Prague Pride 2013

25. října 2013 v 17:01 | Anwi |  Akce
Takže Prague Pride. Další každoroční akce, kterou ráda navštěvuji. Letos byl průvod naplánován na 17. srpna. Původně jsem tam měla vyrazit sama, protože všichni známí se na to nějak vykašlali. Ale nakonec jsem se domluvila s Michalem, Michalou nebo snad Narutem… Jak komu libo. Já ho (jí…) znám jako Naruta, takže jsem se prostě na poslední chvíli domluvila s Narutem, že půjdeme společně. A to byl opravdu super nápad.

Ale ještě předtím, než jsem se vůbec vydala ven jsem vyházela snad všechno oblečení, co jsem ve skříních měla a jala se skládat dohromady svůj ohoz. Nutno podotknout, že jsem minule šla celkem nevýrazně oblečená - prostě jen kapsáče a košile. Letos jsem se chtěla trochu rozjet, tak jsem si nakonec dovolila vzít si své milované pavučinové pončo, které je ovšem totálně náchylné na dírky a díry, takže ho vlastně skoro vůbec nenosím. K tomu jsem si vzala kraťasy a nadkolenky. Dobrá kombinace - nebylo mi moc vedro a byla jsem tak nějak chráněna před vražedným sluníčkem. Plus jsem si do batohu vrazila ještě svůj super velký vějíř.

Sraz s Narutem jsem měla pod koněm někdy před po jedný odpoledne, průvod měl vyrážet ve dvě. Všude okolo se začali sbíhat "pochybné existence" a já už se začala moc moc těšit a můj foťák už nedočkavostí sám vyskakoval z obalu. Každopádně naše kroky vedly prvně do mekáče, kde jsme si koupili zmrzlinu za pajdu a šli na shromaždiště.

Naruto se ukázal jako opravdu akční člověk. Hnedka se vrhnul k výrobě cedulí. Chvilku tam tak seděl, štětec v ruce a koukal na prázdnou tabuli, totálně bez nápadu, mě taky nic moc nenapadlo, tak se spokojil se standardním "Nejsem homo no a co?" a na druhou stranu napsal "Free hugs and kiss". Okej, pro ne, já na free hugs and kiss sice vůbec nejsem, ale ceduli nesl on, takže fajn =) A taky měla úspěch, hned se tam s každým objímal a pusinkoval. Nakonec se k nám přidala nějaká jeho známá holčina okolo 17 let, která mi chílema teda vadila a chvílema připadal v pohodě. Ale co mě opravdu sralo byl fakt, že mi furt hrabala na foťák, abych jí ho půjčila. No, měla jsem chutě jí tu ruku useknout a když se pak začala vztekat, že jí ho nepůjčím, tak to bylo na facku…

Každopádně jsme tedy chvilku šli v průvodu hezky vedle sebe… Já jsem navíc ještě dostala do ruky řetěz, který byl zakončen obojkem okolo Narutova krku. Ale co si budeme říkat, moc jsem toho nevyfotila a to mě sralo.Tak jsem řetěz předala holčině (mimochodem doteď vůbec nevím, jak se jmenuje…) a šla konečně pořádně fotit. Běhala jsem ze předu dozadu, z leva do prava a pořád fotila a fotila. Prostě já, no. A že bylo co fotit! Ani se nedá popsat, jak úžasné osoby se ta daly najít… Raději nechám mluvit samotné fotky…

Každopádně sem jsem někdy uprostřed Čehova mostu dostala až úplně dopředu a viděla tu šílenou kolonu policajtů, co šla před námi. Tou dobou už jsem totálně umírala vedrem. Vsadím se, že slogan "nejteplejší den v roce" byl pravdivý. Vedro bylo k padnutí a takhle po druhé odpoledne zrovna to největší. Každopádně jsem se při pohledu na lidi navlečený do latexu cítila o trochu lépe. Ovšem trochu jsem přestřelila, když jsem na konci mostu prohlásila "Kurva, to je vedro…!" a nevšimla si, že tam stojí banda policajtů ze zásahovky navlečenejch do těch jejich mundůrů. Jen se vedle mě ozvalo výhružné "Drž hubu a pokračuj…" Jo, lépe bych to ani neřekla….

Před letenskými schody jsem zase počkala na Naruta a neznámou slečnu a nahoru už jsme zase pokračovali společně. Ale tak nějak nebylo o co stát. Těch schodů bylo okolo 300 a to vedro bylo vážně hrozný! Někde ke konci jsem narazila na bývalou spolužačku Seli a její přítelkyni a opět padlo téma vedro!
Nahoře nás čekala celá letenská pláň obklopená Stánkami se vším možným a dvě pódia. Za sebe musím říct, že jsem se snažila držet co nejdál od obou. První, po čem jsem se začala shánět bylo pití. Ale při cenách u místních stánků se mi tedy jen protočily oči a vyrazila jsem tedy do místní billy, kde jsem si koupila dvě velké flašky pitiva a taky něco do žaludku. A kupodivu musím říct, že od začátku akce jsem neměla ani hlt alkoholu, což je sice nezvyklé, ale v tom počasí celkem rozumné.

Po návratu na pláň jsem zjistila, že ta jedna houska byla vážně málo a žaludek vyžadoval další přísun jídla. Všude okolo bylo jídla až až, ale nic moc pro mě - všechno bylo tak nějak s masem. A když už jsem našla stánek s kukuřicí a bramborákama, tak tam byla hnusná fronta a co si budeme říkat, do toho horkého jídla se mi zas tak moc nechtělo.

Nakonec jsem si tedy u kfc stánku koupila kýbl plný hranolek, dala za to nechutných 70 kaček a jala se plnit žaludek. Ale samozřejmě v tu chvíli se ke mně slítli všichni moji kamarádi i nekamarádi, co jsem jich tam měla a z toho kyblíku jsem toho moc neměla. Ale pravda, i tak mi to stačilo a s celkem plným bříškem jsem šla obhlížet další stánky, co kde nabízejí.

Jako první mě zaujal (jak jinak…) stánek s kávou za 10 kaček (!!!!!!!!!!!!), měli tam jak teplou, tak ledovou a asi 4 příchutě. Dala jsem si všechny, ale i tak jsem začala pociťovat neskutečnou únavu. Zašla jsem si ještě k oficiálnímu stánku Prague Pride, kde jsem si pořídila dvě placky za 60 kaček. Chtěla bych toho tedy mnohem více, ale peněz se jaksi nedostávalo a navíc ty ceny byly celkem vysoko. Ale kdybych ty peníze měla, tak jsem si to koupila…. Třeba jsem se tam zamilovala do jednoho přívěsku. No, nevadí, ještě mají ofiko e-shop, takže si mohu dokupovat, jak budu chtít a jak mi to peněženka dovolí….

Svých posledních 30 kaček jsem věnovala Narutovi, který si vyhlídnul placku Amnesti International a v peněžence neměl ani korunu. Každopádně se pak revanžoval dalším nákupem v bille, kde mohl konečně využít kartu. Koupil tolik potřebné pití a balík nektarinek, které taky přišly k chuti.

Po nákupech jsme se přesunuli k hasičskému autu, kde fešný hasič kropil lidi z hadice. Tak jsem se tam hnedka taky narvala a zůstala tam dokud jsem nebyla úplně promočená. Při tom vedru to bylo vážně super a foťák taky naštěstí přežil. Hned se to stalo mým nejoblíbenějším místem na celé pláni.

A pak se šlo na svatbu. Ano, pořádaly se tam svatby na 24 hodin. Původně měli mít svatbu jen neznámá dívka a Naruto, ale nakonec jsem se i já nechala překecat a Naruta si vzala taky. Dostali jsme snubní náramek - já si vybrala zelenou kytaru - a taky oddací list. No, celkem sranda to byla a taky jediná svatba, co jsem v životě ochotna podstoupit =)

Poté jsem byla zatáhnuta k jednomu z pódií a po prvních minutách hrůzy jsem si na tu hroznou muziku začala zvykat a nakonec se tam i celkem dobře pařilo. Všude okolo byla spousta super lidí v bláznivých oblečcích, takže bylo co fotit a co je důležitější, že?! Dýdžejky byly super baby, na obě se dalo opravdu dobře koukat a nakonec, nehrály úplně blbě, znám mnohem horší. Takže jsme blbli, skákali a prostě si užívali.

Pak se k nám přidala holčina - mega sexy kost, která ale byla totálně opilá a na první pohled i celkem vydlabaná. Začala se tam všemožně kroutit, špulit zadek, vystrkovala kozy… No prostě, pohled to byl celkem pěkný. Toho si taky všiml jeden z fotografů, kterému se hned na kalhotách udělal stan a slintal tam nad ní… No, přemýšlela jsem, zda mu dát pěstí, nebo to nechat být. Ale holka nijak neprotestovala, tak jsem se o ně přestala zajímat…

Ale to už se blížil večer a i když zábava byla v plném proudu, tak mi mozek začal protestovat a pusu jsem si mohla roztrhnout, jak jsem moc zívala. A ani litry kafe a energy drinků mi nepomohly. A tak jsem to vzdala a vydala se směr tramvaj, pak metro a nakonec sprcha a postel. Ale i přes únavu a vedro jsem si PP mimořádně užila a už se nemohu dočkat dalšího roku!

Fotky (a že jich je!) jsou tady: http://anwiel.rajce.idnes.cz/Prague_Pride_2013/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maude Maude | Web | 27. října 2013 v 0:24 | Reagovat

haha, velmi vtipný a povedený článek:-))
jinak teda nevim, co ti má co nějaká cizí kravka hrabat na foťák, bych jí ty ruce usekla taky, se divim, že je ještě má:D
fotky taky super, některý ty "zjevy" jsou fakt povedený..
další akce, na kterou se chci podívat už taky pár let, tak snad se jednou zadaří

2 Maude Maude | Web | 27. října 2013 v 0:29 | Reagovat

jo a ta fotka, kde "chytáš" vodu, nemá chybu ;-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama