Říjen 2012

Myslela jsem, že budu plakat...

28. října 2012 v 19:48 | Anwi |  The Crow
Zkurvenej, debilní blog, který je totálně NAHOVNO!! Já napsala článek na 2 stránky, ukládala jsem si ho a když dám zveřejnit, tak mi tam zůstane 10% textu a žádný fotky?! Nasrat!

a místo toho jsem se většinu času jen bavila a smála se. James O´barr, stvořitel kultu jménem Vrána, byl poprvé v Praze! Wou! Ale vážně jsem se bála toho, až bude mluvit o tom, jak vznikala Vrána a nejvíc jsem se bála toho, až bude vyprávět o tom, jak Brandon zemřel. A je mi jasné, že James ví, jak moc smutné tohle téma je a tak se snažil, aby se lidi bavili. Což se mu do poslední minuty povedlo.

Komiksfest se konal v Meat Factory, což je velice zajímavá budova, ale bohužel nijak dobře izolovaná. Teplo tam sice bylo, ale voda z tajícího sněhu natekla do elektroinstalace a všechno tam blblo, hlavně teda mikrofony.


Když jsme přišly na místo, tak program byl dobrou půlhodinu pozadu a bohužel jsme schytali celou přednášku pána, co si říkal Igort a to bylo asi to nejnudnější, co jsem od odchodu ze školy zažila. Vůbec nevím o čem to tam vlastně mluvil, mlel tam něco o tom, jak žil v Rusku a na Ukrajině. Prostě příšerná věc!

Nebudu to tady znovu psát, jan napíšu pár hlášek, co tam James házel a dám sem fotky.

"Nevadí vám, když si tu zapálím? Každý má mít svůj zlozvyk a já vážně nechtěl přestat s heroinem a kouřením v jednom roce..."

"If I have money it is all the same - sluts and pills. No no, I´m just kidding. No sluts!"

Nějaká holka: "Jaký máte názor na..."
James jí skočí do řeči: "No, I haven´t seen the new Spiderman yet."

Další holka: "Bla bla bla..." (fakt už nevím, co říkala)
James jí znovu skočí do řeči: "Yes, sweetheart, I´m single!"

Moderátor: "Proč jste vystříhli tolik materiálu..."
James: "I´m single, but sorry, not gay..."

Přednáška:

Malování aneb od čárky před šmouhu k portrétu.
Modelka Eva Decastelo
Mimochodem ten obraz se vydražil za 50 000,- Aaaaach, mít tak tyhle prachy v kapse! Člověk totiž už takovou možnost mít nikdy ani nemusí a asi ani nikdy nebude... Achjo!

O tenhle recept se prostě musím podělit!

22. října 2012 v 20:49 | Anwi
Dnes jsem byla totálně bez chuti. Teda, já jsem bez chuti teď pořád. Ráno jsem měla kaki (takový to ovoce, jen pro upřesnění), pak jsem po celý den sem tam uzobla pšeničných lupínků a to bylo všechno. Když jsem šla domu, tak jsem si říkala, že si udělám misku rýže a budu spokojená. Ale to se změnilo, když jsem navštívila dm drogerii. Byla jsem si tam pro kondicionér, ale odnesla jsem si i sešítek s recepty. A cestou domů jsem si tu večeři rozmyslela. A udělala jsem zatraceně dobře! Teď dojídám druhou misku, jsem opravdu přežraná, ale asi si dám třetí!

Takže. Na oleji se osmáhne cibulka, pak se tam přidají brambory nakrájené na kostičky. Poté zalijeme vodou a přidáme zeleninový bujón. Chvilku to povaříme a pak přidáme kousky rajčat (takový ty z konzervy) i s trochou šťávy, trochu sladké červené papriky, sůl a pepř a česnek. To se ještě povaří, do úplného změknutí brambor. Pak se tam kydne sklenice kysaného zelý, nechá se prohřát a může se jíst! A je to kurevsky dobrý!!

Určitě by se to dalo ještě zahustit a udělat si z toho takový divný, bezmasý "buřtguláš", to chci zkusit jindy.


Malý průvodce po malém bytě

21. října 2012 v 15:40 | Anwi |  Pro oko
A je to tady! Konečně jsem se dokopala k tomu, abych zmenšila fotky a nahrála je sem. O víkendu jsem měla mít volno, ale nakonec jsem neustále jezdila mezi Střížkovem a Lahovičkama, protože kamarádova spolubydlící nechala na víkend v baráku psa a kamarád taky odjel pryč. Takže to zůstalo na mně.
Každopádně pojďme na se kouknout po mém bytě...

Začneme asi hned u vchodu. Předsíň mám skutečně malinkou. Ale je tam obrovská skříň, kam se mi vejde veškeré oblečení a i věci na motorku, na historické akce a tak. Mám tam dokonce narvaný spacák a stan =)

Z předsíně se jde do koupelny a na záchod. V koupelně je sice sprcha a já chtěla vanu, ale nijak mi to nevadí. Když se budu chtít naložit do vany, tak půjdu navštívit někoho známého =D Záchod je zatím neoddělený od koupelny, ale už se na tom pracuje =D Protože záchod a koupelna dohromady... to je humus!

A dále tu máme obývák, který je vlastně i pokoj. Spím na rozkládacím gauči. Měla jsem ho rozložený jen jednou a to když jsem ho ukazovala dědovi, jinak zůstává jako gauč. A úplně mi to stačí. Ale mít o pár centimetrů víc, tak už bych asi rozkládat musela =)

A pád věcí, bez kterých by můj obývák nebyl pěkný...

Piggy =D
Moje sbírka knih Johna Connollyho
A křeslo!

A jsme v kuchyni. Ta je taky malinká, ale je v ní všechno, co má. Hlavně teda sporák i s troubou. Protože opravdu nechápu lidi, co mají v kuchyni jen dvouvařič... Vejde se mi tam vše, co potřebuji a to je to hlavní...
Mimochodem jsem si nikdy neuvědomala, že tam je ta sova, až když jsem se koukla na fotku =D
A tady je kuchyňka v akci =)

Tak a tohle je vše. Věřte mi, člověk ke štěstí víc nepotřebuje. Ještě nafotím park, co mám kousek za barákem. To je totiž úžasný park, který jsem si hned zamilovala. Jen mě sere, že je zrovna kus rozkopaný...

Pomazánkové máslo

18. října 2012 v 19:38 | Anwi
Co je EU do našeho pomazánkového másla?! Ať jsou do prdele, kteréni! Serou se do věcí, do kterých jim nic není a aby vymýšleli něco pořádného, to ne! Sebrali nám rum, sebrali nám marmeládu, teď pomazánkové máslo a co bude dál? Bože, jak já tuhle debilní unii nesnáším!

Já mám pomazánkové máslo moc ráda, hlavně tedy to Choceňské! Je pravda, že ho budu jíst ať se bude jmenovat jak chce, ale i tak mě to sere! Hlavně proto, že nám pořád něco křikazují, nařizují, zakazují...

Ach ty sny!

17. října 2012 v 21:57 | Anwi |  Výlevy
Z pondělí na úterý se mi zdála noční můra. Zdálo se mi, že jsem ve svém bývalém bydlení - na Suchdole. A tam se chystala svatba. A vůbec nic se nezměnilo, ve snu a předpokládám, že ani ve skutečnosti. Prostě, přítel mojí bytné přešel domů, šel do kuchyně, něco tam spatlal, snědl a udělal tam nechutný bordel. Pak si kydl do křesla v obýváku, kalhoty hodil na zem a čuměl do telefonu. Což bylo úplně normální. A bytná tam pak přišla a začala brečet a uklízet a uklízet. A já se jí zeptala, proč si chce někoho takového vzít, proč je ochotná být ve svém vlastním domě služkou. A nečekaně jsem to schytala. No, ale pak nastalo to pravé peklo... V tom snu jsem měla podepsanou nějakou nájemní smlouvu, kde jsem měla napsáno, že výpovědní lhůta je tři měsíce, takže i když jsem chtěla odejít, tak jsem nemohla. Takhle to vypadá jako no a co? Ale ve chvíli, kdy nenávist překročí určitou hranici, tak už se to prostě rozdýchat nedá.

V noci jsem se probudila a s velkou úlevou jsem zjistila, že jsem ve svém novém bytečku. Ač tu bydlím skoro měsíc, tak pořád není v návštěvu hodném stavu =( Prostě na to nemám vůbec čas. Je tu čisťoučko, to ano. Já totiž opravdu nehodlám dělat z místa, kde bydlím, prasečák. Ale pořád ještě nemám umístěné věci, prostě jsem si sice vybalila, ale jen tak jsem to tu poházela a pořád přemýšlím nad tím, kam ty věci dát a jak to sem poskládat. Ne, že by nebylo místo, ale prostě moc kombinuji =) Každopádně jsem už konečně vytáhla foťák a snad ještě dneska budou fotky =)

V úterý jsem pak byla u kamaráda, který má novou spolubydlící a on je taky otrok ve vlastním bydlení. Slečna taky není z těch, co by po sobě dokázali uklidit. Umyla nádobí, ale takovým způsobem, že vše bylo mastné. Jak tohle dokázala, to by mě zajímalo! Šla jsem do koupelny a v umyvadle byl popel z cigaret, stejně tak jako na zemi na chodbě i v koupelně. A vajgl pak hozený ve vaně. A jak už jsem tisíckrát říkala, já nikdy nikomu nebudu dělat otroka. Nechala jsem to tak a řekla to pak kamarádovi, když přišel domů. A on šel a uklidit to. Já bych tu holku vyhnala z pokoje, aby si to po sobě uklidila. Ráno jsem pak našla další vajgl na záchodě, ležel tam jen tak na poličce. Řeknětete mi, je vážně normální, aby debílkové dělali bordel v barácích, co jim ani nepatří a aby po nich vlastníci uklízeli? Jsem jediná, která by se tím cítila ponížená? Jsem snad jediná, která nehodlá dělat sluštičku? No, mohlo by mi to být jedno, ale Míšu jsem měla celkem ráda a vážila jsem si jí. A Michala mám stále ráda a naopak nemám ráda, když se přede mnou ponižuje... Achjo.

Teď si tu tak sedím na svém gaučo posteli, koukám na věřte-nevěřte a popíjím Malého Buddhu (trochu jiný, než jaký mi udělala Maudě, ale taky moc dobrý) z úžasného hrnečku, který mi dala kamarádka, když mě tu byla navštívit. To byla zatím první nerodinná návštěva a dokud to tu nedám do pořádku, tak taky poslední =D

Jo a mimochodem, mám kotě a jmenuje se Oskárek =D Nemám ho teda v bytě, protože mám zvířátka zakázaný, ale je u kamaráda. Je to nalezenec a je kouzelnej!

Můj nový orientální hrneček s Malým Buddhou uvnitř =)

Aaaaaa, tohle Anwi nerozdýchá!

8. října 2012 v 18:59 | Anwi |  The Crow
Aaaaaaa! Autor Vrány bude v Praze! Já asi dostanu infarkt! Tohle nerozdýchám!!! Ten člověk sem tam vyleze na veřejnost v Americe, jinak se nikam zlíkat nedá a najednou bude v Praze!! Wouhou!!Tohle je blaho!

2. října 2012 v 21:16 | Anwi |  Výlevy
Tak tohle je ono! Tomuhle říkám život! Spousta lidí mi říká, že jsem blázen, že mi po zaplacení nájmu zbude jen málo peněz na užívání si a já nevím co ještě, ale lidi kurva, tohle je radost!! Tohle je život! A věřte mi, ty peníze za nájem jsou nic vůči tomu, že mám doma klid, čisto a uklizeno, že mám soukromí, můžu si jít do koupelny kdy chci, můžu jít do kuchyně a není tam odporný, nechutný bordel. Nemusím přemýšlet o tom, jestli se mám pozvracet ve chvíli, kdy vejdu do kuchyně, nebo si mám připadat jako sluštička a uklízet po někom. Skrátka si uklidím po sobě a tak to i zůstane.

Ještě potřebuji dokoupit nějaký věcičky, ale nic, co by mě zatím trápilo. Dneska je tady zatím ten nejlepší den vůbec. Přehodila jsem si směnu a vracím se domů dříve. Ta půlhodina, co ráno vstávám dříve mi nijak nevadí. A od kolegy jsem dostala zeleninku z jeho zahrádky - mrkev, pórek, dýni a patyzon. Dokoupila jsem si ještě petržel a udělala si až ďábelsky výbornou polívku. Přidala jsem ještě bylinky ze zahrádky, co jsem doma měla usušený a udělala jsem toho plný velký hrnec. Jen teď přemýšlím, jak část z ní dopravit do práce, aby se mi v báglu nevylila =)

Fotky ještě nebudou. Foťák už jsem sice našla, ale nemůžu najít nabíječku na baterky. A navíc mám v bytě ještě bordel. Čekám až mi dojede i zbytek věcí a pak všechny tašky a bágly sbalím a narvu do gemy a dám do sklepa.

A ještě jedna věc! Pár minut od baráku mám neskutečné místo! Objevila jsem ho náhodou, když jsem se rozhodla, že z nákupu půjdu pěšky a nebudu kvůli té jedné zastávce čekat na bus. Ale to počkám až na fotky, ono se to slovy nedá moc dobře popsat =)

A k totální spokojenosti mi tu hraje pan hRob Zombie!