Dumpster Diving

6. ledna 2014 v 20:14 | Anwi |  Akce
Do nového roku jsem si nedávala žádné předsevzetí, nemám to ráda, pokud něco chci, tak začnu hned a nečekám na nějaké datum.

Pravdou ale je, že od nového roku, kdy mám taky mnohem více času díky vyhazovu z práce, přemýšlím nad tím, že bych začala s Dumspter Divingem. Jen ve zkratce - jedná se o sbírání ještě poživatelných potravin, které byly obchoďáky vyhozeny do popelnice. Skvělý článek o tom napsala Dewii na svém blogu. Někdo by se mohl ošklíbat, že je to nechutné, ale tak tomu vůbec není. Všichni víme, že minimální datum spotřeby není datumem, kdy potraviny přestávají být poživatelné. Většina potravin může být bez jakýchkoli problémů či následků konzumována i po tomto datu. Tak proč je vyhazovat? O tomto problému je i jeden díl Pekla na talíři.

Přiznám se, že již nad tímto přemýšlím delší dobu, ale nějak jsem se k tomu nedokázala dokopat. Existuje mapa DD v Praze, ale v mém okolí toho tady vůbec nic není. Takže moje plány jsou zmapování okolí, jestli by se tady dalo něco sehnat. A taky bych ráda sehnala někoho, kdo by se mnou na lov chodil. Přece jen ve více lidech jde vše lépe. Dívala jsem se, že existují skupiny pro Plzeň i Brno, ale pro Prahu ještě ne. Každopádně někde se začít musí, takže hurá do prozkoumávání okolí =)

Ráda bych našla někoho, kdo by do toho taky šel, vůbec nevadí, že by nebyl z mého okolí, lov bych si klidně zpříjemnila cestováním, klidně i po celé Praze =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maude Maude | 12. ledna 2014 v 12:26 | Reagovat

hmmm, podle mapy to kousek od nás vypadá nadějně :D až budu mít krizičku, vím, kam zajít .. ale je teda fakt, že sama bych se  "bála"
ale taky jsem o tom u Dewii četla a nevidim na tom nic špatnýho, spíš mi vadí, jak se toho obchody zbavujou a vyhazujou i to, co je dobrý a co by mohlo někde posloužit

2 Anwiel Anwiel | Web | 12. ledna 2014 v 20:25 | Reagovat

Však by Jenda nechodil sám =) Bohužel ta mapa je fakt neaktuální. Chce to prozkoumávat okolí.

Jinak já to neberu jako krizičku, peníze na jídlo mám, ale proč si nevzít, když by to jinak vyhodili, že =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama