Srpen 2012

černo-bílý byt část druhá

31. srpna 2012 v 23:06 | Anwi |  Pro oko
Tady toho zas tak moc nebude. Hlavní je postel. Nejvíc se mi hnusí představa, že bych přišla do bytu a měla spát v posteli po někom. Teda, na te matraci. To bych prostě nemohla, když nevím, kdo tam na tom spal předemnou a ty myšlenky, co mě napadají... Aaaa, fuj! Jasně, dalo by se to vyřešit vypráním povlaku a dát na to pak ještě prostěradlo, ale i tak by mi to vadilo. Takže postel... Mám vybrané 2, možná 3...
Ta první je nejhezčí, ale nemá úložný prostor a nedá se nijak nastavit =(
Postel číslo dvě je taky moc hezká a navíc i moc šikovná a praktická....
Ta třetí se mi taky moc líbí (nekoukejte na to zelený, to není součástí postele =D)
No dobře, kamarád by mě asi zabil, kdybych sem nedala tuhle fotku, protože o téhle posteli básním pořád =) Ale ta do bytu moc není, no...

Další je gauč. Ten nesmí chybět. Uvidím, jak moc budu mít v bytě místo. Když moc místa nebude, tak bude gauč a nebude postel. Ono takovým pořádným rozkládacím gaučem se dá ušetřit spoustu místa. Prostě to ráno člověk složí a je to. Tady mám v merku taky 3.
Tenhle je asi nejlepší, takový variabilní =) Tak se dá opravdu vyhrát a skládat ho, jak člověk chce.

Druhý gauč je sice menší, ale jsou k němu i křesla. Ale ty se mi moc nelíbí, ani nevím proč... Ale dá se rozložit na obstojné dvojlůžko...

Ten třetí se mi líbí hodně, ale ta barva mi nesedí do bytu =) Jen k tomu jednomu povlečení... !Nemá sice křesla, ale když se rozloží, tak se tam vyspí 3 i 4 lidi!
Pokud by bylo dost místa, tak bych tam nějak chtěla ještě dát tuhle pohovku, ta se nedá rozložit, ale moc se mi líbí! Nejlépe jí dát do ložnice k té první posteli =D

Každopádně bych v obýváku musela mít ještě tohle.
A už zbývá jen jediná věc, kterou bych musela mít vlastní a to je vana. A kdo si myslí, že toužím po nějaké masážní, moderní vaně, tak to je velký omyl! Já chci vanu s lvíma nožkama! Je sice hrozně drahá a neskutečně těžká, ale bez ní ani ránu!
Vana číslo jedna:
Vana číslo dvě (ta se mi líbí asi víc...):

Byt pt. II

28. srpna 2012 v 22:57 | Anwi
Teď měl být článek o tom, jaký nábytek budu ve svém bytě mít. Ale já tu takhle při popíjení svého domácího saké řeším problém, kam s tím? Ono je to krásné, když člověk jen tak projíždí inzeráty a říká si "Jo, ten by se mi líbil" nebo "Nee, tohle ne". Ale když už se jede "na ostro" a já si mám skutečně vybrat nějaké ty byty, co bych si chtěla prohlídnout, tak zjišťuji, že těch Jo je zatraceně málo. Všechny byty, co jsem měla vyhlídlé, jsou už pronajaté a ty, co jsou v nabídce teď se mi nějak nelíbí.
Dnes jsem se už byla na jeden byt podívat. Tak hrozně moc se mi líbil, že jsem si řekla,ž že si raději půjčím peníze, aby mi ho nikdo zase nevyfouknul. Schválně sem zkopíruji část inzerátu:

Nabízíme k pronájmu útulný, unikátní byt na Praze 6 v Suchdole, který je součástí starého Trojanova mlýna. Byt je dispozičně řešen jako 2+kk, jeho obytná plocha činí 40 m2. Byt je částečně zařízen, jeho součástí je kuchyňská linka s barem, sporák, lednice a nábytek. Nájemné za byt činí 7.000 Kč měsíčně + poplatky ve výši 1.500 Kč. Výhodou bytu je unikátní lokalita Trojanova mlýna, který leží uprostřed lesoparku. K bytu náleží společná zahrada o velikosti 4 hektary. Dobrá je i dopravní dostupnost, 10 minut pěšky od mlýna se nachází stanice autobusu...

To zní krásně, ne? A fotky vypadaly taky opravdu krásně! Prostě byteček ve staréím mlýně, krásně udělaný, ale ne moderní. Takže jsem si řekla, že tohle beru! A tak jsem dneska vzala kolo a vydala se místo navšívit. Ale!! Psali opravdu 10 minut? Já to na kole jela 15 a to jsem se nijak nešetřila! A pěšky by to bylo kolik, tak 25 svižné chůze? Ano, teď bych to asi překousla, protože to je vážně nádhera! Nikde okolo nic není, jen čistý potůček, louha a les... Ale jelikož tam vede jen lesní cesta, tak bych nechtěla vidět, jak bych se tam drápala v zimě! Ne ne ne, to by nešlo. Ptala jsem se místních (potkala jsem úžasný postarší pár a pěkně si s nima popovídala) a ty mi řekli, že i ty, co tam teď bydlí s tím mají velké problémy. A může já si nějaké problémy dovolit? No nemůžu a už vůbec ne velký!

Ale koukněte se o co jsem tedy přišla... Btw. je vážně humus, jaký fotky se dávají na net! Kdyby ty fotky byly od majitelů, tak prosím, ale že takovýhle fotky dává realitka!! Pomoc!


černo-bílý byt

24. srpna 2012 v 11:49 | Anwi |  Pro oko
Ano, je to tak. Anwi se jednou takhle nudila a zašla se podívat do černo-bílé galerie, která se nachází ve Vršovicích. Nebo už jsou to Strašnice? No, prostě na pomezí těch dvou =) A to jsem skutečně neměla dělat! Je to tam boží! A přesně to kopíruje mojí představu o tom, jaké chci mít zdi. Budou totiž bílé a na nich budou nalepené takové ty samolepky. Zatím tedy nevím, jaký vzor, ale to se pak uvidí. Někdy před rokem jsem jednu dostala - draka, ten tam taky někam půjde.

První, na co jsem se koukla, tak byly hrnky. Tenhle se mi líbil hrozně moc, i přes ten krystal, který bych tam mohla i postrádat...

K němu tam měli i konvičku, ale to už by bylo moc. Na čaj používám stejně jen a jen hliněnou z čajovny =) Sice se nehodí barvou, ale je nejlepší. Nebo si pořídím nějakou skleněnou...
A dále tu bude hrnek speciálně pro Maude, na ní jsem si totiž vzpomněla, když jsem ho viděla =) A pak ještě nějaké další, ale tam si nechám prostor pro pozdější nákupy...
Dále sklenice. Tady se nemohu rozhodnout... Benátky? Florencie? Řím? Budou tam všechny, ať jich je dostatek, že...

Nechci to zakřiknout

23. srpna 2012 v 14:43 | Anwi |  Anwiel
ale asi mám práci A docela dobře placenou! Teď jen čekám, až mi paní personální odpoví na mail. Každopádně bych pracovala v celní společnosti. Divný, co? Nevím, kde na mně narazili, ale včera jsem byla na pohovoru a dneska mi volali, že mě teda berou Zatím tedy na dobu určitou - na půl roku a když se zvládnu naučit vše, co má, tak se to bude prodlužovat na dobu neurčitou. A v tom učení si vážně věřím! I když je pravda, že v celních předpisech se nevyznám... taky jsem je nikdy neměla v ruce! Ale to se podá, mám na to půl roku =)

A teď k tomu platu. To je asi ten největší důvod, proč tomu zatím vůbec nevěřím! Nástup je 17 000 hrubýho (cca 13 600 čistýho) a po 3 měsících bych byla na 22 000 (takže 17 000 čistá ruka). To je mnohem víc, než v co jsem vůbec doufala! A to můj požadavek v životopise je 13 000 hrubýho =D Což znamená, že bych si taky mohla vybírat z více bytů! A jestli se někomu zdá, že jsem magor do těch bytů, tak to má své důvody, ty už jsem tu psala. A včera jsem vyslechla, jak mojí spolubydlící její přítel říká, že mám vypadnout, že mě tam nechce (v jejím baráku... vážně dementní!). Každopádně se na to už těším! Jak já ho nesnáším! A furt se musím přemáhat, abych na něm nebyla vyloženě hnusná!

Musím teď nutně probrat všechny svoje věci a nějak to zredukovat! Jak oblečení, tak všechno ostatní. Něco vyhodím, něco uklidím k dědovi na půdu a něco někomu rozdám. Ale až se budu stěhovat, tak toho chci mít co nejméně! Ať si můžu zase v klidu pořizvat nové věci =D Ale vůbec se mi do toho nechce. S oblečením nebude problém, to probírám průběžně a nemám problémy se zbavit věcí, co jsou sice hezké, ale nenosím je. Hlavní bude se konečně zbavit učení, co tu mám! Každopádně se mi to pak nechce dělat na poslední chvíli, tak se do toho pustím už teď a každý den proberu něco. To bude nejlepší =)

Tak mě napadá, že poslední dva články nějak souvisely s Wendou, tak já ho šoupnu i do tohohle, ať mu to není líto =) Nedávno jsem našla tuhle fotku a musím říct, že je vážně moc moc povedená!

A tak dále....

18. srpna 2012 v 21:27 | Anwi |  Výlevy
Tak nějak jsem doufala, že bych teď už mohla mít novou práci. No, nemám. Chvilku jsem (z totálního zoufalství) zkoušela pracovat jako prodejní zástupce pro Zepter, ale to vážně nešlo, já tohle vážně nesnáším! Jak já to nesnáším!! Byla jsem tam 14 dní, měla jsem to celkem dobře rozjetý, ale to bylo jen po telefonu, den před tím, než jsem se skutečně měla setkat s těma lidma jsem couvla. Já prostě nedokážu lidem vnucovat něco, co vlastně nechtějí a navíc když je to zboží za desetitisíce, na které si ty lidi museli vzít úvěr. Prostě ne, ne ne!!

A nic jinýho se zatím nevyskytlo. Zatím nemám moc problémy, tenhle měsíc je ještě v pohodě, ten příští bude ale dost špatný. Budu mít jen a pouze na nájem. Nebudu mít peníze na legitku, jídlo, telefon, prášky, prostě na nic. Takže to bude opravdu zajímavý měsíc. A taky už opravdu musím začít makat. Třeba jen nějakou tu brigádu. Však hlavně že budou prachy, že.

Také držím smutek za svůj vysněný byt, protože už ho nemůžu nikde najít. Takže si musím najít nějaký nový, který na mě bude čekat. A to mě sere, protože tamten byl nejúžasnější! Ale nějak si teď nemůžu vybrat. Předtím se mi líbily i jiný, ale teď se mi najednou zdají všechny obyčejný... Ale ono to pak bude úplně jinak, až na to přijde. Já pak budu ráda, když vypadnu.

Jak měl nedávno W13 nerozky, tak od té doby poslouchám jen a pouze jeho. A už se nemůžu dočkat, až bude listopad a on bude konečně tady! Vůbec nechápu, jak jedna jediná osoba může být tak dokonalá! Já na něm nevidím nic, na co by se dalo nadávat! Možná tak na to, že je tady tak málo... Mimochodem, ty vlasy mu vážně šíleně seknou, jak je vidět v tom druhém videu =)


Happy Birthday, Wendy!

15. srpna 2012 v 14:48 | Anwi |  Muzika
Já vím, torchu opožděně, ale přece jen... O víkendu jsem byla totiž na jedné super akci, článek se připravuje (ale nejdříve musím probrat 3 000 fotek...)

Každopádně, Wenda nedávno oslavil 36 narozeniny a k této příležitosti odehrál speciální koncert, na kterém jsem sice chtěla být, ale do LA jsem se nějak nedostala, no...


Tak kde je ta bouřka??

5. srpna 2012 v 17:26 | Anwi
Tak kde je, kurva, ta slibovaná bouřka??!! Už kolik dní pořád slyším o tom, jak se na nás ženou bouřky a lijáky! Na netu už mi to druhý den píše, že v Praze bude skoro konec světa a ono hovno! Vedro je totálně nesnesitelný, dusno jako v sauně a na oblaze ani jeden jediný mráček! Takže co, zítra už konečně? Další den? Další týden? Měsíc? Rok? Grrrrr

ex-zaměstnanec anglické školy

3. srpna 2012 v 19:46 | Anwi |  Výlevy
Jojo, už je to tak. Člověk o tom čte pořád. Někdo dostane práci, maká, maká a když udělá úkoly, co mu byly svěřeny, tak dostane výpověď. Bez udání důvodu, ve zkušební době, na což má zaměstnavatel nárok, že. A nejhorší je, že se ani člověk nemůže nijak bránit. Ono je to prostě legální....