Leden 2014

Slečinka Kumo, práce, koncerty a tak

23. ledna 2014 v 10:56 | Anwi |  Pro oko
Takže pavoučice opravdu dostala jméno Kumo, ale já jí stejně nejvíc říkám Slečinka. Ona to totiž slečinka je. Velice ráda se vystavuje a předvádí. Taky je na pavouka dosti aktivní. Což je jen dobře!

Dneska jsem jí krmila a bylo to teda drama, protože mi cvrček, co jsem pro ní měla přichystanýho utekl a já ho musela lovit po celym bytě. Vůbec se nechtěl dát chytit! A pak mi málem i utekl z terárka. Byl tedy první, kterej si tý jedný jediný cesty ven všimnul. A já ho málem nechala, protože jsem byla zaneprázdněna focením =) Každopádně ho chytla a už si na něm pochutnává =) Až mi ho skoro bylo líto, byl to bojovník =)

Teď k práci. Já fakt nevím, asi jsem dítě štěstěny. 3 nabídky jsem odmítla, protože tam nabízeli vážně málo peněz. V jedný jsem se začala zaučovat, tu jsem ale nechala, protože mě to nebavilo. Do další bych mohla nastoupit tento týden. A dostala jsem se i na to letiště. To je ŠEST prací během necelého měsíce a všechy byly opravdu vážně, že už mi řekli, že mě berou. Nepřipadám si tedy nějak výjimečně, ale všude okolo sebe slyším, jak kamarádi nemůžou najít práci. Každopádně tedy já budu na tom letišti, juhůůůů! Budu tedy ozbrojená ostraha. Ale rozhodně v tom nikdo nemůže hledat nic vzrušujícího. Nejsme v amíckym filmu. Navíc minimálně půl roku se zbraní vůbec chodit nebudu! Ale jsem na sebe hrdá. Na dohnání cvičení jsem měla jen týden, ale já to dala =)


Koncerty, z toho jsem celkem smutná. Je toho tolik, ale ty penízky vážně nejsou. V únoru jdu na Civil war, lístek už mám, což je jedině dobře! Už se na ně těšim, jsou vážně super a navíc ty kluky znám dost dobře a neviděla jsem je už takovou dobu (naposled vlastně v roce 2009, kdy jsem na nich byla v Londýně, to ještě byli součástí Sabaton). Takže už aby to bylo!!Dále bych se chtěla šíleně moc podívat na koncert Dannyho Elfmana společně s Timem Burtonem. Jde vlastně o koncert songů z Timových filmů (plus něco navíc jako Simpsonovi a tak) a výstavu Tima o jeho filmech. Jen ten samotný koncert je příšerně drahý, nejlevnější vstupenky jsou už dávno pryč, teď tam jsou jen ty za 2100,- a za 2500,- =( A výstava, to ještě nevím. Bude tu asi týden, ale důležitý je ten první den, bude tam totiž samotný mistr osobně. To si přece nemůžu nechat ujít, ale kde sakra vzít prachy!

Jako další koncert je tu Rob Zombie! Ano! On bude v Praze!! Nevídané! To je tedy naštěstí až v červnu, ale ty lístky se taky musí koupit včas, že. Ale ty jsou tedy podstatně levnější, to je za 1400,- Na to, že tam budou tři megakapely je to tedy úžasná cena! Každopádně za tuhle událost bych dala klidně i pětku! Rob! Piggy! John! Ginger! Kurva, to je sestava!
Jako další jsou tu fesťáky. Určitě se musím dostat na Masters of Rock, kde budou miláčkové Sabaton a Korpiklaani, plus spousta dalších super kapel. Ten je v červenci. Ale lístky se musí koupit včas, protože co měsíc se zdražují.
(jo, tuhle kapelu žeru!)

Další fesťák je Metalfest. Tam se taky musím dostat. Bude tam Alice Cooper, Doro, Sepultura, Rage, a já nevim kdo ještě. Prostě úžasná sestava! A to ještě spousta kapel přibude!No, to by bylo zatím všechno, ale ono se toho najde ještě spousta. Na konci roku dorazí Wendy a že ten má pro tenhle rok velkolepé plány jak pro nahrávání, tak pro oblečení a já to všechno musim mít! No, není toho málo. Když si to spočítám, tak jsem v tom za nějakých 6000,-

Dumpster Diving

6. ledna 2014 v 20:14 | Anwi |  Akce
Do nového roku jsem si nedávala žádné předsevzetí, nemám to ráda, pokud něco chci, tak začnu hned a nečekám na nějaké datum.

Pravdou ale je, že od nového roku, kdy mám taky mnohem více času díky vyhazovu z práce, přemýšlím nad tím, že bych začala s Dumspter Divingem. Jen ve zkratce - jedná se o sbírání ještě poživatelných potravin, které byly obchoďáky vyhozeny do popelnice. Skvělý článek o tom napsala Dewii na svém blogu. Někdo by se mohl ošklíbat, že je to nechutné, ale tak tomu vůbec není. Všichni víme, že minimální datum spotřeby není datumem, kdy potraviny přestávají být poživatelné. Většina potravin může být bez jakýchkoli problémů či následků konzumována i po tomto datu. Tak proč je vyhazovat? O tomto problému je i jeden díl Pekla na talíři.

Přiznám se, že již nad tímto přemýšlím delší dobu, ale nějak jsem se k tomu nedokázala dokopat. Existuje mapa DD v Praze, ale v mém okolí toho tady vůbec nic není. Takže moje plány jsou zmapování okolí, jestli by se tady dalo něco sehnat. A taky bych ráda sehnala někoho, kdo by se mnou na lov chodil. Přece jen ve více lidech jde vše lépe. Dívala jsem se, že existují skupiny pro Plzeň i Brno, ale pro Prahu ještě ne. Každopádně někde se začít musí, takže hurá do prozkoumávání okolí =)

Ráda bych našla někoho, kdo by do toho taky šel, vůbec nevadí, že by nebyl z mého okolí, lov bych si klidně zpříjemnila cestováním, klidně i po celé Praze =)

Hledání práce je na hovno!

2. ledna 2014 v 13:42 | Anwi |  Výlevy
Hledání práce je na hovno, když by mě vzali tam, kde by se mi líbilo, tak tam jsou na hovno prachy, když je to práce za dobrý prachy, tak stojí za hovno... A nejlepší nabídky strejně vždycky dávají callcentra A to je na hovno.

Zrovna jsem se vrátila z pohovoru v bageterii, kde by se mi moc líbilo, všichni tam byli super, dojezdová doba 20 minut... Jenže první 3 měsíce bych si nevydalala ani na nájem a pak bych stěží vystačila.

Stejně by mě zajímalo, proč zrovna lidi v kabclu jsou placený tak dobře...

Pak jdu ještě na pohovory většinou čistě administrativní, callcentrům se zatím vyhýbám. Ale stejně mě nejvíc láká práce na letišti - jako ostraha =D To by bylo super! Uvidíme, tam jdu na pohovor příští týden.

Jinak nic moc. odpovídám na všechno, co mi přijde pod ruku a je aspoň trochu reálný. Nejraději bych ale opravdu někam, kde mi zadnice nepřiroste k židli. Ale člověk si nemůže moc vybírat...