Slovensko 2012 den první

13. července 2012 v 21:11 | Anwi |  Akce
Na Slovensku jsem byla na dovolené i minulý rok. A bylo tam moc moc krásně, i když zima. Tehdy jsme se váleli jen a jen v obrovském aquaparku Tatralandia. Bylo to super, ale bylo toho celkem dost, takže letos jsme si vymysleli lepší a hlavně bohatší program, i když Tatralandia tam samozřejmě nemohla chybět.
Letos s náma jeli ještě brácha se svou manželkou a jejich dvěma dcerkami. Takže jsme si pronajali celý barák. A že jsme si našli teda parádní! Byl ve stejném městě (Liptovský Mikuláš), ale na druhém konci, v části Iľanovo. A co bylo ještě lepší, tak jsem měla pokoj jen sama pro sebe (mimochodem, na webu bylo napsáno jednopostelová izba a k mému velkému úžasu jsem tam měla ty postele dvě =D)
Cesta tam byla o dost zajímavější, než minule. Odjížděli jsme ve středu večer, takže v den, kdy jsme všichni šli do práce. Naštěstí nemám řidičák, takže jsem se nemusela bát toho, že mi někdo bude chtít předat řízení =) Vyráželo se v půl jedné v noci z Kladno, jelo se přes Prahu, kde jsme vyzvedli bráchu a ostatní a pak se jelo směr Starý Hrozénkov. Tam už jsem taky byla, v roce 2009 se SN partou.
Za hranicemi mě opět překvapila nádherná příroda, jakou tam mají. A silnice taky super, většina baráků v perfektním stavu. I když tedy výjimky se tam našly, jako všude. Horší bylo, že se mi za celou cestu nepodařilo usnout, na rozdíl od bráchy, kterej vedle mně chrápal neustále. Takže v osm ráno, když jsme dorazili k Domčeku pri Medokyši (tak se ten dům jmenoval, tak jsem byla vzhůru už nějakých 24 hodin a táta dokonce 26 hodin. A šli jsme spát? Nene! Vybalio se a hned se jelo do aquaparku. Venku bylo krásných 34 stupňů a já už věděla, že byla blbost si sebou vzít opalovák jen dvacítku.
Každopádně tam bylo krásně, opět jsem si sjela všechny tobogany a díky těm dvoum čerticím tam byla opravdu zábava! Ta starší (4 roky) pořád chtěla jezdit na tobogánech a jelikož i na Slovensku tehdy byl státní svátek, tak tam bylo dost natřískáno. Takže polovinu času jsme strávili čekáním. A bohužel jsem poznala jednu věc, poláci jsou hrozný, hrozný hrozný! Aspoň ty, co jsme tam potkali. Nechápu, proč se chovali tak, jak se chovali, ale stěžovalo si tam na ně opravdu hodně lidí. Ale ani všichni poláci najednou (a že to byla většina návštěvníků!) se nevyrovnali jedné skupince rusů. Nejen, že neustále řvali a křičeli (jak je to v jejich zvyku), ale taky pořád předbíhali, strkali i do dětí a prostě se chovali jako hovada! K obědu jsem si tam dala brynzové pirohy a kurva, to je žráááádlo! Takové jsem u nás nikdy neměla!
Pak jsem se šli projít do Western city a já se odvážila jít na skoky z výšky do takového toho nafukovacího pytle. Nejdřív teda skákala Andrejka, ta šla na tu malou výšku (bylo to asi metr nad tím pytlem) a já jsme pak šla na tu horní (cca 4 metry). Já se výšek nebojím, ale nebyl to zrovna dobrý pocit, stát tam nahoře a koukat dolů. Ale skočila jsem a pak ještě jednou a ještě jednou =) Svezli jsme se ještě vláčkem, který chvílemi vydával zvuky jako by se měl každou chvíli rozpadnout, ale nakonec se tak nestalo.
Tentokrát jsme tam nebyli celý den, holky by to asi nevydrželi. Takže okolo páté odpoledne jsme se sebrali, všichni do jednoho pálení a rudý jako rajčata a jeli jsme koupit opalováky s větším faktorem. Což byl u mně problém, protože já používám zásadně netestovanou kosmetiku a tu v normálním obchodě neměli a DM bylo zavřené. Ale naštěstí druhý den bylo naplánované okoukávání centra města a výlet do jeskyní a na bobovou dráhu.
Potom jsme se ještě šli projít do okolí našeho domčeku - hned vedle něj teče léčivý pramen, který se jmenuje Medokýš (konečně jsem zjistila, co znamená to jméno toho domu a že to nemá vůůůbec nic společného s medem), kousek dál jsme potkali nádhernou chatku, která je mnohem hezčí a luxusnější než většina vil a domů, co jsem kdy viděla a pak dál a dál. Necelý kilometr od domku je sjezdovka (taky jsme v Tatrách, ne) s nádherným výhledem. Cestou jsem fotila skoro každou kytku, co jsem viděla, nějak mě to poslední dobou chytlo =)
Když se přijelo domů, tak už jsem byla opravdu hotová. Mrtvá! Taky už jsem byla na "nohou" více jak 35 hodin bez spánku! Takže jsme si naházeli do žaludku jídlo a hned jsem šla spát a přiznám se, že už jsem si ani nestačila vyčistit zuby (resp. jsem se na to vysrala...).

A jelikož mi tenhle blog, který mě začíná totálně srát, odmítá nahrát fotky, tak tady jsou aspoň odkazy na jiný server:
Tohle jsem blejskla cestou, nádhera!
Tohle byl náš hrad: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama