Únor 2012

Škola a tak

5. února 2012 v 18:17 | Anwi |  Výlevy
Už se mi to blíží... pomalu, ale jistě. Konec školy, kdy (snad) ukončím tři nejhorší roky. co jsem zatím prožila. Zkoušky už mám za sebou, až na jednu, která ale bude trochu problémová. Kamarádka právnička mi pořád přikazuje (vážně), abychom tu profesorku se spolužákama zažalovali za diskriminační chování. No jo, v tomhle případě bysme 100% uspěli, ale ta kurva jedna pomstychtivá, co máme za ředitele a hlavně jeho matka by nám to pak totálně zavařili u závěreček, takže bysme tu školu stejně nedokončili... Ale zase jen držet hubu a nechat je srát nám na hlavu? To bych přece nebyla Anwi, no né?!

Ale s myšlenkou na ukončení týhle školy přišla i další myšlenka. Co dál? Samožřejmě, musím začít normálně pracovat. Tedy normálně... prostě potřebuje měsíčně vydělat na nájem + jídlo, legotka a všechny tyhle krávoviny, co člověk prostě potřebuje! Se současnou prací se mi to zoufale nedaří. Ale zase na druhou stranu bych nerada vzdala učení jako takové. Můj sen je jít studovat japonská studia na Karlovku. Jenže to je jen prezenční studium, což se s prací moc skloubit nedá, hlavně když si člověk chce zapsat 90% všech přednášek, co tam je, že. Trošku patová situace. Už mám vymyšlené téma své bakalářské práce a možná i magisterské a dokonce mi i má současné rpfesorka řekla, že to téma je výborné a že bych si tím šplhla u jednoho profesora (jeden z největších japanologů u nás vůbec). Prostě a jednoduše, já mám sakra velkou šanci tu školu vystudovat bez problémů a navíc by mě to zatraceně moc bavilo. Jen mít nějakého bohatého sponzora, co by mi pomohl s financema, že... Nebo najít práci, kterou bych si mohla přizpůsobit dle svého rozvrhu (kdybych se trochu uskromnila a vyškrtala nějaké přednášky).

Mluvila jsem o tom s kamarádama a jelikož mi od všech bylo vyhrožováno fyzickou likvidací, pokud si tu přihlášku nepodám, tak jsem si jí tedy před týdnem podala. A abych se přiznala, tak teď se mnohem více soustředím na přijímačky, než na absolutorium, což je zatraceně špatně. Protože vím minimálně o jedné osobě, co mě u toho absolutoria bude chtít potopit (stejně jako to teď udělala u zkoušek), takže bych se měla připravovat na to. A taky bych měla psát diplomku, do května to mám mít hotové (45-77 stran) a mám 13 stránek (a z nich mi ještě tak 30% vyškrtá vedoucí, až to uvidí...). Ale to by mě k tomu musel někdo opravdu dokopat, protože mě to nebaví!!!

Co jinak? No, všechno se teď u nás doma točí okolo psa. Ve středu byla krizovka. Bylo mu viditelně blbě, plácnul sebou v obýváku na zem a nemohl vstát, jen ležel a ani nedokázal otevřít oči, jak byl vyčerpaný. Pak se začal ještě klepat, dostával záchvaty a vůbec to vypadalo moc špatně (na uspání). Já jsem se potřebovala nutně učit na čtvrteční zkoušku z eka a spolubydlící se potřebovala nutně vyspat. Tak se roztáhl gauč v obýváku a ona si u něj lehla, já se zatím učila v mé ložnici. Někdy po půlnoci se pes zvednul, vypil celou misku vody a pak šel k hlavním dveřím, které jsou špatně odizolované, takže se tam vždycky chodí chladit. Ale tentokrát zakňučel, že chce ven a než jsme tam přiběhly, tak se pomočil a pozvracel (ještěže to bylo na dlaždičkách), takže byla jasné, že má v hájí i vnitřnosti. Ale ráno už byl úplně v pohodě a žádné další problémy od té doby nebyly. Zjistily jsme totiž, že mu nedělala dobře mast, kterou mu předepsal doktor. A taky má asi špatný ledviny, protože užíval antibiotika. Achjo, nevypadá to s ním moc dobře.

A teď něco pro pobavení. Je to sice točené jako sranda, ale mnoho z toho je vážně pravda, třeba ty omluvy! Člověk tomu nemusí ani tak moc rozumět a pochopí:
Haši (jídelní hůlky)
Šazai (omluvy):
Oča (zelený čaj):
Onigiri (ono to vypadá snadné, ale zkuste si to někdy upatlat, to prostě nejde!):