Říjen 2011

I just want you here beside me on this lonesome Halloween day

31. října 2011 v 21:23 | Anwi |  Muzika
31. října. Halloween. Jak nemám rády ty stupidní americké svátky typu Valentýn, co Češi jako největší opice slaví také, tak Halloween ráda mám. Ne úplně tak svátek jako takový, ale hlavně ty úžasné dýně. Je to sranda. Škoda, že letos to vyšlo na pondělí. Trošku jsme si zaoslavovali o víkendu, ale to není ono.

Proč mi ještě Halloween přirostl k srdci? Určitě za to může mistr všech mistrů Tim Burton a jeho geniální a unikátní snímek Nightmare before Christmas. Jen mě mrzí, že tady ho tento den nedávají v tv. Jako mně osobně to neštve tolik, protože já tento unikát samozřejmě mám doma. A také si ho dnes pustím! To si piště.

A ještě jeden Halloween. A to ten od Wednesday 13, ještě z dob, kdy tahle kapela byla na vrcholu. Wendy s dlouhými dredy, Piggy jako nejroztomilejší prasátko na světě (i když to je pořád...), Ušojd jako krabice a tichoučký Ghousty. Trocha nostalgie v jedné z vůbec nejlepších písní od nich - Hunt Me! (dnes jsem si jí pouštěla pořád a pořád dokola!!)

To mě vážně baví

25. října 2011 v 10:09 | Anwi |  Výlevy
Tak ano, uznávám, teď bych ,ěla být ve škole a nudit se tam. Na ráno jsem ale měla jiné plány, chtěla jsem jít k dotkorovi, přemlouvala jsem se k tomu asi tři týdny. Jenže já mám prostě tu utkvělou předtavu, že po pár pokusech se najde doma něco (ne)přírodního, co mi pomůže a tak k doktorovi prostě nejdu. A když už jsem včera ve škole oznámila, že tam nebudu ani na dvě hodiny špániny, ani na tři hodiny volna, tak proč se tam hnát, ne? A navíc jsem si potřebovala umýt vlasy a tak. A jelikož další hodina začíná až někdy po dvanáctý, tak jsem se s chutí pustila do čtení stránek, které jsem objevila a chtěla je prozkoumat.

1000 věcí, co mě serou jsem objevila včera, když jsem klikla na křišťálovou lupu a pročítala si nominované. Nic zajímavého, až na tuhle stránku. Já osobně jsem zatím u čísla 43 a s drtivou většinou jejich hejtů souhlasím. A dokonce jsem díky nim objevila i další o kterých jsem ještě nevěděla! Našla jsem tam taky pár článků, co se docela i hodily na mou maličkost. Jako třeba nenávist k lidem, co si celý koncert fotí nebo točí =D To jsem celá já!

Sexus.cz je snad nejlepší stránka, co jsem kdy na tohle téma viděla a navštívila. Spousta informací, obravské diskuze, kde se udržuje pořádek a hlavně slušnost, spousta dobrých rad a návodů a to většinou obohaceno názornými obrázky. Baví mě to tam, hlavně pro to, že člověk má tu jistotu, že když napíše dotaz, tak mu na něj taky bude slušně a v rámci možností i odborně odpovězeno.

Red Velvet mě baví i trochu sere. Tuhle kapelu jsem viděla jen jednou a to na Queer Eye a jsou prostě úžasný! Nejvíce mě baví jejich písnička No Barbie. Jakože holky, tohle je bomba a hned, jak budu mít příležitost, tak jí postím mému supposed-to-be-my-boyfriend. Hlas té zpěvačky jsem si zamilovala. Ale sere mě, že nemají žádné koncerty. Jednou za půl roku, možná... Ale já si to tak nějak vynahradím koncertem Pitch Bender, což je kapela, kde zpívá ta samá zpěvačka. Je sice pravda, že to není tak úplně ono, ale člověk nemůže chtít vše, že! Ale jak pozoruji své štěstí poslední dobou, tak se na ten koncert nedostanu, protože se zdržím v práci, nepojede tramvaj, nebo něco podobného. Uvidíme....

No uznejte sami, která zpěvačka dokáže takhle zpívat naživo?!

Edit 14.30
No jo, dkyž jsem se konečně sebrala a jela do školy, tak jsem zjistila, že úplně zbytečně. Seděla jsem tam dvě hodiny, (ne)poslouchala nezajímavé prezentace a dál si četla v 1000věcí, co mě serou. A pak nám odznámili, že zbytek výuky odpadá. Tak jsem se sebrala a teď sedím v knihovně. Aspoň jsem našla nějaké podklady pro seminárky a taky udělám nákup, což už nějakou dobu odkládám. Byla jsem pozvána na tři mušketýry 3D... Bojím se toho, vypadá to jako do nebe volající kravina, která nemá s původním příběhem nic společného. Raději se vydám na Nebela, což je věc, kterou už taky odkládám strašně dlouho...

Jak se Anwi mohla stát teroristkou

6. října 2011 v 23:20 | Anwi |  Akce
Včera jsme byli se třídou na exkurzi na letiště na Ruzyni. Už jsem tam jednou byla, takže jsem tak nějak věděla, co čekat. Jistě, budu pípat, já mám už ten kov snad i ve vlasech... Boty, pásek, špendlíky v kalhotech, prostě spousta věcí na pípnutí.
Ale co má Anwi vždy v báglu? No jo, je to nůž. To, že ho mám u sebe, jsem si uvědomila až když nás průvodce upozornil, že si můžeme vzít cokoliv, jen ne nože, nůžky, pilníčky a podobně. Ale co už, v tu chvíli se s tím už nedalo nic dělat a já se smířila s tím, že si ten nůž budu muset schovat u zaměstnanců. Ale nakonec to bylo úplně jinak...
Takže po tom, co jsem si, jako slušná holka, sundala bundu, vyndala si klíče z kapsy, mobil, peněženku a samozřejmě si sundala pásek i boty (a stejně sem pípala...), paní mě prošacovala, sedla jsem si a čekala, jak mi budou nadávat za ten nůž. Ale ani ona, ani její kolega neřekli ani popel, bágl mi vrátili a já mohla jít. Docela jsem nechápala, ale nijak jsem to neřešila. Jak je možné, že mi ten nůž nechali? Na tom rentgenu přece musel být vidět! Ale hlavně, že mě tam skoro svlíkli donaha...
Exkurze jako taková byla vlastně trapná. Jako dozvěděli jsme se toho hodně, ale jediné, co jsme dělali bylo to, že jsme jezdili busem po letišti a koukali, jak letadla přistávají a zase vzlétají, přistávají a zase vzlétají... A taky jsme asi 4x koukali na to, jak letadlo přijíždí k takovým těm schůdkům... A návštěva hasičárny byla asi desetiminutová, hasiče jsme neviděli ani jednoho.
Minule jsme jezdili po letišti, ale taky jsme byli vevnitř, celkově to bylo minimálně o hodinu delší a navíc jsme byli ještě přes 30 minut u hasičů, kde jsme si mohli prolést jejich auta, takový ty různý cvičící konstrukce a tak. A to samozřejmě s hasičema. A to za stejné peníze. No jo, asi jako vysokoškoláci nemáme nárok na to, co ostatní...

Jinak jsem objevila úžasnou nabídku. Jeden zámek nabízí speciální ubytování - Noc ve vězení. Vlastně je to noc ve vězení, kde je jen karimatka, spacák, svítilna, bochník chleba a voda. Ve 12m2 je konstantní teplota 15°C a vysoká vlhkost. To zní naprosto úchvatně! Jidiný problém je, že netuším kolik taková sranda stojí...

Teď se koukám na 12 úkolů pro Asterixe. Pořídila jsem si komplet všechny starý kreslený Asterixe a musím uznat, že tomu se málo co vyrovná. Prostě úžasná animáky, kam se na to hrabou ty hraný filmy! A nejlepší je prostě Idefix.