásadní zlom v jeho profesním životě se udál v roce 1969, kdy se potkává s kytaristou Brianem Mayem a bubeníkem Rogerem Taylorem. Hned druhé album kapely bylo jedno z nejprodávanějších tehdejší doby, singl Bohemian Rhapsody obsadil na dlouhou dobu první příčku. To už extravagantní Freddie byl znám po celém světě. Díky nehtům nalakovaným na černo, saténovému oblečení a geniálnímu hlasu upoutával pozornost úplně všude.

3. července 1985 se konalo jedno z největších vystoupení Queen vůbec a to na na londýnském koncertě Live Aid, který přenášelo 12 družic pro 1,6 miliard TV diváků na celém světě. Koncert trval jen 20 minut, ale i tak byli diváci totálně nadšeni.

1987 vyšel singl se španělskou operní zpěvačkou Montserrat Caballé Barcelona a 1988 pak i společné stejnojmenné album duetů, přinášející spojení rocku a opery.

Spousta lidí si myslí, že se o Freddiem vědělo. že má AIDS. Nebyla to pravda, věděli to jen nejbližší příbuzní a kapela. To, že má tuto nemoc, oznámil Freddie 23. listopadu 1991 a 24. listopadu téže roku umírá na zápal plic.

27. listopadu byl pohřeb jen pro nejbližší přátele, 20. dubna 1992 na stadionu ve Wembley ceremoniál pro uctění památky Freddieho Mercuryho pro více než miliardu televizních diváků.

S rukou na srdci můžu říct, že Freddie je pro mně nejvýznamnější a nejvýraznější osobností hudebního světa a zůstává číslem jedna. Zbožňovala jsem ho jako malinká holka a zbožňuji ho dál.

Návrat do poslucháren...

1. září 2011 v 21:32 | Anwi |  Výlevy
Tak jsem dnes byla na té šílené věci, která se nazývá úvodní hodina. Čekala jsem samozřejmě děs a hrůzu, vzhledem k tomu, že je to poslední ročník a my musíme makat na absolventských pracech a taky nás čeká absolutorium a já nevím co všechno, ale něco tak šílenýho jsem nečekala...
- odešla naše španělštinářka
- vyhodili naše japonštinářky
- geo budeme mít s profesorkou, co prostě učit neumí
- znovu budeme mít kulturu s profesorkou, která je totálně na nic
- nový předmět statistika s vyloženou krávou, co jsme měli předtím na účto a oslavovali jsme, že jsme se jí zbavili
- zrušili nám všechny prázdniny, kromě těch hlavních
Ale největší mínus je rozvrh samotný:
Pondělí 8.00 - 18.45
Úterý 9.40 - 17.05
Středa 8.00 - 18.45
Čtvrtek 9.40 - 17.05

A co nějaké to plus??? Snad jen to, že máme volné pátky, ale upřímně, raději bych šla na několik hodin v pátek a ubrala bych ty odpolední (večerní...) hodiny, protože trčet od osmy do sedmy ve škole je prostě totální nesmysl (hlavně když jde člověk pak ještě do práce)!! Dalším plusem by mohlo být to, že náš angličtinář nám zůstal, to už bych nepřežila, přijít ještě o něj.