Duben 2012

Chci japonský plat!

22. dubna 2012 v 13:14 | Anwi |  Výlevy
Jo, mít tak plat japonce! A vůbec bych nepotřebovala být vedoucí pracovnice. Stačilo by mi být jen obyčejný řadový zaměstnanec! Ale ten vedoucí se má přece jen mnohem lépe...

Průměrný japonský měsíčí plat řadového sararímana (nemanuálně pracující) se pohybuje těsně pod hranicí půl milionu jenů (cca 116 000 Kč), kde jsou ale zahrnuty i dva roční bonusy.

Nástupní plat sararímana po absolvování vysoké školy je asi 200 000 jenů (47 000 Kč), torišimarijaku (vyšší pracovník) vydělává něco málo přes milion jenů (231 000 Kč), šačó (prezident firmy) okolo 2,3 milionů jenů (532 000 Kč), a kaičó (čestný generální ředitel) má 2,6 milionů (600 000 Kč). Platy pro ty, co mají jen střední školy jsou přibližně o třetinu nižší. Ale i tak to je zatraceně moc. Ovšem jen pro nás. Při cenách v japonsku si tam ty lidi nežijí tak dobře, jak by se to z těch čísel mohlo zdát. Ale mít takový plat tady... To bych jásala, to by byl život =D U nás je nástupní plat nějakých těch 12 000? No jo, co se dá dělat, že....


Rob Zombie se prostě pozná

18. dubna 2012 v 8:49 | Anwi |  Pro oko
Hahahááááá, dneska ráno mi Pjasátko poslal tohle video. A je FUCKING GREAT!! Rob Zombie je prostě výbornej a jeho styl se pozná hned! Nedovedu si představit lepší video na tohle téma =) Zombie Rules!!!

ナイトメア - zatímco seru na diplomku

15. dubna 2012 v 14:44 | Anwi |  Muzika
Ano ano, prostě mě ta škola už vážně nebaví, ta diplomka mě totálně sere a já teď seru na ní. Ale ne, sedím tu, mám jí otevřenou, ale zatím jsem jen rozšířila to, co už jsem napsala. Mám 23 stran. Ještě jich musím napsat 25. Do konce měsíce. Pak mám týden na to, abych to nechala svázat a odevzdala to. Zatím jsem moc spokojená, ale nápady už prostě došly a vůbec nevím, jak mám napsat tu praktickou část. To bude zase průser!
Ale japonština je pořád moje láska. Stejně jako tyhle chlapíky, jsou výborný!

ナイトメア (naitomea) - Can you do it?

Zatímco zatahuji školu...

10. dubna 2012 v 9:35 | Anwi |  Výlevy
No jo, první den školy po třech týdnech a já ho zatahuji =D Ale jen první hodiny, musím na poštu a po ránu tam bývá hrozně moc lidí. Takže bych na špáninu přišla stejně ke konci a pak máme 2 hodiny volna, tak proč pospíchat, že.
Ale na druhou stranu na školu plně nekašlu, protože jsem tu doteď seděla nad japonštinou a hezky si procvičovala znaky. Předpokládám, že zítra nám dá nějaký ten testík. A já se tomu o praxi moc nevěnovala, udělala jsem si úkol, dodělala prezentaci o Musašim a to bylo tak všechno.
Praxe byla teda výborná, chvílema jsem se tam pravda nudila, ale většinou bylo co dělat a když bylo dost zákazníků, tak se o mně hádali ze 3 různých úseků. No jo, to bude taky tím, že na všech úsecích už jsem pracovala předtím. Každopádně mě velice potěšilo, když mi můj šéf řekl, že se mnou počítá na dlouhodobou občasnou brigádu. Sice bych potřebovala normální práci, ale i tohle je dobrý.
Nejvtipnější ovšem byl poslední den, kdy jsem kontrolovala celý showroom a měla jsem služební ipad v ruce. Najednou šel okolo mě nějakej chlap a jen tak si ho prostě vzal. Docela jsem nechápala, celej prostor narvanej kamerama a on mi vezme ipod z ruky. Každopádně jsem si ho hned vzala zpátky, nechala zkontrolovat kamery a zjistila, že ten chlap si něco objednával přes registraci. Takže si podržel v ruce něco za víc jak dvacet litrů (asi tak 10 vteřin) a to ho bude stát hodně, protože známe jeho jméno, adresu, telefon, prostě všechno. Chytrý to člověk!
A ten ipod? Pro práci to bylo super, pro školu by to taky bylo výborný, abych sebou pořád nemusela tahat skrypta, ale jinak mi to připadá jako neskutečná a hlavně předražená kravina. Byla jsem v práci, jak se začal prodávat ten nový a naštěstí se nakonala žádná velká mánie, většina lidí si to koupilo přes net =) Ale i tak, je to totální debilita.
Jinak se stále připravuji na přijímačky, na závěrečky a taky se snažím dodělat diplomku. A to snažím je velice výstižné slovo. Nějak mi to pořád nejde, ale ty stránky, co už mám napsané mi můj vedoucí práce pochválil, takže dobrý. Jen aby to tak šlo dál...
V úterý jsem měla narozky a trávila jsem je trochu nezvykle. Byla jsem na nočním focení, což mi nabídl kamarád. Už nějakou dobu jsem se s ním domlouvala, že bych si od něj nechala udělat fotky, ale tohle byl tak nějak spontální nápad a dopadl celkem dobře. A ještě budou další =) Jedny znovu od něj, ale v historickym a další snad lehce lehtivé s výborným fotografem...
Mimochodem, na jedné fotce můžete vidět mé nové marteny, které normálně stojí přes tři litry, ale já je měla zadarmo =P

Další hudební...

8. dubna 2012 v 14:14 | Anwi |  Muzika
Tohle jsem našla na blogu m., která to zase "ukradla" z jinýho blogu, tam to zase vzali z jinýho blogu.. no prostě to mělo dlouhou cestu =)
Zadání je nastavit si přehrávač na náhodný výber a napsat 10 prvních písní plus nějaký ten komentář. Zajímalo by mě, kolik českých bude tentokrát, minule to byla většina =)

1. Creed - What if
Tak tohle je přesná trefa. Tuhle písničku zbožňuji už od malička. Zbožňuji ten jeho hlas, tu basovou linku a taky ten klip. Na tenhle song jsem narazila když mi bylo nějakých 11, možná méně. Creed ho nahráli pro soundtrack k prvnímu Vřískotu. A taky to je jeden z nejlepších soundtracků vůbec... A ano, přiznáván se, jednu chvíli jsem do toho zpěváka byla šíleně zaláskovaná...


Hubední řetězák

3. dubna 2012 v 10:59 | Anwi |  Anwiel

01) Pokud se tě někdo zeptá: "Je tohle dobré?" - co odpovíš?
Daniel Landa - Ona

02) Jak bys popsal sebe?
Hárlej - pověšte ho vejš
No, proč ne? Celkem to sedí

03) Co se ti líbí na ženách/mužích?
Daniel Landa - odplivnutí
podle názvu vůbec ne, ale podle obsahu ano, mám ráda chlapy, co si nenechají srát na hlavu!

04) Jak se dnes cítíš?
Danzig - Underbelly of the Beast
No, jak si tohle vyložit? =D

05) Jaký je smysl tvého života?
Axer Rudi Pell - Nasty reputation
Trefa do černého =)

06) Jaké máš motto?
Sabaton - Metal Crue
Hell yes!

07) Co si o tobě myslí tvoji přátelé?
Wednesday 13 - Haunt me
Csss, prý přátelé....

08) Co si o tobě myslí tvoji rodiče?
Wednesday 13 - Till death do us party
=D Tak to sedí jako prdel na hrnec!

09) Co je to 2+2?
Queen - Another one bites the dust
Proč to nehodit na někoho jiného, že...

10) Co si myslíš o své ex
Rimortis - Rimortis II
Skrývají své tváře v kápích, teď se zradou trápí
pod tíhou svědomí.
Vzívají boha co dá pít, v slzách se neutápíš,
tvou víru nezlomí.
Ruce ti svážou, ústa umlčí, však duši tvé neporučí.
Zmámená, v rukou bodláčí, už se neotáčíš,
jsem tvůj smutek, jsem tvůj žal.
Ztýraná okovy vláčíš, bez pomoci kráčíš
na druhý břeh, za ten val.
Vím, končí náš sen, stírám slzy své,
slyším tě volat jméno mé.

11) Co si myslíš o osobě, kterou máš ráda?
Daniel Landa - Osmý den chaosu
He, kdyby jen osmý =) On je chaos sám!

12) Co si myslíš o svém partnerovi?
Queen - Under Pressure
On tedy žádný partner není, ale ten, který k tomu má nejblíže... Jo, to sedí úplně!

13) Jaký je tvůj životní příběh?
Queen - Flash
Hmmm, zachránit planetu Zemi? Že by?

14) Čím chceš být, až vyrosteš?
Norazo - Superman
Špatná odpověď, já vždy jen a pouze Batman!

15) Co si myslíš, když vidíš osobu, kterou máš rád?
Murderdolls - Chapel of Blood
Ehm... k tomu se raději vyjadřovat nebudu =D

16) Co ti budou hrát na pohřbu?
Steelwing - Enter the wasteland
Úžasné!

17) Jaké máš koníčky?
Nightmare - Dirty
Ale jen duševně =D

18) Z čeho máš největší strach?
Requiem for a dream - Tense
Ne tak ta písnička, ale ten film, to je opravdu něco, čeho se bojím!

19) Jaké je tvoje největší tajemství?
Creature Featur - Look to the skies
A stejně se to nedozvíte =)

20) Co si myslíš o svých přátelích?
Drowning Pool - Rebell Yell