Listopad 2011

Daniel Landa - Vozová hradba 25.11.2011, Praha

27. listopadu 2011 v 22:42 | Anwi |  Muzika
Jsi Čech Čech Čech tak si toho važ
jsi Čech Čech Čech a narovnat se snaž
jsi Čech Čech Čech a čechům dělej čest
přelez, přeskoč, ale nepodlez.
Dan Landa... Někdo ho nesnáší, někdo ho má rád a někdo ho zbožňuje. Je mi vlastně jedno, jaký na něj lidi mají názor. Ale jakmile o něm někdo prohlásí, že je to fašoun, tak to se mi opravdu otevírá kudla v kapse. V takových chvílích si říkám, jestli ten člověk, co tohle řekne, vůbec ví, co to znamená být fašounem. Ale takový lidé jsou předpojatí a 99% z nich to říká jen proto, že to někde slyšeli, můj brácha to tak říká, četla jsem to v blesku a podobně.

Člověk si o něm může vlastně myslet, co chce, ale jedna věc je daná a tu nikdo nemůže zpochybnit. Dan Landa je obrovský vlastenec. Když už kvůli ničemu jinému, tak proto ho mám tak ráda. A hlavně proto, že on nejen mluví a mluví, ale on i jedná. Nejen svými songy, které v sobě to vlastenectví mají, ale i mimo podia. Ale o tom později. Každopádně, mně osobně se líbí jako osobnost, líbí se mi jeho hlas a jeho texty... Ani nedokáži popsat, jak moc na mě dělá dojem, jak skvělé texty on dokáže napsat.

On a koncerty. Jednu dobu neměl vůbec žádné. A fanoušci skučeli, protože ho také chtěli slyšet a hlavně vidět na živo. A tak Dan začal koncertovat. Jenou za dva tři roky pár koncertů. A ono to stačí! A tak není divu, že v den, kdy byly dány do prodeje lístky, tak se všechny ty na nejlepší místa vyprodaly. A já tomu také pomohla, kdy jsem nakonec brala celkově 8 lístků na stání u podia. Ale byl to boj! Ale tomu je tak půl roku. Od té doby můj lístek ležel u mně na stole a já počítala dny. Čekání jsem si zpříjemňovala vybíráním songů, co mají být na koncertech. Také výborný nápad, nechat fanoušky, ať hlasují pro to, co má na koncertech zaznít =)

3.11.2011 - úplně první koncert v rámci Vozové hradby v Ostravě. A tak přišel proslov, který na dlouhou dobu rozvířil různé spekulace. Dan slíbil, že v Praze řekne něco zásadního. Že svolá jakýsi "happening" a nikdo vlastně nevěděl, co tím myslí, co to bude. Všichni byli napnutí jako struna a těch spekulací, co okolo toho bylo... Až hnus!

25.11.2011 Nastal ten den. V Tesla areně jsem byla snad jen jednou a nějak jsem si nemohla vybavit, jak to tam vypadalo a jak to bylo před koncertem. Rozhodla jsem se, že tam půjdu až na pátou. Tři hodiny před začátkem koncertu. Kdyby nebyla taková zima, tak i klidně dřív. Ale byla jsem tam tak nějak v čas. Postavila jsem se do fronty, pak jí ještě několikrát změnila a nakonec se usídlila u vchodu číslo 24 a dala se do řeči s holkama předemnou. Už jsme se domlouvali, jak poběžíme do prvních řad a tak. No jo, ale pak jsem zjistila, že oni mají lístky na stání a já na stání u podia... Trochu problém. Bylo před šestou a já se už celkem cítila jako kostka ledu. Vibrující kostka ledu. Ale to už se nad námi slitovali a začali nás pouštět dovnitř.

Nikam jsem běžet nemusela, stání u podia měli vlastní vchody, vlastní lidi na kontrolu a první řada ještě ani nebyla nijak zaplněna. Tak jsem se tam uhnízdila a dala se do řeči s dalšíma holkama. Přece jen byly před námi ještě 2 hodiny čekání. Bohužel jsem si sebou nevzala foťák, jinak bych vyfotila ty dvě vedle mně a dala je sem s velkým varováním... Vážně, to se nedalo, to vedle sebe raději Hanychovou, Isu a já nevim koho ještě. A když k tomu přidám to, že nám do hlav celou dobu hustili jen a jen System of a Down!! Po půl hodině jsem myslela, že se asi raději ohluším, než to poslouchat dál... A oni to tam opravdu nechali celé ty dvě hodiny!!

20:00
(omluvuji se, foceno foťákem, ale chytla jsem ten správný okamžik!!)
Přesně v osm začal odpočet. Hezky 5 minut. Snad nejlepší začátek koncertu, to napětí, to očekávání! Byli tam takový "magoři", co odpočítávali celých těch 5 minut. Já si nechala jen posledních 10 vteřin. Každopádně, němá cenu tu něco psát, když vše bylo zaznamenáno tisíci kamer, foťáků a mobilů. Takže hurá na youtube (stačí kliknout na název)
Jinou písničkou se snad ani nedalo začínat. Je to písnička, kterou nahrál Dan ještě s Orlíkem, ale co, je to suprová písnička, co má význam teď a bude ho mít i v budoucnu.
Jako druhá písnička docela překvapení. Čekala jsem jí někdy k prostředku.
Konečně pořádné rozhejbání se! Tesla arena je vlastně primárně určení na hokej, takže od spodu byla pěkná zima! Na led se položí koberce a na to prkna... Brrrrr
Opětovně žádné překvapení, běžící text za kapelou byl super. Sice ho znám dobře, ale i tak jsem si na chvilku zahrála na karaoke =)
Dan trochu zaspal začátek. Vlastně bylo docela překvapením, že se mu to stalo až teď. Minulé turné kazil písničky o dost víc!
To, že tam tenhle song bude, nebylo žádné překvapení... Ale i tak jsem doufala, že bych se mu třeba i mohla vyhnout, že tam nakonec nebude. Ne, že by mi tahle písnička vadila, ale místo ní bych viděla jiné...
A teď přišla moje chvíle. Věděla jsem, že má nejoblíbenější se tam nedostala, ale tahle tam prostě musela být! Zbožňuju ji!! Prostě nádhera (jen ty motorky v promítání bych brala jiný, krosky mě neberou...)
A jsme u tak populárního kazení =) Tentokrát mu to uteklo opravdu o hodně. A pak ještě ten kousek s řeznicí =D Smáli jsme se hodně!
Docela překvapení. Nevím proč, ale nijak jsem nečekala, že by se do top songů probojovala zrovna tahle písnička. Ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, naopak, mám jí hrozně ráda!
Výborný song, co skvěle popisuje pocity vojáků na frontě. Fotky promítané za kapelou byly také super nápad. Při téhle písničce až mrazí, hlavně když se do toho Dan opře...
Ano, tento okamžik prostě musel přijít. Jestli je song, který opravdu nesnáším, tak je to právě Touha. Ale jak bylo vidět a slyšet na reakcích všech okolo, tak tenhle song prostě letí...
Konečně nastal ten nejočekávanější okamžik celého koncertu. Samotný projev nebudu komentovat, já jsem spokojená. Odmítl politiku (to má za 1*), odmítl náboženství (další 1*) a zvolil hru (třetí 1*)! Těch více jak 15 minut nebylo ani nudných, ani nijak extra vášnivý a přehnaný.
Po takovém projevu nemohla přijít snad ani jiná písnička. Tenhle song má v sobě sílu, vlastenectví, prostě vše, co potřeboval ten proslov na konec.
Pro mně jeden z nejgeniálnějších textů vůbec. Ten opis, jak je to celé zahalené do přirovnání k ženě. Tohle přece musel vymyslet jedině geniální mozek.
20. Chcíply dobrý víly
Video bude, až se nějaké pořádné na netu objeví...
Jednu dobu moje nejoblíbenější písnička vůbec. A teď je to krásná dvojka. Potěšila mě hrozně moc, krásný dlouhý song!
Nejnovější song. Původní text byl o dost delší, ale zhudebnění se dočkala jen tato část. Haló! Prober se snad je ještě čas! Ať kytky nesežehne mráz, Vyslyš můj hlas. Prostě výborný!
Tak tohle bylo asi největší zklamání koncertu. Tahle píseň dostávala minulá léta mnohem větší prostor... I na Danovi bylo vidět, že by pařil dál. Škoda, škoda, tahle písnička má navíc!
25. Čech
Další skladba Orlíků. Zbožňuji ji, v tu chvíli mé hlasivky už vypovídaly službu, ale i tak jsem refrén řvala z plných plic.

Po téhle písničce se podium vyklidilo, ale my moc dobře věděli, že tohle ještě konec není. Ještě nebylo ani představování kapely, takže stačilo jen párkrát zařvat jeho jméno a byl zpátky. A přinesl nám zprávu o tom, že nějaký debílek oznámil, že v areně je bomba. Ale žádné vyklízení, žádná evakuace. Dobře ti, zmrde!!
Další song, co bych klidně vynechala. Chápu, že pro něj má velký význam a že lidi ho mají rádi, ale dle mého to není koncertní písnička...
27. Motýlek
Psala jsem o Valčíku jako o jeho nejznámější písničce? Dobře, opravuji se, zapomněla jsem na Motýlka. Tehdy před x lety to byl hit! Bohužel, žádné použitelné video... zatím!
28. Nigredo
Zajímavá písnička, co se od těch ostatních, co zazněli. A opět žádné video.

A zase odchod z podia. A tentokrát se i dalo považovat za konec. Představení kapely už bylo v Šanci, slíbené dvě hodiny koncertu už také uběhlo. Ale asi jako na každém koncertu jsme se nevzdali a vyvolávali ho zpátky na podium. A on opravdu přišel...
Výborný závěr! Hlasivky dostali na prdel úplně, ale stálo to za to.

Závěrem snad jen mohu říct, že koncert byl výborný. Vůbec nejsem toho názoru, že by měl dělat více koncertů. Vůbec ne, právě tím, že ty koncerty nejsou tak časté, jsou o to lepší!

Who wants to live forever anyway

24. listopadu 2011 v 11:30 | Anwi |  Muzika
Není to zas tak dlouho, co bylo výročí narození Freddyho Mercuryho. Dnes je to na den přesně 20 let od doby, co zemřel. Minulou sobotu se v Praze uskutečnila opravdu velká vzpomínková akce, kde vystou pili snad nejlepší queen revival a to čeští Queenie, jako speciální hosté tam byli Peter Freeston, což byl Freddyho osobní asistent, jeho sestra Kashmira a měla tam být i operní pěvkyně Eva Urbanová, ale ta nakonec kvůli nemoci nedorazila.
Myslím, že jak velký zpěvák byl, nemá snad ani cenu psát. Jen by mě hrozně moc zajímalo, jak by to bylo, kdyby neumřel. Jaký by byl teď, zpíval by ještě vůbec? Jistě, na takové otázky dnes již odpověď těžko dostanu!


Anwielin recept na ohnivé vlasy

20. listopadu 2011 v 21:21 | Anwi |  Anwiel
Tak tenhle článek jsem se rozhodla napsat, protože mě dost lidí žádalo o "recept" na barvu, co mám teď. Mám jí od čtvrtka a musím uznat, že se mi sakra povedla. Přešla jsem totiž z těch odporných chemických barev, které mým vlasům opravdu nedělaly dobře, na hennu. Sice si s ní pohrávám už nějakou dobu, ale pořád to nebylo ono. Teď jsem ale našla tu správnou kombinaci a hlavně tu správnou hennu.

Takže, hlavní věc je samotná henna. Původně jsem použila hennu Lush. Blok henny (325g) stojí 345 kč a mě vystačí na 3 barvení. Barva sice hezká, ale nijak extra výrazná a navíc se prodává v tuhém stavu, takže se musí nastrouhat a to je práce opravdu šílená. Problém s touhle hennu je ten, že nechytá u kořínků. Říkala jsem si, že to bude mou hlavou, ale jak jsem zjistila, nejsem v tom sama.
Poté jsem vyzkoušela hennu z DM. Balíček (33g) stojí 55 kč. Když jsem barvila dle návodu, tak mi to nechytlo ani trošku, žádný výsledek. Barvila jsem tedy podruhé a našla si pár rad. Barva sice chytla, ale po asi třech umytích byla barva prakticky pryč a to je samozřejmě špatně, protože pravá henna obalí a nepustí...

Nakonec jsem si přečetla opravdu úžasný článek o barvení hennou a rozhodla se koupit si některou z testovaných henn, ale vlezl mi do toho pohřeb a tak jsem neměla čas shánět hennu přes net (a poštu). Koupila jsem tedy Henne Color měděnou (100g), která má výborné recenze. Doporučuji nečíst návod, nebo se jím moc neřídit. A tady je mé barvení vlasů krok po kroku:

10.00
Takže původní plán byl mix si namíchat už večer a nechat ho přes noc odstát. To je totiž opravdu důležité (tak nechápu, proč to nepíšou v návodech...). Jenže jsem se jaksi večer usla a tak jsem barvu namíchala hned, jak jsem se probudila. Použila jsem celé balení henny (což bylo až moc), vymačkala jsem do ní celý (velký) citron a pak dolila horkou vodou. Pořádně promíchat, přikrýt igelitem a nechat odstát aspoň nějakou tu hodinu...15.00
Barva stála na topení už dostatečnou dobu, takže odkrýt a zjistit hustotu. Henna by měla zhoustnout, takže jsem jí doředila horkou vodou. Je důležité, aby směs byla teplá, když se nanáší. A jelikož to nanášení trvá nějakou tu chvíli, tak je dobré sklenici ještě dát do hrnce, tam se nalije vařící voda a v případě nouze se může hodit na sporák a přihřát. Jenže tady nastává problém. I když použujete zavařovací sklenici, která by to měla vydržet, tak velice ráda praská. Což se stalo i mně. A od té chvíle se hraje o každou vteřinu. Hustota blátíčka je totiž velice důležitá pro výslednou barvu. A taky ta řídká srágorka všude teče a to je špatné, protože velice ráda barví vše, na co kydne. Takže z této fáze nejsou žádné fotky, protože jsem pospíchala a navíc jsem byla doma sama, takže ani neměl kdo fotit...
I když... aspoň fotka, jak dopadla má poslední zavařovačka:

16.00
Vlasy jsou dostatečně napatlané, henny bylo opravdu hodně, takže krásně vybilo na všechny vlasy. Hned, jak je tahle část hotová, musí se vlasy zabalit do igelitu. Nejlépe do potravinové folie. Je to sice práce, když si to má člověk dělat sám, ale jde to. Já používám takovou zvláštní igelitovou čepici, která byla v balení té DM henny. Výborná věc. Ještě jedna věc mě napadla - v Henne color nejsou rukavice, takže si člověk musí sehnat jiné.


Pak se ještě musí hlava zabalit do něčeho teplého, protože henna vyžaduje teplo. Já používám normální zimní čepici, někdo zase šátek, šálu... To už záleží na každém. Dobré je také sem tam zahřát napatlané vlasy fénem. Barvu je nejlépe nechat působit několik hodin (v tom také neposlouchat většinu návodů). Měla jsem naplánováno nejméně 8 hodin, ale vzhledem k tomu, že jsem začala o dost později, než jsem chtěla, tak jsem musela tuhle dobu zkrátit.
Každopádně doba čekání má své výhody. Já jsem chtěla makat na diplomce, ale jak to tak bývá, tak jsem šla dělat něco zajímavějšího - japonskou skládanku. Ale to s vlastním barvením už moc nesouvisí... Ale co s barvením souvisí hodně je úklid. A že ten je po barvení hennou velký, protože kousky henny padají všude okolo a zem v koupelně je jimi totálně pokrytá. A taky, jak už jsem psala, tak sem tam něco kydne a to je pak sranda. Takže další hodinu strávíte luxováním, vytíráním a utíráním všeho okolo.

21.00
Nakonec jsem to na hlavě nechala 5 hodin. Což by mělo být dostatečně na pořádnou barvu. Rozhodně si nesundavejte ty vrstvy z hlavy mimo vanu. Jakmile si totiž sundáte ten igelit, tak se z ní vysype další hromada dalších kousíčků henny. Teď příjde snad nejhorší část barvení, aspoň pro mně, a to vymývání. Na to si připravte tak půl hodiny času a možná i víc. Spotřeba šamponu, kondicionéru a vody je opravdu obrovská. Kousky henny jsou do vlasů zamotané opravdu skvěle a nejde se jich zbavit. Ze mně nějaké ty kousky padají ještě pár dní po barvení.

Tak a teď už jsem čekat až hlava uschne (nikdy si vlasy nesuším fénem... brrrr) a těšit se z nové barvy. Ta má se mi líbila úplně neskutečně už když jsem měla mokré vlasy a neskutečně jsem se těšila na to, až budou suché...Takže to by bylo. Jen ještě dodám, že barva se stává opravdu intenzivní tak po třetím barvení. A ještě upozornění, které je nutné dodržovat - mezi barvením chemickými barvami a hennou je dobré počkat nějakou dobu, mejnémě však měsíc, nejlépe tak tři. Ale jednotlivé henny se mohou kombinovat jak chtějí =)

Je libo trochu saké, prosím...

11. listopadu 2011 v 14:53 | Anwi |  Výlevy
Včera jsem si vyzvedla z pošty balíček, kde na mně čekala má nová a krásná souprava na sake přímo z Japonska. Je to úžasný a rozhodně z toho nebudu podávat jen sake. Když ta karafa dokáže udržet sake teplé, tak proč by neměla udržet třeba vodku studenou =) Teď už jen zbývá vyrobit si své vlastní sake, protože jinak je v ČR dost drahé.