Muzika

Wendy v Praze

25. listopadu 2012 v 13:07 | Anwi
No, poznali byste, že tenhle chlap má angínu? Vážně wau! Kvalita nic moc, protože jsem o tlačítk nahrávání zavadila omylem, ale když už to začalo točit, tak jsem to nechala =)

Happy Birthday!! Mr. Incredible

5. září 2012 v 22:17 | Anwi
Ano, dnes by mu bylo přesně 66 let! Nechci se pouštět do úvah, jak by asi dnes vypadal, jestli by ještě vůbec zpíval a podobně. Každopádně si myslím, že tahle persóna nikdy nebude zapomenuta! A si nepřejte vědět, jak to bude vypadat na sté výročí jeho narození!!


Tohle je prostě výborná věta!!!


Tohle se splnilo do posledního písmene....

Já vím, že tahle písnička už tu byla tolikrát.... Ale já í miluju!! Hlavně přímo v tomhle podání, nikdy jsem neslyšela, že by byla lépe zazpívaána, jak jím samotným, tak někým jiným (což ani nejde, že...)

Happy Birthday, Wendy!

15. srpna 2012 v 14:48 | Anwi
Já vím, torchu opožděně, ale přece jen... O víkendu jsem byla totiž na jedné super akci, článek se připravuje (ale nejdříve musím probrat 3 000 fotek...)

Každopádně, Wenda nedávno oslavil 36 narozeniny a k této příležitosti odehrál speciální koncert, na kterém jsem sice chtěla být, ale do LA jsem se nějak nedostala, no...

ナイトメア - zatímco seru na diplomku

15. dubna 2012 v 14:44 | Anwi
Ano ano, prostě mě ta škola už vážně nebaví, ta diplomka mě totálně sere a já teď seru na ní. Ale ne, sedím tu, mám jí otevřenou, ale zatím jsem jen rozšířila to, co už jsem napsala. Mám 23 stran. Ještě jich musím napsat 25. Do konce měsíce. Pak mám týden na to, abych to nechala svázat a odevzdala to. Zatím jsem moc spokojená, ale nápady už prostě došly a vůbec nevím, jak mám napsat tu praktickou část. To bude zase průser!
Ale japonština je pořád moje láska. Stejně jako tyhle chlapíky, jsou výborný!

ナイトメア (naitomea) - Can you do it?

Další hudební...

8. dubna 2012 v 14:14 | Anwi
Tohle jsem našla na blogu m., která to zase "ukradla" z jinýho blogu, tam to zase vzali z jinýho blogu.. no prostě to mělo dlouhou cestu =)
Zadání je nastavit si přehrávač na náhodný výber a napsat 10 prvních písní plus nějaký ten komentář. Zajímalo by mě, kolik českých bude tentokrát, minule to byla většina =)

1. Creed - What if
Tak tohle je přesná trefa. Tuhle písničku zbožňuji už od malička. Zbožňuji ten jeho hlas, tu basovou linku a taky ten klip. Na tenhle song jsem narazila když mi bylo nějakých 11, možná méně. Creed ho nahráli pro soundtrack k prvnímu Vřískotu. A taky to je jeden z nejlepších soundtracků vůbec... A ano, přiznáván se, jednu chvíli jsem do toho zpěváka byla šíleně zaláskovaná...

Neskutečné se stalo skutečností vol II

10. března 2012 v 19:24 | Anwi
Ve čtvrtek jsem se dozvěděla, že v listopadu bude v Praze mít koncert můj milovaný Wednesday 13 a v pátek jsem přišla další skoro neuvěřitelná novinka. Má bohyně Doro bude prosinci v Praze!! Wouhou, konečně se jí taky dočkám!! Viděla jsem jí naposledy v roce 2010 na Masters of Rock, pak tady byla minulý rok, ale bohužel to bylo ve čtvrtek a nevíc ve Zlíně, takže ani malinká šance, abych se tam dostala. Nějak jsem nečekala, že bych se sem podívala zpátky tak brzo =) Takže výborný, takové zprávy mě moc moc těší!! =)

No, není nádherná? A ten hlas!!

Neskutečné se stalo skutečností

8. března 2012 v 20:35 | Anwihttp://admin.blog.cz/clanky/clanek/upravit
Zrovna nedávno jsem vedla s kamarádkou rozhovor o tom, jak je nemožné dotáhnout Wednesdayho 13 do ČR. Postěžovali jsme si hezky, jak na nás kašle, jak si jezdí všude okolo, ale k nám prostě ne! A co jsem se dozvěděla, když jsem dneska přišla domů? No ano, v listopadu tu bude mít koncert!!! Ječela jsem přes celý barák a chudák pes se mě bál =) Ale je to tak, můj milovaný Wenda nás poctí svou návštěvou!!! Takže do kalendáře velkým písmem 4. listopadu Wenda v Praze!!

A tahle tam nesmí chybět!! ♥ ♥

♥Yes I did it for love♥

5. ledna 2012 v 20:46 | Anwi
Dneska si jí celý den broukám. Prostě nádhera!
I don't want my freedom
There's no reason for living with a broken heart

This is a tricky situation
I've only got myself to blame
It's just a simple fact of life
It can happen to anyone

You win - you lose
It's a chance you have to take with love
Oh yeah - I fell in love
And now you say it's over and I'm falling apart

It's a hard life
To be true lovers together
To love and live forever in each others hearts
It's a long hard fight
To learn to care for each other
To trust in one another right from the start
When you're in love

I try to mend the broken pieces
I try to fight back the tears
They say it's just a state of mind
But it happens to everyone

How it hurts - deep inside
When your love has cut you down to size
Life is tough - on your own
Now I'm waiting for something to fall from the skies
And I'm waiting for love

Yes it's a hard life
Two lovers together
To love and live forever in each others hearts
It's a long hard fight
To learn to care for each other
To trust in one another - right from the start
When you're in love

Yes it's a hard life
In a world that's filled with sorrow
There are people searching for love in ev'ry way
It's a long hard fight
But I'll always live for tomorrow
I'll look back on myself and say I did it for love
Yes I did it for love - for love - oh I did it for love

RAMBO =)

13. prosince 2011 v 21:34 | Anwi
Ještě než zmizím, tak si prostě nemůžu odpustit tohle!!
(ou máj devl, ten hlas je prostě zabijácky výbernej!!!)

Daniel Landa - Vozová hradba 25.11.2011, Praha

27. listopadu 2011 v 22:42 | Anwi
Jsi Čech Čech Čech tak si toho važ
jsi Čech Čech Čech a narovnat se snaž
jsi Čech Čech Čech a čechům dělej čest
přelez, přeskoč, ale nepodlez.
Dan Landa... Někdo ho nesnáší, někdo ho má rád a někdo ho zbožňuje. Je mi vlastně jedno, jaký na něj lidi mají názor. Ale jakmile o něm někdo prohlásí, že je to fašoun, tak to se mi opravdu otevírá kudla v kapse. V takových chvílích si říkám, jestli ten člověk, co tohle řekne, vůbec ví, co to znamená být fašounem. Ale takový lidé jsou předpojatí a 99% z nich to říká jen proto, že to někde slyšeli, můj brácha to tak říká, četla jsem to v blesku a podobně.

Člověk si o něm může vlastně myslet, co chce, ale jedna věc je daná a tu nikdo nemůže zpochybnit. Dan Landa je obrovský vlastenec. Když už kvůli ničemu jinému, tak proto ho mám tak ráda. A hlavně proto, že on nejen mluví a mluví, ale on i jedná. Nejen svými songy, které v sobě to vlastenectví mají, ale i mimo podia. Ale o tom později. Každopádně, mně osobně se líbí jako osobnost, líbí se mi jeho hlas a jeho texty... Ani nedokáži popsat, jak moc na mě dělá dojem, jak skvělé texty on dokáže napsat.

On a koncerty. Jednu dobu neměl vůbec žádné. A fanoušci skučeli, protože ho také chtěli slyšet a hlavně vidět na živo. A tak Dan začal koncertovat. Jenou za dva tři roky pár koncertů. A ono to stačí! A tak není divu, že v den, kdy byly dány do prodeje lístky, tak se všechny ty na nejlepší místa vyprodaly. A já tomu také pomohla, kdy jsem nakonec brala celkově 8 lístků na stání u podia. Ale byl to boj! Ale tomu je tak půl roku. Od té doby můj lístek ležel u mně na stole a já počítala dny. Čekání jsem si zpříjemňovala vybíráním songů, co mají být na koncertech. Také výborný nápad, nechat fanoušky, ať hlasují pro to, co má na koncertech zaznít =)

3.11.2011 - úplně první koncert v rámci Vozové hradby v Ostravě. A tak přišel proslov, který na dlouhou dobu rozvířil různé spekulace. Dan slíbil, že v Praze řekne něco zásadního. Že svolá jakýsi "happening" a nikdo vlastně nevěděl, co tím myslí, co to bude. Všichni byli napnutí jako struna a těch spekulací, co okolo toho bylo... Až hnus!

25.11.2011 Nastal ten den. V Tesla areně jsem byla snad jen jednou a nějak jsem si nemohla vybavit, jak to tam vypadalo a jak to bylo před koncertem. Rozhodla jsem se, že tam půjdu až na pátou. Tři hodiny před začátkem koncertu. Kdyby nebyla taková zima, tak i klidně dřív. Ale byla jsem tam tak nějak v čas. Postavila jsem se do fronty, pak jí ještě několikrát změnila a nakonec se usídlila u vchodu číslo 24 a dala se do řeči s holkama předemnou. Už jsme se domlouvali, jak poběžíme do prvních řad a tak. No jo, ale pak jsem zjistila, že oni mají lístky na stání a já na stání u podia... Trochu problém. Bylo před šestou a já se už celkem cítila jako kostka ledu. Vibrující kostka ledu. Ale to už se nad námi slitovali a začali nás pouštět dovnitř.

Nikam jsem běžet nemusela, stání u podia měli vlastní vchody, vlastní lidi na kontrolu a první řada ještě ani nebyla nijak zaplněna. Tak jsem se tam uhnízdila a dala se do řeči s dalšíma holkama. Přece jen byly před námi ještě 2 hodiny čekání. Bohužel jsem si sebou nevzala foťák, jinak bych vyfotila ty dvě vedle mně a dala je sem s velkým varováním... Vážně, to se nedalo, to vedle sebe raději Hanychovou, Isu a já nevim koho ještě. A když k tomu přidám to, že nám do hlav celou dobu hustili jen a jen System of a Down!! Po půl hodině jsem myslela, že se asi raději ohluším, než to poslouchat dál... A oni to tam opravdu nechali celé ty dvě hodiny!!

20:00
(omluvuji se, foceno foťákem, ale chytla jsem ten správný okamžik!!)
Přesně v osm začal odpočet. Hezky 5 minut. Snad nejlepší začátek koncertu, to napětí, to očekávání! Byli tam takový "magoři", co odpočítávali celých těch 5 minut. Já si nechala jen posledních 10 vteřin. Každopádně, němá cenu tu něco psát, když vše bylo zaznamenáno tisíci kamer, foťáků a mobilů. Takže hurá na youtube (stačí kliknout na název)
Jinou písničkou se snad ani nedalo začínat. Je to písnička, kterou nahrál Dan ještě s Orlíkem, ale co, je to suprová písnička, co má význam teď a bude ho mít i v budoucnu.
Jako druhá písnička docela překvapení. Čekala jsem jí někdy k prostředku.
Konečně pořádné rozhejbání se! Tesla arena je vlastně primárně určení na hokej, takže od spodu byla pěkná zima! Na led se položí koberce a na to prkna... Brrrrr
Opětovně žádné překvapení, běžící text za kapelou byl super. Sice ho znám dobře, ale i tak jsem si na chvilku zahrála na karaoke =)
Dan trochu zaspal začátek. Vlastně bylo docela překvapením, že se mu to stalo až teď. Minulé turné kazil písničky o dost víc!
To, že tam tenhle song bude, nebylo žádné překvapení... Ale i tak jsem doufala, že bych se mu třeba i mohla vyhnout, že tam nakonec nebude. Ne, že by mi tahle písnička vadila, ale místo ní bych viděla jiné...
A teď přišla moje chvíle. Věděla jsem, že má nejoblíbenější se tam nedostala, ale tahle tam prostě musela být! Zbožňuju ji!! Prostě nádhera (jen ty motorky v promítání bych brala jiný, krosky mě neberou...)
A jsme u tak populárního kazení =) Tentokrát mu to uteklo opravdu o hodně. A pak ještě ten kousek s řeznicí =D Smáli jsme se hodně!
Docela překvapení. Nevím proč, ale nijak jsem nečekala, že by se do top songů probojovala zrovna tahle písnička. Ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, naopak, mám jí hrozně ráda!
Výborný song, co skvěle popisuje pocity vojáků na frontě. Fotky promítané za kapelou byly také super nápad. Při téhle písničce až mrazí, hlavně když se do toho Dan opře...
Ano, tento okamžik prostě musel přijít. Jestli je song, který opravdu nesnáším, tak je to právě Touha. Ale jak bylo vidět a slyšet na reakcích všech okolo, tak tenhle song prostě letí...
Konečně nastal ten nejočekávanější okamžik celého koncertu. Samotný projev nebudu komentovat, já jsem spokojená. Odmítl politiku (to má za 1*), odmítl náboženství (další 1*) a zvolil hru (třetí 1*)! Těch více jak 15 minut nebylo ani nudných, ani nijak extra vášnivý a přehnaný.
Po takovém projevu nemohla přijít snad ani jiná písnička. Tenhle song má v sobě sílu, vlastenectví, prostě vše, co potřeboval ten proslov na konec.
Pro mně jeden z nejgeniálnějších textů vůbec. Ten opis, jak je to celé zahalené do přirovnání k ženě. Tohle přece musel vymyslet jedině geniální mozek.
20. Chcíply dobrý víly
Video bude, až se nějaké pořádné na netu objeví...
Jednu dobu moje nejoblíbenější písnička vůbec. A teď je to krásná dvojka. Potěšila mě hrozně moc, krásný dlouhý song!
Nejnovější song. Původní text byl o dost delší, ale zhudebnění se dočkala jen tato část. Haló! Prober se snad je ještě čas! Ať kytky nesežehne mráz, Vyslyš můj hlas. Prostě výborný!
Tak tohle bylo asi největší zklamání koncertu. Tahle píseň dostávala minulá léta mnohem větší prostor... I na Danovi bylo vidět, že by pařil dál. Škoda, škoda, tahle písnička má navíc!
25. Čech
Další skladba Orlíků. Zbožňuji ji, v tu chvíli mé hlasivky už vypovídaly službu, ale i tak jsem refrén řvala z plných plic.

Po téhle písničce se podium vyklidilo, ale my moc dobře věděli, že tohle ještě konec není. Ještě nebylo ani představování kapely, takže stačilo jen párkrát zařvat jeho jméno a byl zpátky. A přinesl nám zprávu o tom, že nějaký debílek oznámil, že v areně je bomba. Ale žádné vyklízení, žádná evakuace. Dobře ti, zmrde!!
Další song, co bych klidně vynechala. Chápu, že pro něj má velký význam a že lidi ho mají rádi, ale dle mého to není koncertní písnička...
27. Motýlek
Psala jsem o Valčíku jako o jeho nejznámější písničce? Dobře, opravuji se, zapomněla jsem na Motýlka. Tehdy před x lety to byl hit! Bohužel, žádné použitelné video... zatím!
28. Nigredo
Zajímavá písnička, co se od těch ostatních, co zazněli. A opět žádné video.

A zase odchod z podia. A tentokrát se i dalo považovat za konec. Představení kapely už bylo v Šanci, slíbené dvě hodiny koncertu už také uběhlo. Ale asi jako na každém koncertu jsme se nevzdali a vyvolávali ho zpátky na podium. A on opravdu přišel...
Výborný závěr! Hlasivky dostali na prdel úplně, ale stálo to za to.

Závěrem snad jen mohu říct, že koncert byl výborný. Vůbec nejsem toho názoru, že by měl dělat více koncertů. Vůbec ne, právě tím, že ty koncerty nejsou tak časté, jsou o to lepší!

Who wants to live forever anyway

24. listopadu 2011 v 11:30 | Anwi
Není to zas tak dlouho, co bylo výročí narození Freddyho Mercuryho. Dnes je to na den přesně 20 let od doby, co zemřel. Minulou sobotu se v Praze uskutečnila opravdu velká vzpomínková akce, kde vystou pili snad nejlepší queen revival a to čeští Queenie, jako speciální hosté tam byli Peter Freeston, což byl Freddyho osobní asistent, jeho sestra Kashmira a měla tam být i operní pěvkyně Eva Urbanová, ale ta nakonec kvůli nemoci nedorazila.
Myslím, že jak velký zpěvák byl, nemá snad ani cenu psát. Jen by mě hrozně moc zajímalo, jak by to bylo, kdyby neumřel. Jaký by byl teď, zpíval by ještě vůbec? Jistě, na takové otázky dnes již odpověď těžko dostanu!

I just want you here beside me on this lonesome Halloween day

31. října 2011 v 21:23 | Anwi
31. října. Halloween. Jak nemám rády ty stupidní americké svátky typu Valentýn, co Češi jako největší opice slaví také, tak Halloween ráda mám. Ne úplně tak svátek jako takový, ale hlavně ty úžasné dýně. Je to sranda. Škoda, že letos to vyšlo na pondělí. Trošku jsme si zaoslavovali o víkendu, ale to není ono.

Proč mi ještě Halloween přirostl k srdci? Určitě za to může mistr všech mistrů Tim Burton a jeho geniální a unikátní snímek Nightmare before Christmas. Jen mě mrzí, že tady ho tento den nedávají v tv. Jako mně osobně to neštve tolik, protože já tento unikát samozřejmě mám doma. A také si ho dnes pustím! To si piště.

A ještě jeden Halloween. A to ten od Wednesday 13, ještě z dob, kdy tahle kapela byla na vrcholu. Wendy s dlouhými dredy, Piggy jako nejroztomilejší prasátko na světě (i když to je pořád...), Ušojd jako krabice a tichoučký Ghousty. Trocha nostalgie v jedné z vůbec nejlepších písní od nich - Hunt Me! (dnes jsem si jí pouštěla pořád a pořád dokola!!)

Když už jsme u těch Queen

6. září 2011 v 0:47 | Anwi
Miluji tuhle písničku, hlavně kvůli tý basse, to je prostě orgasmus pro uši!!

65 let od narození legendy

5. září 2011 v 22:04 | Anwi
Když zde napíšu jméno Farrokh Bulsara, tak si asi málo lidí řekne, že ví o koho jde, ale... Ale stačí napsat Freddie Mercury a každý na světě ví o koho jde. Ale před těmy 65 lety to byl jen obyčejný Farrokh Bulsara, který se narodil do chudé rodiny žijící v Zanzibaru. Jeho první krůček ke slávě byla školní kapela The Hectics. Nebylo to vůbec nic velkého a známého, ale (!!!) zde dostává přezdívku, pod kterou ho bude za nějaký čas znát celý svět - Freddie.

Zásadní zlom v jeho profesním životě se udál v roce 1969, kdy se potkává s kytaristou Brianem Mayem a bubeníkem Rogerem Taylorem. Hned druhé album kapely bylo jedno z nejprodávanějších tehdejší doby, singl Bohemian Rhapsody obsadil na dlouhou dobu první příčku. To už extravagantní Freddie byl znám po celém světě. Díky nehtům nalakovaným na černo, saténovému oblečení a geniálnímu hlasu upoutával pozornost úplně všude.

3. července 1985 se konalo jedno z největších vystoupení Queen vůbec a to na na londýnském koncertě Live Aid, který přenášelo 12 družic pro 1,6 miliard TV diváků na celém světě. Koncert trval jen 20 minut, ale i tak byli diváci totálně nadšeni.

1987 vyšel singl se španělskou operní zpěvačkou Montserrat Caballé Barcelona a 1988 pak i společné stejnojmenné album duetů, přinášející spojení rocku a opery.

Spousta lidí si myslí, že se o Freddiem vědělo. že má AIDS. Nebyla to pravda, věděli to jen nejbližší příbuzní a kapela. To, že má tuto nemoc, oznámil Freddie 23. listopadu 1991 a 24. listopadu téže roku umírá na zápal plic.

27. listopadu byl pohřeb jen pro nejbližší přátele, 20. dubna 1992 na stadionu ve Wembley ceremoniál pro uctění památky Freddieho Mercuryho pro více než miliardu televizních diváků.

S rukou na srdci můžu říct, že Freddie je pro mně nejvýznamnější a nejvýraznější osobností hudebního světa a zůstává číslem jedna. Zbožňovala jsem ho jako malinká holka a zbožňuji ho dál.

Sabaton - Screaming Eagle

27. května 2011 v 10:55 | Anwi
Crack of the lightning splitting the ground
Thunder is sounding, artilley pounding
Wrath of the nazis cast on Bastogne
Facing their forces alone

ALONE!

Sent from the skies jumped into the unknown
The march to Berlin has begun
Spearhead the charge surrounded by foes
Eagles are leading the way

France is still under enemy rule
Push, axis retreat

Thrown towards Arnhem a bitter defeat
They're stretched out just one bridge to far
Turn of the tide, it's breaking away
Losing momentum, retreat
Go to Bastogne, the crossroads must hold
Stand, alone in the cold

Dig your own foxholes or dig your own grave
The storm is about to begin
The seige has begun, there's nowhere to run
Panzerkampfwagen emerge

Tanks and mortars are shaking the ground
Prey of man and machine

Chill of the winter bite to the bone and christmas is drawing near
Soldiers are freezing, the death toll increasing
They're dying in their holes
There's no surrender there's no retreat, the wehrmacht is drawing near
There's no reinforcements they're fighting all alone

Sent from the skies ended up in Bastogne
As Easy, as hard as they get
Nazi command request and demand
Offered surrender - declined

Nuts! the generals word echo clear
Nuts! the nazi's shall hear
 
 

Reklama