Pro oko

Veggie parade obžérství

21. června 2014 v 22:42 | Anwi
Ano, ano, já vím, že přeskakuji akce, ale Veggie Parade bude spíše jen o fotkách. Veggie parade je vegan pochod prahou. Končilo se na stromovce, kde byly ochutnávky a přednášky. Já jsem díky práci přišla až do té stromovky, kde jsem celkem byla 2 nebo 3 hodiny a vůůůůbec netuším, jak se do mně to jídlo vešlo =D Každopádně přináším fotky na slintání =D Doufám, že se ke mně někdo příště přidá =)

Zrzavá (dýňová) omáčka se soja plátkem a brusinkovo-karobovou koulí


Domácí bezinková limonáda

Kulajda s čerstvými houbami

Famózní avokadovo-banánový krém s čekoládou, kakaovými boby a malinovými lupínky


Obložené chleby s tofu pomazánkou, mrkev a okurka s cizrnovou pomazánkou

Svačinka s pai mu tan čajem

Úžasný salát s česnokovou zálivkou

RAW čokoládový cheesecake

Transparenty:
Moje chuťové buňky měly orgasmus!

Slečinka Kumo, práce, koncerty a tak

23. ledna 2014 v 10:56 | Anwi
Takže pavoučice opravdu dostala jméno Kumo, ale já jí stejně nejvíc říkám Slečinka. Ona to totiž slečinka je. Velice ráda se vystavuje a předvádí. Taky je na pavouka dosti aktivní. Což je jen dobře!

Dneska jsem jí krmila a bylo to teda drama, protože mi cvrček, co jsem pro ní měla přichystanýho utekl a já ho musela lovit po celym bytě. Vůbec se nechtěl dát chytit! A pak mi málem i utekl z terárka. Byl tedy první, kterej si tý jedný jediný cesty ven všimnul. A já ho málem nechala, protože jsem byla zaneprázdněna focením =) Každopádně ho chytla a už si na něm pochutnává =) Až mi ho skoro bylo líto, byl to bojovník =)

Teď k práci. Já fakt nevím, asi jsem dítě štěstěny. 3 nabídky jsem odmítla, protože tam nabízeli vážně málo peněz. V jedný jsem se začala zaučovat, tu jsem ale nechala, protože mě to nebavilo. Do další bych mohla nastoupit tento týden. A dostala jsem se i na to letiště. To je ŠEST prací během necelého měsíce a všechy byly opravdu vážně, že už mi řekli, že mě berou. Nepřipadám si tedy nějak výjimečně, ale všude okolo sebe slyším, jak kamarádi nemůžou najít práci. Každopádně tedy já budu na tom letišti, juhůůůů! Budu tedy ozbrojená ostraha. Ale rozhodně v tom nikdo nemůže hledat nic vzrušujícího. Nejsme v amíckym filmu. Navíc minimálně půl roku se zbraní vůbec chodit nebudu! Ale jsem na sebe hrdá. Na dohnání cvičení jsem měla jen týden, ale já to dala =)


Koncerty, z toho jsem celkem smutná. Je toho tolik, ale ty penízky vážně nejsou. V únoru jdu na Civil war, lístek už mám, což je jedině dobře! Už se na ně těšim, jsou vážně super a navíc ty kluky znám dost dobře a neviděla jsem je už takovou dobu (naposled vlastně v roce 2009, kdy jsem na nich byla v Londýně, to ještě byli součástí Sabaton). Takže už aby to bylo!!Dále bych se chtěla šíleně moc podívat na koncert Dannyho Elfmana společně s Timem Burtonem. Jde vlastně o koncert songů z Timových filmů (plus něco navíc jako Simpsonovi a tak) a výstavu Tima o jeho filmech. Jen ten samotný koncert je příšerně drahý, nejlevnější vstupenky jsou už dávno pryč, teď tam jsou jen ty za 2100,- a za 2500,- =( A výstava, to ještě nevím. Bude tu asi týden, ale důležitý je ten první den, bude tam totiž samotný mistr osobně. To si přece nemůžu nechat ujít, ale kde sakra vzít prachy!

Jako další koncert je tu Rob Zombie! Ano! On bude v Praze!! Nevídané! To je tedy naštěstí až v červnu, ale ty lístky se taky musí koupit včas, že. Ale ty jsou tedy podstatně levnější, to je za 1400,- Na to, že tam budou tři megakapely je to tedy úžasná cena! Každopádně za tuhle událost bych dala klidně i pětku! Rob! Piggy! John! Ginger! Kurva, to je sestava!
Jako další jsou tu fesťáky. Určitě se musím dostat na Masters of Rock, kde budou miláčkové Sabaton a Korpiklaani, plus spousta dalších super kapel. Ten je v červenci. Ale lístky se musí koupit včas, protože co měsíc se zdražují.
(jo, tuhle kapelu žeru!)

Další fesťák je Metalfest. Tam se taky musím dostat. Bude tam Alice Cooper, Doro, Sepultura, Rage, a já nevim kdo ještě. Prostě úžasná sestava! A to ještě spousta kapel přibude!No, to by bylo zatím všechno, ale ono se toho najde ještě spousta. Na konci roku dorazí Wendy a že ten má pro tenhle rok velkolepé plány jak pro nahrávání, tak pro oblečení a já to všechno musim mít! No, není toho málo. Když si to spočítám, tak jsem v tom za nějakých 6000,-

Hledá se jméno pro pavoučí slečnu

27. prosince 2013 v 23:07 | Anwi
Ano, je to tak! Ač Vánoce většinou jdou tak nějak kolem mně a nijak je neslavím, tak letos jsem se tomu tedy nevyhla. No a největší překvapení na mně čekalo v podání krásné, překrásné pavoučí slečny =) Je to sklípkan růžový a je to ještě mláďátko, má nějakých 10 cm, zatím =)

Každopádně, ještě nemá jméno. Tedy, kamarád jí začal říkat Emmička, protože měli doma pavouka, který se jmenoval Eman. No, nic proti tomu jménu, ale já si jí tedy pojmenuiji jinak. Ale jsem nějak bez nápadu. Zatím se držím toho, co mě napadlo jako první a to je Kumo, což je japonský výraz pro pavouka. Vyzkoušela jsem spoustu překladů, ale nějak mě nic jinýho nezaujalo. A navíc, japonština je japonština, že =) Ještě se mi líbilo bengálské Mákarasá (moc dlouhý), marátské Kólí (ale Kumo je lepší)... každopádně je celkem zábavné vzít jedno slovíčko a nechat si ho postupně přeložit do všech jazyků, co google nabízí =)

A tady je, moje malá kráska!

Co takhle další kávu?

11. dubna 2013 v 22:13 | Anwi
Co Maudě? Našla jsem další fotky, která stojí za to. hRob to ale není... Co o tomhle klučíkovi říci? Ono, ať bych napsala cokoli o něm, tak by ti to hned bylo jasné... Mno, minule jsi to poznala díky zmínce o věku. Myslím, že tenhle stále mladý klučina by se nedal nazvat vykopávnou. Je mu 38, ale teď vypadá tak o 10 let mladší.

Je to takový multitalent, baví ho hrát na kytaru, na bassu, baví ho režírovat, navrhovat oblečení... Co se týče té fotky, není si na ní moc podobný, i když pokud člověk ví o koho jde, tak už ano. Ale určitě se tam dá poznat jedna část jeho obličeje, která je pro něj typická i v dospělosti...

To už jsem o něm napsala celkem dost. Teď už jen přemýšlet, jakou kávu si dáme tentokrát =)


A když už jsme u Piggyho, tak jsem našla fotku, která mi totálně vzala dech. Ten pohled (obou dvou...), to je fucking awesome!

Yamato-taicho a Jiraiya-sama

7. dubna 2013 v 18:56 | Anwi
Minulý týden jsem se tak trochu nudila a trochu jsem malovala. Tohle je asi nejlepší, co jsem stvořila, tahle kresba vznikla při sledování mého milovaného anime Naruto. Toto svoření se jmenuje Yamato-taicho a je to jeden z elitních ninjů. A je to opravdu moc vtipná postava. Hlavně tedy jeho scary face...
No a tady je Jiraiya-sama, další opravdu funny postava. Výborný ninja a hlavně někdo, kdo si vysloužil přezdívku Ero-sennin, což znamená Zvrhlí poutník. A to sedí, je to úchyl. Tady byl =((


Kdo ho pozná, má u mně kávu u Starbucks =)

11. února 2013 v 20:29 | Anwi
Ano, ano, já vím, že jsem se na tenhle server chtěla vykašlat a odstěhovat se, ale když mě teď blogování vůbec nebaví. Druhý blog se potřebuje ještě na to stěhování připravit, na to nemám ani čas, ani náladu.

Ale tohle sem prostě dát musím... Kdo pozná klučinu na obrázku, má u mně kávu s Starbucks dle vlastního výběru =) Je to opravdu stará fotka (čímž tedy nechci říci, že by ten na fotce byl momentálně starý, to bych si k němu nikdy nedovolil, samozřejmě)...

Drogy jsou špatné, ano?!

17. prosince 2012 v 23:14 | Anwi
Tak mě to prostě pobavilo... Jen tak aby to tu nehnilo. Ještě tehle týden chystám nějaký ten článek, ale dnes ne, n´dnes tedy nee...

Rock style

26. listopadu 2012 v 22:28 | Anwi
Tak jsem dnes vykrádala kamarádčinu fuckbook stránku, když už mám ty její přihlašovací údaje a našla jsem stránku "Rock Style" a nestačila jsem zírat. Našla jsem tam opravdu povedené obrázky =)

Já a moje mališkost

11. listopadu 2012 v 18:07 | Anwi
Zrovna jsem objevila fotky z koncertu Rimortis, který proběhl v pátek 2.11. v Pražském klubu Exit-Us. Teda, některý z nich stojí za to, hlavně teda ten můj zuřivý výraz při focení. Jo a zbožňuji své bobečky, měla jsem je i o den později na Wendovi a budu je nost častěji. Je to roztomilý! Jen bych si měla dohennovat vlasy =) A když se kouknete na tyhle fotky, tak nejsem jediná, které se mé bobečky líbí =)

A jde se na Wendu!

4. listopadu 2012 v 15:52 | Anwi

Malý průvodce po malém bytě

21. října 2012 v 15:40 | Anwi
A je to tady! Konečně jsem se dokopala k tomu, abych zmenšila fotky a nahrála je sem. O víkendu jsem měla mít volno, ale nakonec jsem neustále jezdila mezi Střížkovem a Lahovičkama, protože kamarádova spolubydlící nechala na víkend v baráku psa a kamarád taky odjel pryč. Takže to zůstalo na mně.
Každopádně pojďme na se kouknout po mém bytě...

Začneme asi hned u vchodu. Předsíň mám skutečně malinkou. Ale je tam obrovská skříň, kam se mi vejde veškeré oblečení a i věci na motorku, na historické akce a tak. Mám tam dokonce narvaný spacák a stan =)

Z předsíně se jde do koupelny a na záchod. V koupelně je sice sprcha a já chtěla vanu, ale nijak mi to nevadí. Když se budu chtít naložit do vany, tak půjdu navštívit někoho známého =D Záchod je zatím neoddělený od koupelny, ale už se na tom pracuje =D Protože záchod a koupelna dohromady... to je humus!

A dále tu máme obývák, který je vlastně i pokoj. Spím na rozkládacím gauči. Měla jsem ho rozložený jen jednou a to když jsem ho ukazovala dědovi, jinak zůstává jako gauč. A úplně mi to stačí. Ale mít o pár centimetrů víc, tak už bych asi rozkládat musela =)

A pád věcí, bez kterých by můj obývák nebyl pěkný...

Piggy =D
Moje sbírka knih Johna Connollyho
A křeslo!

A jsme v kuchyni. Ta je taky malinká, ale je v ní všechno, co má. Hlavně teda sporák i s troubou. Protože opravdu nechápu lidi, co mají v kuchyni jen dvouvařič... Vejde se mi tam vše, co potřebuji a to je to hlavní...
Mimochodem jsem si nikdy neuvědomala, že tam je ta sova, až když jsem se koukla na fotku =D
A tady je kuchyňka v akci =)

Tak a tohle je vše. Věřte mi, člověk ke štěstí víc nepotřebuje. Ještě nafotím park, co mám kousek za barákem. To je totiž úžasný park, který jsem si hned zamilovala. Jen mě sere, že je zrovna kus rozkopaný...

Tohle musím mít!

24. září 2012 v 20:55 | Anwi
Ooooo, tak tohle jsem raději snad ani neměla najít!! To prostě musím mít!! Bez ohledu na cenu, bez ohledu na to, jestli za to budu muset upsat duši, ale prostě to musím mít! A ještě jednou prostě to musím mít!!

A tohle taky, Watchmeni jsou moji miláčci!

černo-bílý byt část druhá

31. srpna 2012 v 23:06 | Anwi
Tady toho zas tak moc nebude. Hlavní je postel. Nejvíc se mi hnusí představa, že bych přišla do bytu a měla spát v posteli po někom. Teda, na te matraci. To bych prostě nemohla, když nevím, kdo tam na tom spal předemnou a ty myšlenky, co mě napadají... Aaaa, fuj! Jasně, dalo by se to vyřešit vypráním povlaku a dát na to pak ještě prostěradlo, ale i tak by mi to vadilo. Takže postel... Mám vybrané 2, možná 3...
Ta první je nejhezčí, ale nemá úložný prostor a nedá se nijak nastavit =(
Postel číslo dvě je taky moc hezká a navíc i moc šikovná a praktická....
Ta třetí se mi taky moc líbí (nekoukejte na to zelený, to není součástí postele =D)
No dobře, kamarád by mě asi zabil, kdybych sem nedala tuhle fotku, protože o téhle posteli básním pořád =) Ale ta do bytu moc není, no...

Další je gauč. Ten nesmí chybět. Uvidím, jak moc budu mít v bytě místo. Když moc místa nebude, tak bude gauč a nebude postel. Ono takovým pořádným rozkládacím gaučem se dá ušetřit spoustu místa. Prostě to ráno člověk složí a je to. Tady mám v merku taky 3.
Tenhle je asi nejlepší, takový variabilní =) Tak se dá opravdu vyhrát a skládat ho, jak člověk chce.

Druhý gauč je sice menší, ale jsou k němu i křesla. Ale ty se mi moc nelíbí, ani nevím proč... Ale dá se rozložit na obstojné dvojlůžko...

Ten třetí se mi líbí hodně, ale ta barva mi nesedí do bytu =) Jen k tomu jednomu povlečení... !Nemá sice křesla, ale když se rozloží, tak se tam vyspí 3 i 4 lidi!
Pokud by bylo dost místa, tak bych tam nějak chtěla ještě dát tuhle pohovku, ta se nedá rozložit, ale moc se mi líbí! Nejlépe jí dát do ložnice k té první posteli =D

Každopádně bych v obýváku musela mít ještě tohle.
A už zbývá jen jediná věc, kterou bych musela mít vlastní a to je vana. A kdo si myslí, že toužím po nějaké masážní, moderní vaně, tak to je velký omyl! Já chci vanu s lvíma nožkama! Je sice hrozně drahá a neskutečně těžká, ale bez ní ani ránu!
Vana číslo jedna:
Vana číslo dvě (ta se mi líbí asi víc...):

černo-bílý byt

24. srpna 2012 v 11:49 | Anwi
Ano, je to tak. Anwi se jednou takhle nudila a zašla se podívat do černo-bílé galerie, která se nachází ve Vršovicích. Nebo už jsou to Strašnice? No, prostě na pomezí těch dvou =) A to jsem skutečně neměla dělat! Je to tam boží! A přesně to kopíruje mojí představu o tom, jaké chci mít zdi. Budou totiž bílé a na nich budou nalepené takové ty samolepky. Zatím tedy nevím, jaký vzor, ale to se pak uvidí. Někdy před rokem jsem jednu dostala - draka, ten tam taky někam půjde.

První, na co jsem se koukla, tak byly hrnky. Tenhle se mi líbil hrozně moc, i přes ten krystal, který bych tam mohla i postrádat...

K němu tam měli i konvičku, ale to už by bylo moc. Na čaj používám stejně jen a jen hliněnou z čajovny =) Sice se nehodí barvou, ale je nejlepší. Nebo si pořídím nějakou skleněnou...
A dále tu bude hrnek speciálně pro Maude, na ní jsem si totiž vzpomněla, když jsem ho viděla =) A pak ještě nějaké další, ale tam si nechám prostor pro pozdější nákupy...
Dále sklenice. Tady se nemohu rozhodnout... Benátky? Florencie? Řím? Budou tam všechny, ať jich je dostatek, že...

Pějme ódy na boty KMM

30. června 2012 v 0:52 | Anwi
Je mi vcelku líto, že tohle musím napsat, ale boty Steel jsou odporný šmejdy, co nestojí ani za stovku, natož za tisíce, co za ně chtějí. Ano, ano... Kdysi to byla výborná značka, kvalitní. Ale to se změnilo. Od té doby, co se Steelky přestaly vyrábět v Anglii a začaly se vyrábět v Číně (od té doby mají taky tak dementně špičku nahoru...) jejich kvalita klesla na nulu. Jak jsem byla tehdy ráda, když jsem si je koupila a plánovala jsem s nimi pětiletou budoucnost? Kravina!!

Za tu dobu, co jsem je měla, jsem je několikrát reklamovala, vždycky mi dali nový kousek a pak zase znovu a znovu. Pak jsem se naštvala, nechala reklamaci kontrolovat ČOIkou a nechala si vrátit peníze s tím, že Steelky už nikdy v životě!

A taky jsem udělala dobře. Mluvila jsem se třema lidma ze tří různých obchodů a všechny Steelky doprodají a tím u nich končí. Prý je tolik reklamací, že začaly prodělávat. A takhle to bohužel půjde i dále, za chvíli už ani ofiko obchod Steel v ČR bude muset skončit, jestli to takhle půjde dál.

Vybrala jsem si značku KMM. Jsou na ní výborné recenze, nemají tak debilně zvedlou špičku, jako většina jiných značek. Na první pohled se zdají stejné, ale ten střih je trošku jiný a to je super. Jsou nádherné, tak snad vydrží. A mají ještě jednu vychytávku, úžasně jednoduchou, ale skvěle účinnou. V jazyku mají otvor, kterým se provlíknou tkaničky a tak se zabrání tomu, aby se ten jazyk posouval. To mě u Steelek taky sralo, jak mi jazyk durt jezl na stranu a já pak měla tkaničky otisknutý do nohy....
 
 

Reklama